Polecane posty

Jurek87    345

U mnie kukurydze są super okolice sokolowa podl. ,deszcze fartownie nas nie mijały w tym roku :) pszenice dzis sprzedalem po 660netto na podworku do młyna ,tanio ale miejsca brak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Kukurydza lubuskie-wielkopolskie 420 min do 470 max netto za 30% sucha obecnie z podwórka 720 netto. 3-4 tygodnie i zaczynamy żniwa. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36
mysle ze cena moze skoczyc w tym roku blisko 500
mysle ze cena moze skoczyc w tym roku blisko 500
mysle ze cena moze skoczyc w tym roku blisko 500
mysle ze cena moze skoczyc w tym roku blisko 500
mysle ze cena moze skoczyc w tym roku blisko 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A jak tam na olx cenią na pniu w Waszych okolicach? U mnie od 5.5 do nawet 7 tys O.o

Płn Mazowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22
23 godziny temu, QuQurydza napisał:

Kukurydza lubuskie-wielkopolskie 420 min do 470 max netto za 30% sucha obecnie z podwórka 720 netto. 3-4 tygodnie i zaczynamy żniwa. 

Kto tak płaci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

FD Borowski i Wawrzyniak Tursko  podobno od 380 lub 400 zaczynają  skup.Wkrótce się okaże czy to prawda. Reszta skupów w okolicy sie dostosuje do ich ceny. W wyższe ceny nie wierze w obecnej sytuacji. Kto da 500 za mokrą kukurydze jak sucha pszenica 650? W zeszłym roku pszenica o tej porze była po 800 a nadzieje na 1000 to się na kuku rzucili i liczą straty sprzedawając ja teraz po 720 a niedawno 680. Sobie w tym roku odbiją.

Na olx pawel885 są też ogłoszenia na pszenice po 900, a jak to się ma do realnej ceny pszenicy to chyba wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tylko że jakoś znikają te ogłoszenia więc jakoś tam się dogadali.... Też bym ogłosił ale szkoda mi towaru który sprzątną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.09.2019 o 12:01, rolnik1986 napisał:

zboza sa tanie teraz! ale grudzen styczen to pszenica bedzie okolo 900zl

ja pie...ole, co za oszołom

  • Thanks 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

nie obrazaj ludzi. ja tu nie wyzywam. po za tym wnioskujac po twoim nicku chcialbys kupic tanio sprzedac drogo. specjalnie spekulujesz ceny zeby sie teraz pozbywali towaru poki jest tani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując po nicku? Ty może zapisz się do jakiegoś think tanku i zacznij doradzać dla takich osobistości jak Prezydent Trump, bo widzę że wydaje Ci się że masz jakieś predyspozycje do tego

Nie długo dojdzie do sytuacji, że wielcy myśliciele tego forum będą wróżyć z fusów na temat ceny pszenicy "Słuchajta w grudniu będzie 900 bo wróżyłem z fusów, a wtedy przeleciał gołąb w stronę zachodu"

Jaki Ja mam wpływ na ceny? To Ty coś spekulujesz, jak niektóre myśliciele z tego forum i przez właśnie takich ludzi jak Ty ludzie nie sprzedali pszenicy w ostatnim momencie po 800 tylko zj***ła im się cena na 600

EDIT:
Poza tym kolego proszę zapoznać się z określeniem, którym Cię opisałem

https://sjp.pwn.pl/sjp/oszolom;2496828.html

język polski w cale nie jest ciężki.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

widze ze ty jestes zajebistym doradca. ja napisalem co mysle i takie jst moje zdanie i mam takie prawo nie musisz sie z nim zgadzac a jak chcesz komentowac rob to w kulturalny sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
8 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

język polski w cale nie jest ciężki.

Cal to jednostka długości Panie wszystkowiedzący i nie wiem co się ma do poprawnej polszczyzny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Myślę , że Wawrzyniak będzie płacił po 500 zł netto w żniwa prawie na pewno. Raz , że on kupuje w sumie tylko mokrą bo na gorzelnie, to w dodatku w okolicy się zrobiła spora konkurencja. W okolicy Konina jest jeszcze GR Zgoda w Malińcu ( zwiększyli przerób o 10 tys ton , zresztą Wawrzyniak też na pewno zwiększył ) , w Kleczewie FDW Woźniak, i jeszcze Szmidt w Ślesinie. Może są rejony w Polsce gdzie kukurydza będzie plonowała, jednak u nas po mimo że regionalnie źle nie wygląda to plonu nie będzie , kolby są szczerbate, na górkach niby roślina źle nie wygląda, ale tak zgłupiała przez upały , że ziarna prawie w ogóle nie ma. A znowu żeby w nasz rejon kukurydze wieźli setki kilometrów to różnica w cenie musi być adekwatna, nikt z opolskiego czy jeszcze dalej nie powiezie kukurydzy za 20 zł więcej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

Skoro tacy gracze jak Cedrob i Agrolok jeszcze niedawno robili kontrakty na 430 netto, to znak, że mokra kukurydza znowu będzie w cenie. Może nawet przebije 500 netto tak jak w tamtym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a słyszałeś bajkę o łodzi?

"łudź sie łudź" 😋


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale pszenica nie kosztuje 600, no nie? Tylko bardziej 650netto.

Myślę że cena mokrej kukurydzy 450 netto będzie średnia w PL. Taniej nie powinno być.

Gorzej może być z suchą później. Wszystko zależy jaki będzie plon na południu Europy. Bo jak będzie dobry plon na dole to zimą spadnie na 550 a jak słaby to wzrośnie na 700 - 720

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

A co ma piernik do wiatraka? Myślisz, że Cedrob zamiast kukurydzy nakupi sobie pszenicy bo tańsza? Rozwalają mnie niektóre posty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj