Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka rynek rzepaku?

galeria
Rzepak Cadran
XTRO    1530

kizeryt jeszcze się nie rozpuścił w całości, sucho trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podpisuje ktoś umowy na nowe zbiory jakie ceny proponują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

Jeśli rzepak będzie dalej szedł w tym kierunku to do lipca 280 Euro i może 1250zł będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

Średnie, miesięczne ceny netto (bez VAT) płacone dostawcom przez przedsiębiorstwa dokonujące ZAKUPU RZEPAKU:

image.png.f3d0de580ce593e6066d776861b8d74d.png

jak można pisać coś takiego W skali tygodnia (04-10.03.2019) średnia cena zakupu rzepaku w zakładach tłuszczowych spadła z 1666 do 1656 zł/t (netto)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

We wtorek mogłem sprzedać 1540 bodaczowie lub 1530 Kosow lacki


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Sądzicie że dojdzie do 1600 do końca sezonu? Przegapiłem i zostało mi jakieś 3 auta...Ze sprzedażą nie muszę się spieszyć.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

To tak jak ja też mam 3 autka i liczyłem na więcej jak oferowali 1640😞


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Witam w klubie. Ja mam mniejsze ilości i traktowałem to jak lokate na majówke lub później. Tylko na lokacie nie ma ujemnych odsetek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mie jak był nawet 1650 to nie było możliwości wjazdu ciężarówki na podwórko. Taka moja bolączka od wielu lat:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Umowę można było pisać z dostawą nawet na kwiecień bo ja znowu nie miałem czasu wozilem zboże.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

Od paru dni szczegółowo przyglądam się spekulacji na rynku rzepaku, ktoś mocno dusi na zniżki bo rzepak nic nie rusza , zawsze była mowa że ropa ciągnie go w dół ,ale nic z tego ropa swoje ,a rzepak swoje. Od paru dni czytam raporty giełdowe i teraz śpiewka że olej palmowy tanieje ,więc postanowiłem przejrzeć się dokładnie na pół roku wstecz i tak, 1 listopada rzepak był po 1690zł netto ,a olej palmowy po 1988 MYR (Ringgit Malezyjski) .Teraz rzepak po 1530zł ,a olej po 2060 MYR , więc coś tu nie pasuje ,dodam że waluta była na podobnym kursie .Ciekawa sprawa że zakładami tłuszczowymi ,że niby zasypani i ograniczają skup,to może nadchodzące żniwa zbyteczne skoro tyle rzepaku mają.Nie wieżę że tyle rzepaku ma Ukraina i może zasypać Europę ,nie od dzisiaj wiadomo że to Francja dyktuję cenę rzepaku i jeśli zbiory we Francji są dobre to nie ma ceny i to już w żniwa ,bo u nich młóci się trzy tygodnie wcześniej.Pokazał to ten rok ,że jak poszły u nas kombajny w pole to cena szła powoli do góry bo żabojady już gówno namłócili .Myślę że przełom kwietnia i maja będzie kluczowy na naszym rynku i czas pokaże .Ale się rozpisałem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

dzisiaj coś drgnęło na giełdzie rzepak sporo zyskał a co ciekawe kontrakty na maj 2021 podrożały o 6% jakies 20 euro widać jak spekulanci sie bawią bo to już przesada zeby prognozować zbiory na 2020. Na Podkarpaciu strasznie sucho i zimno w nocy w dzień słońce i cieplutko rzepak nie może ruszyć słabo rośnie, wszyscy sypią nawozy a deszczu brak na przyszły tydzień śnieg zapowiadają i mrozy (Poranek przynosi nam nad całą Polską niemal czyste niebo, ale także ujemne temperatury. O godzinie 6 rano np w Łodzi notowaliśmy -4,1 st. C, a w Katowicach -4,8 st. C. Najzimniej oczywiście na Kasprowym Wierchu, gdzie temperatura spadła poniżej -11 st C. Na Śnieżce było -7,2 st. C) a od wtorku przymrozki i śnieg zapowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Na wczoraj 1555 bodaczów 1560 kosów, o kontrakty narazie nie pytałem na giełdzie od kilku dni codzinnie zilono ale delikatnie po 1-2e dziennie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030
Dnia 3.04.2019 o 20:26, marek1977 napisał:

Co tu taka cisza ,pewnie czekacie na mróz w maju.

 Nie trzeba mrozu , susza zrobi swoje !

8 godzin temu, bialy2005 napisał:

Na wczoraj 1555 bodaczów 1560 kosów, o kontrakty narazie nie pytałem na giełdzie od kilku dni codzinnie zilono ale delikatnie po 1-2e dziennie

Jak będzie susza to w żniwa będzie o wiele droższy , trzymaj spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walker30    5

Czy ktoś jeszcze trzyma rzepak i czeka na cene??? Ja mam jeszcze z 2 auta i miałem propozycje po 1550 netto z odbiorem z gospodarstwa. Ale chyba jeszcze poczekam i zobaczę co przyniesie wiosna...😏  Bo cena słaba....

Edytowano przez Walker30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja też czekam. Razem z sąsiadem mamy 80-90 ton.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie też 80t czeka


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Trudno mówić jeszcze o suszy na tym etapie wegetacji. Póki co chyba nie ma jeszcze tragedii. Poza tym lokalne susze nie mają praktycznie żadnego wpływu na cenę. Bardziej bym patrzył z nadzieją na bardzo drożejącą ropę w kontekście podwyżek cen rzepaku.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Teraz niby matif stabilnie ale euro troszkę potaniało i już widać 10zl dół na wykresach agroloku.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj