Polecane posty

Pajej    231
1 godzinę temu, Pawel1344 napisał:

U mnie mokra w okolicy była po 550 zł przy 20 % wilgoci podobno na kontrakt w odpowiednim czasie przy tej wilgotności nawet 650 zł przy większej ilości nasiona do siewu wychodzą taniej nawozy trochę w innych dawkach swój zbiór, dokładny siew w optymalnym terminie i plon nie chwaląc się średni mokrej kukurydzy przekroczył w tym roku 14 ton nawet rekordowe działki 16t jeżeli założymy 3000 zł kosztów a przychód 14 razy 550 za mokrą 7600 plus 900 zł dopłat czyli 8500 minus 3000 (choć u mnie wychodzi koło 2200 na ha) daje nam 5500 więc spokojnie można zapłacić 2000 dzierżawy. Zwykle jeszcze lepiej da się wyjść na kukurydzy suchej obecnie mam propozycje po 730zł netto z podwórka myślę, że dojdzie do 800zł netto i jeśli mamy plon w okolicach 13 ton suchej to aż miło jest to liczyć. Z tym, że taki rok jak ten prawdopodobnie długo się nie powtórzy bo rekordowe plony u nas przy niskiej wilgotności i dosyć dobra cena.

licz ceny z innych lat nie z tego

7 minut temu, zetorr6441 napisał:

Pajej jakie odmiany siejesz i w jakim terminie? 

różne przerabiałem na ten rok mam zamówione SY talisman i P8307.

 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

To też na koniec mojej wypowiedzi było napisane że ten rok jest wyjątkowy. średnia cena z mojej okolicy z ostatnich lat nie spada poniżej 450zł przy wilg 30%  a plony średni 12 ton mokrej z tym że są tacy co zbierają 7t, a są tacy co 16t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
2 minuty temu, Pawel1344 napisał:

To też na koniec mojej wypowiedzi było napisane że ten rok jest wyjątkowy. średnia cena z mojej okolicy z ostatnich lat nie spada poniżej 450zł przy wilg 30%  a plony średni 12 ton mokrej z tym że są tacy co zbierają 7t, a są tacy co 16t

to przy cenie 450 mokrej to jeszcze zostanie. Trzymajcie za mnie kciuki, ja jeszcze nigdy na kuku nie zarobiłem wiecej niz 500zł. dopłat oczywiście nie licze.Ten rok bedzie decydujacy czy bede to wiecej uprawiał

  • Like 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    150

śmiech na sali. Prawie tyle to za mokrą można było wziąć przy małej wilgotnoći

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, tomek15h napisał:

Wipasz Zadąbrowie 630 netto

to ja bym kupił od Ciebie po 650


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Pohandlujemy jak będziesz płacił w okolicach 750 netto-trzeba poczekać,puki co nie ma pośpiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:)


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 4.03.2019 o 12:53, tomek15h napisał:

Pohandlujemy jak będziesz płacił w okolicach 750 netto-trzeba poczekać,puki co nie ma pośpiechu.

O takiej cenie w tym roku można tylko pomarzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

750 kukurydza lapała pod koniec zeszłego sezonu, jak jej nie było 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

A teraz się nagle pojawiła. Nagle obrodziła w marcu i  już do końca sezonu wystarczy :D. Wiadomo przecież że rekordy w tym roku były. Ludzie pozasypywani wg stasia i im podobnych. Pewnie na mieszankę dla świnek brakuje i trzeba siać propagandę.  Zobaczymy kiedy będą w tym roku zbiory. Na pewno nie w sierpniu, a wtedy przy braku cena będzie wyższa jak pszenicy. Z Ukrainy zresztą ciągną po 670 netto na granicy. Jedzcie sobie po nią tirem, na pewno taniej wyjdzie jak 700.  

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na kukurydzy to ja się nie znam, ale skoro rynek zbóż zmanipulowali, to co to dla nich zbić cenę kukurydzy przy takich zasiewach jak w ubiegłym roku... Zboża mało i ceny w dół, a co dopiero kukurydza, która przy suszy w naszym rejonie wg wielu była najbardziej dochodową rośliną. W tym roku kukurydziane żniwa za to mogą być prawdziwą masakrą, handlarze w naszych stronach się chwalą, że są w stanie wypchnąć każdą ilość nasion. Po siewach rzepaku tacy mądrzy nie byli, bo za dużo nie sprzedali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze podobno miały być jakieś przymrozki, to może zdążą coś sprzedać


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, JozB napisał:

A teraz się nagle pojawiła. Nagle obrodziła w marcu i  już do końca sezonu wystarczy :D. Wiadomo przecież że rekordy w tym roku były. Ludzie pozasypywani wg stasia i im podobnych. Pewnie na mieszankę dla świnek brakuje i trzeba siać propagandę.  Zobaczymy kiedy będą w tym roku zbiory. Na pewno nie w sierpniu, a wtedy przy braku cena będzie wyższa jak pszenicy. Z Ukrainy zresztą ciągną po 670 netto na granicy. Jedzcie sobie po nią tirem, na pewno taniej wyjdzie jak 700.  

Na dziś 670 netto oferują ilości tirowe i jakoś nikt sięnie rzuca czyli towaru nie brakuje kolega ma 500 ton i pomału zaczyna wymiękać a też mówił że niżej 750 nie sprzeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Jeszcze raz piszę po 670 na granicy z ukrainą chodzi, to im nawet manipulacja rynkiem nie pomoże. Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi gównianej ukraińskiej po 670 z gmo na pokładzie plus transport dajmy na to na pomorze lub do niemiec. Tam wiadomo rekordów nie było i raczej im nie wystarczy do września 2019 roku. Ciekawa będzie końcówka sierpień-wrzesień. Jak będzie mokro i dajmy na to plony będą, to wiadomo będą niskie ceny na nowe zbiory, ale już sierpień, to obstawiam, że tanio nie będzie i kolega po 750 może sprzedać. Powód przedłużona wegetacja, mało towaru, więc niczym tu nie nadrobią, nawet rekordowymi zasiewami i plonami z 2019 roku. Dlaczego twój kolega Stasiu wymięka. Zapytaj i napisz, bo jestem ciekawy. Ostatni miesiąc to natomiast czysta manipulacja spekulantów. Brak żadnych danych fundamentalnych do obniżek, dlatego niektórzy twierdzą, że cena jeszcze będzie mimo wykresów giełdowych. Białe kołnierzyki nie patrzą na to co jest, mają za zadanie zarobić, nic nie robiąc. I nie patrzą na sentymenty czy towar jest czy go nie ma. Pogłoski, spekulacje, śmieszne prognozy plonów i zapasów. Tym grają i zarabiają, a my tylko robimy i na razie się nie buntujemy. Ale wszystko jest do czasu. Gdyby wiarygodnie oceniano i plony i zapasy, to bez śmiesznych prognoz qq powinna kosztować 820 netto, a pszenica 900 netto w tym roku. I nikt nie będzie mi czarował, bo ma interes w zbijaniu ceny tak jak ty, czy handlarz. Chcesz po 5 zł za trzódkę dostawać, a nie np 2 zł? Mogę wymienić kilka powodów za dwoma złotymi i tłuc na forum przez 1 rok zbijając twoje argumenty bez problemu. ALE wiem, że nie powinna tyle kosztować, bo ten co robi musi też zarabiać i inwestować. Wiec nie trzep mi ceny 670 zł za qq, bo obrażasz nie tylko mnie, ale i innych. Zrozumiałeś, czy może elaborat strzelić na 2 strony? 

Ciekawi mnie brak reakcji rządu na manifestacje rolników, czyżby olewali nasze problemy?

A i qq 680-690 netto bez problemu jak na razie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, JozB napisał:

Jeszcze raz piszę po 670 na granicy z ukrainą chodzi, to im nawet manipulacja rynkiem nie pomoże. Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi gównianej ukraińskiej po 670 z gmo na pokładzie plus transport dajmy na to na pomorze lub do niemiec. Tam wiadomo rekordów nie było i raczej im nie wystarczy do września 2019 roku. Ciekawa będzie końcówka sierpień-wrzesień. Jak będzie mokro i dajmy na to plony będą, to wiadomo będą niskie ceny na nowe zbiory, ale już sierpień, to obstawiam, że tanio nie będzie i kolega po 750 może sprzedać. Powód przedłużona wegetacja, mało towaru, więc niczym tu nie nadrobią, nawet rekordowymi zasiewami i plonami z 2019 roku. Dlaczego twój kolega Stasiu wymięka. Zapytaj i napisz, bo jestem ciekawy. Ostatni miesiąc to natomiast czysta manipulacja spekulantów. Brak żadnych danych fundamentalnych do obniżek, dlatego niektórzy twierdzą, że cena jeszcze będzie mimo wykresów giełdowych. Białe kołnierzyki nie patrzą na to co jest, mają za zadanie zarobić, nic nie robiąc. I nie patrzą na sentymenty czy towar jest czy go nie ma. Pogłoski, spekulacje, śmieszne prognozy plonów i zapasów. Tym grają i zarabiają, a my tylko robimy i na razie się nie buntujemy. Ale wszystko jest do czasu. Gdyby wiarygodnie oceniano i plony i zapasy, to bez śmiesznych prognoz qq powinna kosztować 820 netto, a pszenica 900 netto w tym roku. I nikt nie będzie mi czarował, bo ma interes w zbijaniu ceny tak jak ty, czy handlarz. Chcesz po 5 zł za trzódkę dostawać, a nie np 2 zł? Mogę wymienić kilka powodów za dwoma złotymi i tłuc na forum przez 1 rok zbijając twoje argumenty bez problemu. ALE wiem, że nie powinna tyle kosztować, bo ten co robi musi też zarabiać i inwestować. Wiec nie trzep mi ceny 670 zł za qq, bo obrażasz nie tylko mnie, ale i innych. Zrozumiałeś, czy może elaborat strzelić na 2 strony? 

Ciekawi mnie brak reakcji rządu na manifestacje rolników, czyżby olewali nasze problemy?

A i qq 680-690 netto bez problemu jak na razie. 

A jaki masz problem ? Że kuku jest po 700 a chciałobysię 750 bo innych problemów to ja w rolnictwie nie widzę  zbiory były całkiem przyzwoite kukurydza sucha jak nigdy co znacznie obniżyło koszty i cena 700 jest jak najbardziej ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

zaklinanie rzeczywistości nic tu nie pomoże, akurat kukurydzy jest jeszcze dużo w magazynach. Kosztem jęczmienia niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj