Polecane posty

wyrebski1    103

U nas PSL (nie partia tylko powiat) ostatnio jak się pytałem to po 420 netto. Kukurydze słabe, wiadomo dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

to tak jak w totka na agrofoto plony zapowiadają się tak jak pszenicy

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209
11 godzin temu, Pajej napisał:

360 netto nie wiem czy podpisywać umowe

Kto tyle daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
1 godzinę temu, solek01 napisał:

Kto tyle daje?

a co chcesz podpisać?

Głuchów mówi ci to coś?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

No to ci na wylocie z Łańcuta w stronę Przemyśla?

Trochę daleko do nich dla mnie, mam blisko Wipasz lub Wietlin trochę dalej, ale ci nie chcą kontraktować na chwilę obecną.

U na w dawnym województwie Przemyskim jest zagłębie kukurydziane i przez to ceny tak zbijają. Nie nadarmo Wipasz się tu ulokował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Za zawsze handlowałem z wipaszem tj odkąd sie wybudowali, ale przez pośrednika i pośrednik dawał taka sama lub lepszą cene niz u nich na bramie ale zabierał z pola. Jak myslisz 360 to duzo czy mało?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

ja nigdy nie podpisuje kontraktu fakt mam malo ziarna raptem ok 200t ale nigdy nie przegralem na tym bo zawsze bylo drozej niz z kontraktu. w tamtym roku 430zl-450 za 30%. u mnie dodatkowo posrednik doplaca 12zl.do procenta czyli nie tak zle. ten gosc dalej sprzedaje i musi na tym zarobic. nie oszukujmy sie moga podpisac umowy ale maja jakis aneks albo inne cos ale to takie kontrakty zaczynaja sie od 5000t qq. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209
12 godzin temu, Pajej napisał:

Za zawsze handlowałem z wipaszem tj odkąd sie wybudowali, ale przez pośrednika i pośrednik dawał taka sama lub lepszą cene niz u nich na bramie ale zabierał z pola. Jak myslisz 360 to duzo czy mało?

360 netto to myślę że to będzie dobra cena w tym roku. W ubiegłym do Wipaszu sprzedawałem po 380 netto, a wcześniej można było podpisać kontrakt od 420-430netto. Także byłem stratny. Oni mają taką polityke że na bramie bez kontraktu dają mniej bo ci co mają podpisany  w złym momencie się burzą że mają mniej.

12 godzin temu, rolnik1986 napisał:

ja nigdy nie podpisuje kontraktu fakt mam malo ziarna raptem ok 200t ale nigdy nie przegralem na tym bo zawsze bylo drozej niz z kontraktu. w tamtym roku 430zl-450 za 30%. u mnie dodatkowo posrednik doplaca 12zl.do procenta czyli nie tak zle. ten gosc dalej sprzedaje i musi na tym zarobic. nie oszukujmy sie moga podpisac umowy ale maja jakis aneks albo inne cos ale to takie kontrakty zaczynaja sie od 5000t qq. pozdrawiam

To zależy w jakim regionie mieszkasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprzedać na mokro czy suszyć? 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Albo ciąć wcześnie mokrą póki cena jest albo późno, dosuszyć i magazynować - tak zazwyczaj najlepiej się wychodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Jakbym miał możliwość to bym suszył i trzymał chociaż do grudnia. Myślę że na kolejny sezon będę budował swoją jak będzie dobrze.

Kiedyś ojciec miał suszarnie zrobioną ze 1,5 zbiornika na cement, z zewnątrz były nacięte poziome szczeliny palnikiem , a wewnątrz był okrągły kanał z siatki nierdzewnej.

Wchodziło około 10t kuku. Od takiej suszarni zaczynał też wtedy koleś co teraz ma 300ha z czego 200 to kukurydza. Teraz myślę o budowie  daszkowej przewoźnej, z odzyskiem ciepła, tylko narazie brak czasu i kasy  bo mam inne wydatki na celowniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

Tamten rok był dobry pod względem ceny mokrej kukurydzy. W tym roku rośliny wyglądają gorzej, kolby puste, więc teoretycznie też powinna być dobra cena. Za miesiąc pewnie się zacznie koszenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

moim zdaniem ceny będą dobre( zależy też od regionu), powyżej 450zł/t mokrej,  nie myślę  o cenach z tamtego roku  ,bo sprzedawałem po 560-570 mokrą  ale kto wie.... od września będzie wiadomo  co z cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że dojdzie do 400 z dostawą na wytwórnie, przy 30%. 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

Ja myślę, że dojdzie do 400 z dostawą na wytwórnie, przy 30%. 

Raczej 450 przy 30%  , sucha zaczyna iść do góry  okoliczny kurnik 700zł wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

Wipasz 400zl przy 30% ma płacić w tym roku na początek .  W tamtym wyszla prawie po 600 prosto z pola na kurnikach. Fakt że  miała poniżej  20%.

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

oby to sie sprawdziło. 400 to jeszcze znosna cena


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17

Jak jakaś firma z południa płaci 450 zł netto za kontrakt wg igrit.pl to im dalej i im gorsze qq to powinno być drożej. Chcieli zbijając pszenicę  zbić i cenę qq ale pogoda im nie pozwoliła na to. Trochę dopomogły prognozy, ale prognozy to prognozy. Ich się jeść nie da. A patrząc ile inflacja poleciała przez ostatnie kilkanaście lat i ile zboże kosztuje, to jest kpina panowie. Ciekawe kto będzie suszył jak będzie miała 30 procent. Czasy darmowych robót się skończyły. Najlepiej sprzedać mokrą i nie robić na darmozjadów

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

A myślisz że oni przepłacają kupując mokrą. Każda z większych firm u nas powiększa swoje moce przerobowe, to chyba im się to opłaca. Zakładając że sprzedasz 10 t po400 to masz 4tyś, jak wysuszysz i sprzedasz 8ton po650 to masz 5,2tyś zł. Wiadomo koszty suszenia, amortyzacji itd dochodzą, ale przy większych ilościach robi się spora sumka. A suszarnia się przydaje do innych zbóż.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj