Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcinl43    7

Witam . mam na sprzedaż słomę z tego roku jeszcze nie ścięta. mam prasę welger rp12. 4h będzie około 100sztuk. cena do dogadania mazowieckie okolice Płocka nr tel 515866586

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Niema takiej ziemi żeby miala za dużo skladników ,nie mówiąc o próchnicy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Ile może kosztować wyprodukowanie beli słomy 120x120? Chodzi mi o koszt paliwa i sznurka. Pytam bo zbliżają się żniwa i kilka osób pytało się o słomę. Powiedziałem po 15 zł za sztukę to nawet nikt nie chcial. Po 5 zł to z chęcią albo za darmo aby tylko sprzątnąć no ale te propozycje z kolei ja uznałem za śmieszne. Po 10 zł 2 osoby by wzięły ale jak nikt nie da chociaż po te 15 to tnę wszystko chociaż już na niektórych kawałkach bedzie to już kilka lat z rzędu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123
17 godzin temu, thor1984 napisał:

Ile może kosztować wyprodukowanie beli słomy 120x120? Chodzi mi o koszt paliwa i sznurka. Pytam bo zbliżają się żniwa i kilka osób pytało się o słomę. Powiedziałem po 15 zł za sztukę to nawet nikt nie chcial. Po 5 zł to z chęcią albo za darmo aby tylko sprzątnąć no ale te propozycje z kolei ja uznałem za śmieszne. Po 10 zł 2 osoby by wzięły ale jak nikt nie da chociaż po te 15 to tnę wszystko chociaż już na niektórych kawałkach bedzie to już kilka lat z rzędu. 

Ile kosztuje zwinięcie beli, to zależy od pokosu... u mnie 76km+z279/1 paliwo od 0,35L do 0,6L na belę, ale tu bardzo dużo zależy od pokosu... a sznurek... to ze szpuli 3000m za 33zł ukręcę, 37-42 belki. Ja bym ciął, to co mi za dużo, mimo że ubiegły rok wychodziło po 50zł prosto z pokosu... w tym myślę, że podobnie, może trochę mniej... tylko nikt w okolicy  nie ma sieczkarni na kombajnie...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

15 zl to koszty zwiniecia ,a słoma ma swoja wartość ,tnij wszystko,u nas 99% kombajnów  ma szarpacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, thor1984 napisał:

Ile może kosztować wyprodukowanie beli słomy 120x120? Chodzi mi o koszt paliwa i sznurka. Pytam bo zbliżają się żniwa i kilka osób pytało się o słomę. Powiedziałem po 15 zł za sztukę to nawet nikt nie chcial. Po 5 zł to z chęcią albo za darmo aby tylko sprzątnąć no ale te propozycje z kolei ja uznałem za śmieszne. Po 10 zł 2 osoby by wzięły ale jak nikt nie da chociaż po te 15 to tnę wszystko chociaż już na niektórych kawałkach bedzie to już kilka lat z rzędu. 

Wszystko zależy od regionu . 10 zł to minimum . A i 120 mogą być różne . Zależy jaki zestaw .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Ja  dalem ogloszenie do internetu to po 30 zl za120 i sam prasuje prasa lely to wszystkim za drogo wiec sloma zostanie na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Warmińsko-Mazurskie powiat Działdowski ile można chcieć za belę 120 w siatce po VICONIE pasowym zgniot na 140 bar? Liczę, że będzie około 100 sztuk do oddania wszystkie z żyta. Chętnie zamieniłbym na pomiot kurzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
48 minut temu, jasiuhonda napisał:

Ja  dalem ogloszenie do internetu to po 30 zl za120 i sam prasuje prasa lely to wszystkim za drogo wiec sloma zostanie na polu.

Nie rozumiem . Z pola chcesz po tyle sprzedawać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Ja na razie z nikim się nie dogadałem. Moja cena to 15 zł za 120 x120 i taniej nie sprzedam, najwyżej potnę. A niech później z wiosny kupują po 40 zł za sztukę. Dostałem propozycję jeszcze wymiany na obornik. 10 bel za rozrzutnik obornika i nie wiem czy nie zamienić się choć wydaje mi się 10 bel to dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Ja w ubiegłym roku wymieniłem obornik za słomę. Gość przywoził mi swoje bele 130x120 po pasowówce, a zabierał makaron. Wziął 8x d47 w zamian za chyba 58 bel. Teraz niedawno kupowałem zeszłoroczne bele ze stodoły płaciłem po 45zł szt. Niby po pasowym variancie ale bele do d*py, to ja walcówką wiecej slomy w bele wcisnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, thor1984 napisał:

Ja na razie z nikim się nie dogadałem. Moja cena to 15 zł za 120 x120 i taniej nie sprzedam, najwyżej potnę. A niech później z wiosny kupują po 40 zł za sztukę. Dostałem propozycję jeszcze wymiany na obornik. 10 bel za rozrzutnik obornika i nie wiem czy nie zamienić się choć wydaje mi się 10 bel to dużo.

Co to za rozrzutnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Zwykły dwuosiowy ale koleś ładuje fest ale i tak nie wiem czy się opłaca. Obornik sprzedaje po 180 zł za taki rozrzutnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

to ja sprzedałem belę za rozrzutnik gówna i gość sam prasuje sipmą, gówno mi jeszcze załadował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

No ja nie wiem czy te 10 bel wniesie w ziemię tyle co rozrzutnik dobrego czytaj nie słomiastego makaronu. Widze różnicę u swojego kuzyna ktory ciął latami słomę, aż jednego roku w zamian za nią rozwiozłem mu chyba 12 dwuosiówek na hektar. Nigdy wcześniej nie miał takiego żyta.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

No tutaj też koleś sam sobie prasuje i zwozi i wtedy właśnie sobie liczy 10 bel za rozrzutnik obornika z załadunkiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Nawóz nawozem, idzie dosiać od biedy, ale próchnica nieoceniona...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
13 godzin temu, thor1984 napisał:

Zwykły dwuosiowy ale koleś ładuje fest ale i tak nie wiem czy się opłaca. Obornik sprzedaje po 180 zł za taki rozrzutnik. 

Za zwykły 2 osiowy rozrzutnik to się z kolegą wymieniam. Tzn ja prasuje i zbieram sobie słome a on odbiera obornik swoim zestawem. Za 4 bele po Sipmie ma ode mnie 1 rozrzutnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez globus512
      Najnowsze wpisy z cenami słomy w 2014 roku dostępne tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72480-ceny-slomy-2014/page__view__getlastpost
      Archiwalna dyskusja o cenach w poprzednich latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/
       
       
      Zna ktoś jakąś firmę która skupuje siano i płaci jakoś rozsądnie? woj. dolnośląskie
    • Przez mlodyhef
      Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/
      Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/
       
       
      Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?
    • Przez Misza9191
      Mam problem z odrzutnikiem słomy w bizonie. Przesuwa się ciągle w jedną stronę mimo że jest bardzo dobrze dokrecony 
    • Przez Borekk17
      kupię kombajn forsthritt e512 z sieczkarnia do słomy  tylko województwo dolnośląskie
    • Przez Fugeo
      Cześć
      W tym roku chcę okryć część słomy trzymanej pod chmurką flizem. Chciałbym okryć około 300 balotów o wymiarze 120x120. Belki układane 4-3-2-1.
      Jakiego wymiaru flizu potrzebowałbym do okrycia tylu balotów i jaki byłby to koszt? Zależy mi na tym aby fliz był na kilka lat a nie po lepszym mocniejszym wietrze nic by z niego nie zostało.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj