Polecane posty

damianzetor9540    2705
11 godzin temu, PATr napisał:

Zdecydowanie za małe dawki na rozsądny plon, no chyba że dajesz jeszcze do tego inne nawozy naturalne

Chcąc uzyskać optymalne i rozsądne plony stosując tylko nawożenie sztuczne można robić tak jak robię to u siebie

300 kg soli

180 kg polidapu

350 kg mocznika

to jest jedna z najtańszych opcji i najrozsądniejszych, sól i mocznik pod agregat, polidap w podsiewacz

Wystarczająco. Idzie jeszcze obornik co roku po 30-40 ton

1 godzinę temu, tmk1974 napisał:

 

To, że Ktoś zamawia nawozy po kosmicznych cenach, nie oznacza, że one drożeją. Można to nazwać na przykład ekstrawagancją. Mając do dyspozycji takie narzędzie informacji jak np. to forum, to łatwo dojść do wniosków, że ceny spadają. Ale widocznie u ludzi różnie bywa z odbiorem i oceną tego typu informacji.

Jakiś problem masz? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1300
12 godzin temu, Mich9 napisał:

Podobno płynie statek mocznika z iranu, 20 tyś ton, także azot potanieje.

Jak odpłynie statek z pszenicą to zboże  też zdrożeje?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
12 minut temu, mk9422 napisał:

@d4rek1500 brutto przy całym samochodzie jakiś 7-10 dni temu.  Te 1300 z czymś to pewnie cena netto. Za dostawę trzeba dopłacić czy już w cenie? 

Netto,  dostawa dopłata bądź odbiór osobisty  przy takich cenach czy nie wziąć na jesień 2020, jak nie będzie zimy to ciekawe czy  znów nie wzrośnie 1500 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
14 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Wystarczająco. Idzie jeszcze obornik co roku po 30-40 ton

Jakiś problem masz? 

Absolutnie żadnego problemu nie mam , zwłaszcza, że jeszcze nic nie kupiłem i cierpliwie czekam. Proponuję przeczytać jeszcze raz mój poprzedni wpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Wystarczająco. Idzie jeszcze obornik co roku po 30-40 ton

Jakiś problem masz? 

Z obornikiem to okey, tylko na sztucznych by było za mało na rozsądny plon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, d4rek napisał:

Netto,  dostawa dopłata bądź odbiór osobisty  przy takich cenach czy nie wziąć na jesień 2020, jak nie będzie zimy to ciekawe czy  znów nie wzrośnie 1500 netto

Czekam do połowy grudnia z zakupem.  Większość mówi że tanieje więc może z 50 zł się urwie na tonie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
marek1977 napisał:

12 godzin temu, Mich9 napisał:

Podobno płynie statek mocznika z iranu, 20 tyś ton, także azot potanieje.

Jak odpłynie statek z pszenicą to zboże  też zdrożeje?.

20 tyś ton to jest bardzo dużo w skali kraju, mów co chcesz sprzedawca powiedział że dzisiaj rsm 100 zl tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
4 godziny temu, d4rek napisał:

jakie macie ceny ultry 8 ? z olx dziwnie tanio czy teraz po 1300coś ?

1300 z groszami + transport + vat.

3 godziny temu, d4rek napisał:

Netto,  dostawa dopłata bądź odbiór osobisty  przy takich cenach czy nie wziąć na jesień 2020, jak nie będzie zimy to ciekawe czy  znów nie wzrośnie 1500 netto

a jaka to musi być zima? ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
9 minut temu, radeklegia napisał:

Korn kali chemirol 1094 netto 

Panowie mieliście do czynienia z takim nawozem jak super kali od agrii.?

SMS z przed chwilii:

 

Korn Kali 1050
Mocznik gruby 1196
Mamy tez blend 65% Korn Kali I 35% kieserit  po 1050.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78 napisał:

9 minut temu, radeklegia napisał: Korn kali chemirol 1094 netto  Panowie mieliście do czynienia z takim nawozem jak super kali od agrii.? SMS z przed chwilii:   Korn Kali 1050 Mocznik gruby 1196 Mamy tez blend 65% Korn Kali I 35% kieserit  po 1050. Gdzie takie ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65
7 godzin temu, tmk1974 napisał:

Człowieku, nie pisz, że na pewno nie będzie taniej i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Kupiłeś po tych cenach, to Twoja sprawa. Kto bogatemu zabroni?

.Popieram 😁😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁

 

Edytowano przez Rolnik1973
Zwolnienie załącznika
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Lekki off  topic ale taka ciekawostka związana z blak frajdej 

Chcieliśmy z żoną zakupić sprzęty AGD RTV z racji remontu, w dużych sieciowkach za wszystkie potrzebne nam sprzęty średniej klasy wyszło 10500zl 

U prywatnego sprzedawcy który ma taki mały sklepik i pracuje tam razem z synem za to samo wyszło 7200 zł 

Takie to blak frajdej chyba blak frajer 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Sam teraz kupiłem 4 samochody RSM po 860 i nie wierzę żeby staniał. Wszystko drożeje  wiec dlaczego nawozy mają stanieć jak najwieksi praktycznie już kupili. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Albo Ty. Pożyjemy zobaczymy czy zdrożeje czy stanieje a może cena się utrzyma na tym poziomie do wiosny. Czas pokaże


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

cena tak naprawdę zależy od nas rolników jak większość się teraz rzuci do kupna to poco maja obniżać cenę, natomiast jak będzie spokój w skupach to same skupy będą naciskać na obniżenie cen.

Powiem tylko tyle sprzedałem kukurydze mokrą po 400 zł x 8 ton = 3200 koszty ok 2800 zł/ha.

na pewno jakiś nawóz trzeba będzie kupić ale juz nie tyle co zawsze chyba że będzie normalna cena w stosunku do ceny płodów rolnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
2 godziny temu, tomek73 napisał:

Sam teraz kupiłem 4 samochody RSM po 860 i nie wierzę żeby staniał. Wszystko drożeje  wiec dlaczego nawozy mają stanieć jak najwieksi praktycznie już kupili. 

Jakbyś chciał 5-te auto to zapraszam po 825 ;)

  • Like 2
  • Haha 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj