Polecane posty

Chciałbym kupić kukurydzę, 

Podlaskie, lubelskie może ktoś chce sprzedać? 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile masz tej kukurydzy i gdzie leży, muszę sprawdzić ile kosztuje transport, możesz też podać cenę jaką Cię interesuje 

Place przelewem 15 minutowym tego samego dnia, samochód na wadze czeka, aż kasa będzie na koncie dopiero potem puszczasz auto 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a kontraktacja na mokra , zna ktos ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Ja jestem z sokołowa podlaskiego mam jeszcze kolo 40 ton 800 brutto dasz rade ? Jak cos to priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może za dwa miesiące będę tyle płacił ale teraz to za drogo

kupuje po 710-720 brutto w tym rejonie


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
13 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

może za dwa miesiące będę tyle płacił ale teraz to za drogo

kupuje po 710-720 brutto w tym rejonie

Ehhh we wrzesniu jedna mieszalnia placila u mnie 730 netto ale za pozno sie dowiedzialem i udalo mi sie tylko jeden transport sprzedac i wstrzymali skup do teraz ,co by nie bylo to kukurydza wg mnie to w tym roku najlepszy biznes :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7
Dnia 4.01.2019 o 23:00, timasz napisał:

a kontraktacja na mokra , zna ktos ceny?

 okoliczny skup 420 netto kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    153

Cargill Siedlce propozycja na kukurydzę suchą 720zł netto. Moim zdaniem taniej nie powinno być, tym bardziej, że odkąd sięgam pamięcią nigdy nie było takiej dużej różnicy w cenie pszenicy i kukurydzy jak teraz. Wiec ja się wstrzymam do wiosny ze sprzedażą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Ja dzis wywiozlem po 760 do ręki, plon mi wyszedł 11.8 t /ha suchej takze to u mnie najlepsza uprawa w tym roku , jakos sie udalo ze w newralgicznych momentach popadał deszcz :)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

11,8 a jaki jest rekord swiata w plonowaniu kukurydzy bo chyba już niedaleko jak polscy rolnicy na tym forum go przekroczą

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
2 godziny temu, zetorr6441 napisał:

Jurek, która odmia najlepiej plonowala? 

Kurde nazwy nie pamietam ale mialem koński ząb z monsanto coś , na qq w tym roku ładnie wyszlo bo i suszenie tanie było przy koszeniu miała 21-22 % wilgotnosci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Licze zyski z kuku.
wydatki
mocznik 300kg * 1400 = 420
NPK 400 * 1550 = 620
Nasiona 600
chwaściory 200
Odrzywki 100
paliwo 350
koszenie 350
wapno 100
RAZEM 2740
zbiore 10t po 300zł/t więc zostanie mi 260zł. Jak to robia ludzi ze oddaja dopłate plus 1000zł i sieja na tym kukurydze?

  • Like 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja u siebie nie moge jakos wiecej ukosic. co robię źle?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

U mnie mokra w okolicy była po 550 zł przy 20 % wilgoci podobno na kontrakt w odpowiednim czasie przy tej wilgotności nawet 650 zł przy większej ilości nasiona do siewu wychodzą taniej nawozy trochę w innych dawkach swój zbiór, dokładny siew w optymalnym terminie i plon nie chwaląc się średni mokrej kukurydzy przekroczył w tym roku 14 ton nawet rekordowe działki 16t jeżeli założymy 3000 zł kosztów a przychód 14 razy 550 za mokrą 7600 plus 900 zł dopłat czyli 8500 minus 3000 (choć u mnie wychodzi koło 2200 na ha) daje nam 5500 więc spokojnie można zapłacić 2000 dzierżawy. Zwykle jeszcze lepiej da się wyjść na kukurydzy suchej obecnie mam propozycje po 730zł netto z podwórka myślę, że dojdzie do 800zł netto i jeśli mamy plon w okolicach 13 ton suchej to aż miło jest to liczyć. Z tym, że taki rok jak ten prawdopodobnie długo się nie powtórzy bo rekordowe plony u nas przy niskiej wilgotności i dosyć dobra cena.

Edytowano przez Pawel1344
hcę dodać treść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj