Polecane posty

Gość   
Gość

Podnieś cenę to znajdzie  się sprzedający  😉 ludzie się wstrzymują bo susza masakryczna  wieje kurzy się jak na pustyni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oby, jeszcze sporo leży na magazynie to coś zostanie wkońcu :)


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    153

Jeśli ktoś zainteresowany zakupem kukurydzy zapraszam do kontaktu. lokalizacja woj mazowieckie pow siedlecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 godzin temu, piotreku1 napisał:

Podnieś cenę to znajdzie  się sprzedający  😉 ludzie się wstrzymują bo susza masakryczna  wieje kurzy się jak na pustyni 

To jak podniesie cenę to kukurydzy przybędzie? U mnie wszyscy zasypani kukurydzą bo nie ma ferm drobiu trochę trzodziarze biorą bo cena atrakcyjna za miesiąc zaczną silosy do rzepaku opróżniać  to może być nieciekawie z ceną fermy też z ceną nie powalją bo w jesieni dużo zapasy porobiło w obawie przed wzrostami w tym roku zasiewy rekordowe bo wzeszłym roku na kukurydzy najlepsza kasa była ten rok moze byc podobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak podnieśli cenę żywca to świń przybyło?  Naucz sie najpierw czytac z zrozumieniem .Stasiu Jestes tak głupi że szkod nawt z toba dyskutowac .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No raczej Ty masz problem popytu brak to i cena w miesjscu stoi a plony mimo złych prognoz okazały się przyzwoite

Ten rok może okazać się rokiem dobrych zbiorów bo wszystko puki co na to wskazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 24.04.2019 o 14:05, AniaYogi napisał:

Coś dziwnego się dzieje na tym rynku ... dzwonie niby każdy ma w magazynie 100-200 ton kukurydzy jak nie więcej niby cenę jaką oferuje to taka jak Cedrob i inni kupujący. A nikt nie jest w stanie sie zdecydować na sprzedaż ... jak by ktoś miał chęć sprzedać kukurydze to zapraszam na priv.

Stasiu srasiu przeczytaj sobie co AniaYogi napisał jak umiesz ? A później przeczytaj to co ja napisałem po jego poście  . Ty po prostu nie umiesz czytać z zrozumieniem .

26 minut temu, staszek131415 napisał:

No raczej Ty masz problem popytu brak to i cena w miesjscu stoi a plony mimo złych prognoz okazały się przyzwoite

Ten rok może okazać się rokiem dobrych zbiorów bo wszystko puki co na to wskazuje

Susza na polach A koleś gada że zapowiadają się rok wysokich plonów.  Hahaha  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idźcie sobie na temat o pszenicy jak macie się wyzywać, bo tu Was jeszcze nie było..


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
15 godzin temu, staszek131415 napisał:

No raczej Ty masz problem popytu brak to i cena w miesjscu stoi a plony mimo złych prognoz okazały się przyzwoite

Ten rok może okazać się rokiem dobrych zbiorów bo wszystko puki co na to wskazuje

okazać to sie okaże, że świniaki zaraz stanieją i może ledwie jakieś osetki w banku pozapłacasz, bo ostro się udzielasz w obawie przed nieuchronnymi podwyżkami. Towaru nie ma, więc lipa, cena pójdzie do góry. Teraz jeżeli okaże sie, że będzie sucho, to tym większe będą podwyżki. Pózniej może lać, to i kukurydza będzie pózniej do zbioru, więc nie będzie akcji jak w roku poprzednim, że kosili i od razu do magazynu. Przyroda nie wybacza ludziom zawistnym czy cwaniaczkom, a ty do obu kategorii się zaliczasz. Synku czy ty nie widzisz, że każdy się śmieje z twojego pieprzenia. U nas paszarnia bierze każdą ilość kukurydzy. 72 netto idzie wyrwać, a na wejściu 66 zł. To jak potrzebują towaru czy nie, bo sam już się chyba zaplątałem, biorąc przykład z ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 godzin temu, piotreku1 napisał:

Stasiu srasiu przeczytaj sobie co AniaYogi napisał jak umiesz ? A później przeczytaj to co ja napisałem po jego poście  . Ty po prostu nie umiesz czytać z zrozumieniem .

Susza na polach A koleś gada że zapowiadają się rok wysokich plonów.  Hahaha  

A jaki wpływ na plon kukurydzy ma susza o tej porze pogoda jest wręcz idelana na wschody susza to byłby dla kukurydzy probem czerwiec lipiec

2 godziny temu, JozB napisał:

okazać to sie okaże, że świniaki zaraz stanieją i może ledwie jakieś osetki w banku pozapłacasz, bo ostro się udzielasz w obawie przed nieuchronnymi podwyżkami. Towaru nie ma, więc lipa, cena pójdzie do góry. Teraz jeżeli okaże sie, że będzie sucho, to tym większe będą podwyżki. Pózniej może lać, to i kukurydza będzie pózniej do zbioru, więc nie będzie akcji jak w roku poprzednim, że kosili i od razu do magazynu. Przyroda nie wybacza ludziom zawistnym czy cwaniaczkom, a ty do obu kategorii się zaliczasz. Synku czy ty nie widzisz, że każdy się śmieje z twojego pieprzenia. U nas paszarnia bierze każdą ilość kukurydzy. 72 netto idzie wyrwać, a na wejściu 66 zł. To jak potrzebują towaru czy nie, bo sam już się chyba zaplątałem, biorąc przykład z ciebie

Józek towaru nie ma to dlaczego cena jak po żniwach kukurydzianych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

z tymi wschodami to już przegiołeś ,suchy popiół jest idealny do wschodów kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z idio... szkoda dyskutować  w cenach pszenicy nie dawno też pisał że deszcz nie potrzebny  😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest tak parno jak wiatr ustał, że nie mal niemożliwe jest żeby zaraz burz nie było 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
5 godzin temu, staszek131415 napisał:

Józek towaru nie ma to dlaczego cena jak po żniwach kukurydzianych?

Bo w żniwa już nie było towaru, ludzie brali po ponad 500zł prosto z pola już zapomniałeś jak była po 300? To samo piszesz z pszenicą że cena jak miesiąc po żniwach a ile przed żniwami kosztowała to już skleroza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tyle samo przed co i po igłupot nie pisz

41 minut temu, piotreku1 napisał:

Z idio... szkoda dyskutować  w cenach pszenicy nie dawno też pisał że deszcz nie potrzebny  😄

W lutym było sucho to pisaliście że susza w , marcu też susza u was stale susza a w innych tematach sypicie bajerami o nawożeniu i skaracaniu stąd wniosek że nie jestze bo w suszy żadnych zabiegów się  nie wykonuje

4 godziny temu, witejus napisał:

z tymi wschodami to już przegiołeś ,suchy popiół jest idealny do wschodów kukurydzy?

A kto Ci każe w popiele kukurydzę uprawiaać ? Na wschody wilgoci nie zabraknie przyjdzie mokry maj czerwiec to będziecie jesieni ą pisaćże po 15 ton sypie w ubiegłym roku miała być tragedia i co ano nic plony były ok a do tego bardzo sucha co obni zżyło koszt suzenia

Dnia 5.01.2019 o 18:29, DamianRolnikSkup napisał:

może za dwa miesiące będę tyle płacił ale teraz to za drogo

kupuje po 710-720 brutto w tym rejonie

Jak tam płacisz juz po 800 bo za 2 misiące miałeś płacić a tu juz 4 minęły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

ty słyszałeś coś o terminach agrotechnicznych? ,w maju ,czerwcu to na kiszonkę jeszcze można siać a nie na ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A kto ci każe w maju siać ? Chłopie poczytaj kiedy kukurydza potrzebuje najwięcej wody a wtedy pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

włóż słomkowy kapelusz i idz do cienia może coś ci się poprawi ,żeby kukurydza potrzebowała wody to najpierw musi powschodzić chyba że swoje dwa rządki za stodołą polewaczką podlewasz ,to inna historia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Tyle samo przed co i po igłupot nie pisz

W lutym było sucho to pisaliście że susza w , marcu też susza u was stale susza a w innych tematach sypicie bajerami o nawożeniu i skaracaniu stąd wniosek że nie jestze bo w suszy żadnych zabiegów się  nie wykonuje

A kto Ci każe w popiele kukurydzę uprawiaać ? Na wschody wilgoci nie zabraknie przyjdzie mokry maj czerwiec to będziecie jesieni ą pisaćże po 15 ton sypie w ubiegłym roku miała być tragedia i co ano nic plony były ok a do tego bardzo sucha co obni zżyło koszt suzenia

Jak tam płacisz juz po 800 bo za 2 misiące miałeś płacić a tu juz 4 minęły?

Nie


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Stasiulek zwieracze już puszcza, bo złodziejnia i spekulancja nie zrobią tego co pogoda i rzeczywista zasada popytu i podaży towaru. Za dwa tygodnie okaże się ile qq w usa posieją, a raczej nie posieją i stasiulek będzie musiał kolejne 50 zł dołożyć do interesu,bo giełdy dołożą swoje. A im dalej tym więcej obstawiam. Susza największa jest w górnych regionach kraju. Ja się martwię, bo u nas straszą powodziami w miesiącach letnich. Na górze susza jak będzie dalej, a dole za dużo wody, to dla cen qq może byc dobry czas, bo w części nie będzie plonu, a na dole pózny zbiór, co przy utrzymaniu ruchu w hodowli przełoży się na bankrutancję szanownego Stacha. W miejscowej paszarni wyjezdza kilka aut z paszą, a było tak przy niskich cenach że 2 w tygodniu. W tymże skupie cena 60 zł do góry. Pośrednicy też ze 40 zł. 

A sam chyba juz widzisz, że twoich bredni ludzie sie nauczyli. Z tego najbardziej sie cieszę :D

A i jeszcze coś: https://krolowasuperstarblog.wordpress.com/2019/04/27/zima-w-stanach-nie-odpuszcza-w-chicago-dzis-wieczoreem-spadnie-nawet-25-cm-sniegu/#more-95883

Edytowano przez JozB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To połowa USA odłogiem w tym roku?🤠 zeszłoroczne Twoje proroctwa też nic ciekawego nie wniosły połowa ludzi na świecie powinna już głodować a na kukurydzę z tegorocznych zbiorów pewnie jużsą zapisy i przedpłaty jakoś nie narzekam świnki w cenie kasy nie brakuje zboża jeszcze z przyczepę kupi ę od sąsiada co się nie doczekał na 1200 podaj adres bo chce Ci osobiście podziękować za Twoje prognozy kukurydzę trzymał a lepiej we wrześniu by na niej wyszedł 😛 dam mu 750 jeszcze pół litra wypijem na mój koszt

Bawią mnie takie posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz parę świń w tej szopie A chcesz kupować jak byś miał tysiące  haha  zejdź sraszek na ziemię  😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byś się zdziwił tyle że ja jestem realistą nie to co Józek ciekawe ile w Chicago kukurydzą obsiane 🤣

I ten ruch w hodowli penie gołębie mu jastrżąb spłoszył że ruch w hodowli widzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faziiio    0

Kontraktowal ktoś już kukurydze mokra  i po jakiej cenie na ten sezon  u Wawrzyniaka w zbiersku lub lubczynie  ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj