Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co czeka rynek rzepaku?

galeria
Rzepak Cadran
wladirol    72

na giełdzie rzepak spada ciekawe co oprócz nastrojów inwestorów jest powodem, zawsze mówili jak idzie ropa do góry to i rzepak drożeje albo jak soja w USA do góry to wzrost na rzepaku a tu tylko rzepak spada. Juz kolejny rok na rzepaku słaby biznes, ciekawe jak w tym roku te plany azotanowe odbiją sie na plonach pewnie nikt ich nie będzie egzekwował zobaczymy jak to będzie wyglądało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

No włąsnie u mnie raps lezy na magazynie, a tu od 3 dni ciagle czerwono :(   Najwyzsza cena jaka była to 1650  netto loco bodaczów lub kosów. Ja liczyłem na cos blizej 1700 ale teraz juz sam nie wiem co myslec po tych obniżkach.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Mosso Radziejowice jeszcze płaci 1640 ale to zapewne końcówka lepszych cen w tym roku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kiedy tyle placili bo na dzis rzepak na matifie w ciagu tygodnia 20e do dołu :( 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

wczoraj byłem na polach to rzepak az krzyczał z głodu :-) warunki wczoraj super dostał 150 kg soli potasowej prawie nie widać że jechałem traktorem a dzisiaj deszczyk zawsze dawałem w taka pogode saletrosam a tu już przeszło tydzień ciepła bez azotu.

co do cen to proponują kontrakty po 1570 netto na zbiory 2019 (rzepak zaczął tanieć na giełdzie to odrazu pojawiły sie kontrakty na nowe zbiory) czyżby kupujący czują, że sytuacja może się zmienić na zielono) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jaki rejon kraju? U nas w lubelskim dopiero ziemia rozmarzla jeszcze tydzien temu brałem próby to ponizej 10cm byla zamarznieta. Ale w sobotę ma być - 9 i pasowałoby saletrosan rzucić 😞


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Propozycja cenowa z dziś 1520 netto i twierdzą że ma spadać. Może i trochę przegapiłem sprzedaż ale liczę, że jeszcze na 1600 wróci choćby na chwilę.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72
9 godzin temu, bialy2005 napisał:

Jaki rejon kraju? U nas w lubelskim dopiero ziemia rozmarzla jeszcze tydzien temu brałem próby to ponizej 10cm byla zamarznieta. Ale w sobotę ma być - 9 i pasowałoby saletrosan rzucić 😞

kolego podkarpacie wiem jak jest u was jak jechałem do Zamościa czy Lublina to 2 razy więcej śniegu i zdecydowanie zimniej było. w moim regionie bylo troche mało śniegu i słabe pszenice troche rude sie zrobiły ale widze ze najgorsze przed nami jak sie prognozy sprawdzą.

dzisiaj czytam kolejna rewelacje W skali tygodnia (11-17.02.2019) średnia cena zakupu rzepaku w zakładach tłuszczowych wzrosła symbolicznie z 1664 do 1665 zł/t (netto).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 20.02.2019 o 20:33, bialy2005 napisał:

kiedy tyle placili bo na dzis rzepak na matifie w ciagu tygodnia 20e do dołu :( 

We wtorek i środę zawoziłem i taka cena jeszcze była. W łódzkim ziemia rozmarźnięta i już wszystko rusza, pszenica ma 1cm przyrosty korzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4021

Gus podał że w Polsce zasiano 100 tys ha rzepaku  MNIEJ  ! jak było zasiane w 2018 r , dziwne że tego żadna prasa nie podaje a ludzie z branży handlowej  to wiedzą  !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hm ciekawe na jakiej podstawię GUS tak twierdzi bo warunki do siewu i rozwoju były wyjątkowo sprzyjające w porównaniu z poprzednim rokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

jak by nie zakaz to juz bym zapomniał o saletrosanie a tak lezy i czeka i nawóz i rzepak :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

A na matifie codziennie zjazd cenowy rzepaku  takie. Jakos czarno widze żeby to odbiło na poziom choc zbliżóny do tego który byl na poczatku lutego :( Ja narazie umoczyłem  kilkanascie tys. zł i zastanawiam sie czekac do maja czy myslec o sprzedaży.

U mnie rzepak dostał papu tydzien temu, a dzis od południa jade z RSM po oziminach tak sucho o tej porze roku to ja nie pamietam zeby było. Najgorsze niziny bagna przejezdzam bez kolein.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nie no skąd ja prawa bym nie łamał :)  Pojedziłem tyko po polu z nawozem zawierajacym siarke.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie za szybko za druga ? Ja jescze nie planuje  ale mysle ze te 3 tygodnie po pierwszej


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
6 minut temu, bialy2005 napisał:

Nie no skąd ja prawa bym nie łamał :)  Pojedziłem tyko po polu z nawozem zawierajacym siarke.

to tak jak xtro i ja B|

kizeryt :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie widac ze rzepak łądnie ruszył liscie zaczyna podnosci  te które przetrwały.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj