Polecane posty

massey235    327

W tym roku handlarze sami dzwonią i po 60 z pasówki na miejscu. Także 40 z pokosu to chora cena.nikt nie liczy zużycia prasy a w słoie Ozimekj prasa najbardziej dostaje po d*pie i dobijanie na chama bo od sztuki place często kończy się pęknietym Lancuchem

Edytowano przez massey235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

A jak u was wygląda sytuacja z ilością słomy ? U nas w wlkp zanosiło się , że będzie mało a okazało się , że wody na słomę starczyło a brakło na ziarno. Plony średnie ale słomy więcej niż innych lat. Jedynie z owsów jest tyle słomy co nic. U nas płacą po 12-15 zł za 120, ja płace 30 za 180.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Chore ceny nabijają ci mondrale co chcą sprzedać słomę drożej niż zboże. Bo to raz była sytuacja że na początku żniw słyszałem " za mniej jak 40zł nie oddam wolę ściąć", a po tygodniu dwóch sam dzwoni żeby zabierać po tyle ile wszędzie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dla niektórych kupujących słoma to odpad z produkcji zbóż i najlepiej, żeby za darmo zabierać, a już na pewno dać poniżej wartości nawozowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Nikt nie mówi że odpad ale jak słyszę niektórych że taniej jak 40zł nie sprzeda bo by niemal zbankrutował to śmiech na sali. Tym bardziej że mogę kupić gotowe bele z ubiegłego roku po 45zł. Jeszcze parę lat temu słoma z pola chodziła po 10-15zł i jakoś nikt nie krzyczał że mu się nie opłaci. A teraz nie jeden mądry za belę by chciał więcej niż za tonę obornika. W ubiegłym roku mie coś opęntało, i jednemu sie zgodzilem po 30zł od beli z pokosa. Dziś za tą cenę od razu mówię że niech tnie, bo mam pod reką kilku gości do ktorych jadę po gotowe bele za 40-45zł szt , i nie męczę siebie ani sprzętu by to zwinąć i pozbierać z pola. Z resztą jak patrzę na olx to po 50zl szt jest do usrania zeszłorocznych bel. Także tych co wołają po 40zł z pokosu zostawiam bez komentarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

Dokładnie. Cwaniak krzyczą jaka to wartość slomy a ile tej slomy 4 Tony max z ha to tyle co jeden mały rozrzutnik i krzyczą że będą ciąć tylko czemu nie tną. Tnij i nie winduj sztucznie chorych cen bo jak jest taka wartość slomy nieoceniona to po co wgl pomysł o sprzedawaniu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Słoma niewiele pomoże jak gleba będzie kwaśna a żeby dobrze się słoma rozkładana i rosła próchnica to musi być pH w okolicach 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Skoczek1994 napisał:

Chore ceny nabijają ci mondrale co chcą sprzedać słomę drożej niż zboże. Bo to raz była sytuacja że na początku żniw słyszałem " za mniej jak 40zł nie oddam wolę ściąć", a po tygodniu dwóch sam dzwoni żeby zabierać po tyle ile wszędzie chodzi.

z kąd jesteś, ile płacisz za belkę np 150 po prasie pasowej owinięta siatką, z lubelskiego odbierzesz, mogę miec ok 500 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

A ile mogę wziąć za słomę jeśli gościu sam ją zwija i zbiera z pola. Dodam że pszenica na 2 i 3 klasie ziemi , nie skracana CCC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od 5 do 40 zł . Zależy od zestawu , regionu i desperacji kupującego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Południowa wielkoposka, okolice Kalisza, coraz głośniej słychać o 10zł za 120 belkę z pokosu. Ja osobiście podejrzewam że pod koniec żniw będzie jeszcze taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Gdyby nie kukurydza i rzepak to słomy byłoby w opór i za darmo by się zastanawiali czy brać a tak to jakaś tam cenę trzyma

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453
13 godzin temu, małoroly2018 napisał:

z kąd jesteś, ile płacisz za belkę np 150 po prasie pasowej owinięta siatką, z lubelskiego odbierzesz, mogę miec ok 500 szt.

Jestem z mazowieckiego, mam walcówkę welgera która robi bele 135x120cm. Nie jestem handlarzem tylko zbieram słomę na własne potrzeby, bo sieję rocznie tylko 3ha zboża. W ubiegłym roku 160 bel wymieniłem za obornik, kupiłem 20 gotowych bel prosto z pola 125x120 po pasówce 45zł szt. Za słomę z pokosa płaciłem zależnie od klienta ale 20-25zł. Jednemu tylko zgodziłem się po 30zł bo miałem blisko. Ale w tym roku górna granica to 25zł, w innym wypadku wolę kupić gotowe bele.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23
Skoczek1994 napisał:

13 godzin temu, małoroly2018 napisał:

z kąd jesteś, ile płacisz za belkę np 150 po prasie pasowej owinięta siatką, z lubelskiego odbierzesz, mogę miec ok 500 szt.

Jestem z mazowieckiego, mam walcówkę welgera która robi bele 135x120cm. Nie jestem handlarzem tylko zbieram słomę na własne potrzeby, bo sieję rocznie tylko 3ha zboża. W ubiegłym roku 160 bel wymieniłem za obornik, kupiłem 20 gotowych bel prosto z pola 125x120 po pasówce 45zł szt. Za słomę z pokosa płaciłem zależnie od klienta ale 20-25zł. Jednemu tylko zgodziłem się po 30zł bo miałem blisko. Ale w tym roku górna granica to 25zł, w innym wypadku wolę kupić gotowe bele.

Ta cena która podajesz 20-25 zł to jest za balot czy za co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Dzwoniłem dziś do Kani z Dębowej Kłody, 140 netto za tonę słomy, oni podstawiają lawetę, własny załadunek. Mało trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Też u nich? Z Twoim załadunkiem? 

No właśnie, żeby płacili chociaż w okolicach tych dwóch stówek brutto i byłoby okey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Karol06 napisał:

Dzwoniłem dziś do Kani z Dębowej Kłody, 140 netto za tonę słomy, oni podstawiają lawetę, własny załadunek. Mało trochę

trzeba mieć jakąś umowę z nimi czy kupują bez kontraktu w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Nic mi o żadnej umowie nie mówiła pani przez telefon. Po prostu jak będzie sprasowane dzwonić, a oni przyjadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
6 godzin temu, kowal1108 napisał:

Ja też dostałem ofertę 150 brutto za tonę. Mało te 200 zł wtedy mogę sprzedać. 

Nawet  200 zl za tone w tym wlasne prasowanie, sznurek i zaladunek, to zadna oplacalnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez globus512
      Najnowsze wpisy z cenami słomy w 2014 roku dostępne tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72480-ceny-slomy-2014/page__view__getlastpost
      Archiwalna dyskusja o cenach w poprzednich latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/
       
       
      Zna ktoś jakąś firmę która skupuje siano i płaci jakoś rozsądnie? woj. dolnośląskie
    • Przez mlodyhef
      Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/
      Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/
       
       
      Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?
    • Przez Misza9191
      Mam problem z odrzutnikiem słomy w bizonie. Przesuwa się ciągle w jedną stronę mimo że jest bardzo dobrze dokrecony 
    • Przez Borekk17
      kupię kombajn forsthritt e512 z sieczkarnia do słomy  tylko województwo dolnośląskie
    • Przez Fugeo
      Cześć
      W tym roku chcę okryć część słomy trzymanej pod chmurką flizem. Chciałbym okryć około 300 balotów o wymiarze 120x120. Belki układane 4-3-2-1.
      Jakiego wymiaru flizu potrzebowałbym do okrycia tylu balotów i jaki byłby to koszt? Zależy mi na tym aby fliz był na kilka lat a nie po lepszym mocniejszym wietrze nic by z niego nie zostało.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj