Polecane posty

masa24    101

Jak ty robiłeś próby ziemi ? Przed podaniem fosforu i po? I w jednym roku podniósł ci się poziom fosforu o stopień?

20CBR12    197

Pewnie że się przemieszcza fosfor w naszym klimacie i przy normalnym roku w opady deszczu średnio tak 2cm na rok.., czyli rozsiane poglownie po 5 latach jest już dostępny dla roślin, czy warto pozostawiam ocenie indywidualnej.. 

kulczer    7

Od 17.09 podwyżka na azocie w Grupie Azoty o 20 zł.. W czerwcu miałem oferty na saletrę w BB Pulan za 970 zł netto, w lipcu po 1000 zł w sierpniu po 1030 zł a we wrzesniu mam ofertę za 990 zł netto. Podwyższali o 20 zł co miesiąc o co chodzi w tym wszystkim wie ktoś?

Wiadomość z agroFakt.pl

Peron    27

Bo dilerom mięknie rura. Mają podpisane umowy i muszą odbierać. Dlatego schodzą z marży. 

galan99    631
3 godziny temu, kulczer napisał:

Od 17.09 podwyżka na azocie w Grupie Azoty o 20 zł.. W czerwcu miałem oferty na saletrę w BB Pulan za 970 zł netto, w lipcu po 1000 zł w sierpniu po 1030 zł a we wrzesniu mam ofertę za 990 zł netto. Podwyższali o 20 zł co miesiąc o co chodzi w tym wszystkim wie ktoś?

Żeby nałapać durni co zapłacą drożej bo ci co biorą dużo - nie bardzo dają się na taki myk .

warchest    110
4 godziny temu, galan99 napisał:

Żeby nałapać durni co zapłacą drożej bo ci co biorą dużo - nie bardzo dają się na taki myk .

czyli według cb kiedy nalezy kupic saletre ? 

warchest    110

bo w kolejnych miesiacach bedzie jeszcze drozała kolejno miesiacami o pare zł ? ale  w tym roku saletra itd tak są ostro drogie ze niewiadomo co z tym bedzie moze stanieje bo nie moze byc tak drogo w porównaniu do cen produktów naszych 

Franko75    3
18 godzin temu, warchest napisał:

bo w kolejnych miesiacach bedzie jeszcze drozała kolejno miesiacami o pare zł ? ale  w tym roku saletra itd tak są ostro drogie ze niewiadomo co z tym bedzie moze stanieje bo nie moze byc tak drogo w porównaniu do cen produktów naszych 

A może zboża podrożeją bo nie mogą być tak tanie w stosunku do drogich nawozów ;)

• Haha 1

krilan06    203
3 minuty temu, Franko75 napisał:

A może zboża podrożeją bo nie mogą być tak tanie w stosunku do drogich nawozów ;)

A kto się tym przejmuje oprócz nas rolników?

piotreku1    72
Napisano (edytowany)

https://www.wnp.pl/chemia/tanie-lng-pomoglo-azotom-poprawic-wyniki-finansowe-w-niektorych-segmentach-pogorszenie-sytuacji,352435_1_0_.html 

Grupa azoty w pierwszym półroczu potroiła zysk netto  tak oto rządzący dbają o nas rolników  , dac jakieś marne grosze żeby ludzie się cieszyli A później oskubać ich jak tylko się da

Edytowano przez piotreku1
  • Like 1

warchest    110

dzs dzwonilem o nawozy ceny sie dowiedziec i teraz sie zastanawiam nad jednym bopolifoska 6 to masakra 1750 kosztuje bialoruska zamienna 1650 a lubofoska 3,5 10 20 plus wapno i siarka kosztuje 1220 zł i to mnie bardzo sklania by to wziasc bo cena bardzo dobra jest w porownaniu z tamtymi ale co wy byscie powiedzieli o tej lubofosce ? brac ja czy lepiej ta bialoruska zamiennik polifoski 6 ?

pawel885    1182

Za ok 370 zł masz 100kg polidapu i 100 soli czyli NPK 18/46/60, kupując polifoskę za 350zł masz 12/40/60 a lubofos za 360zł 10.5/30/60 czyli najdroższy skład i najwięcej dźwigania 

• Like 2
  • Thanks 1

Agrest    3751
17 minut temu, warchest napisał:

dzs dzwonilem o nawozy ceny sie dowiedziec i teraz sie zastanawiam nad jednym bopolifoska 6 to masakra 1750 kosztuje bialoruska zamienna 1650 a lubofoska 3,5 10 20 plus wapno i siarka kosztuje 1220 zł i to mnie bardzo sklania by to wziasc bo cena bardzo dobra jest w porownaniu z tamtymi ale co wy byscie powiedzieli o tej lubofosce ? brac ja czy lepiej ta bialoruska zamiennik polifoski 6 ?

Najpierw kalkulator i licz bo tanio w zakupie nie znaczy tanio w stosowaniu.  Fosforu masz 50% mniej jak w polifosce, potasu 33% mniej, azotu 40% mniej.

Cena troszkę powyżej 30%  niższa. To dla mnie już nie ma ekonomii bo więcej kg trzeba wsypać do siewnika za podobne pieniądze. No i teraz trzeba sprawdzić przepuszczalność fosforu.

Ja wczoraj kupiłem polifoska6 po 1720, sól potasowa 1570. 

• Thanks 1

Franko75    3
8 minut temu, robercikj100 napisał:

Jakie macie ceny na saletrosan w lubelskim ?

Najtaniej chyba 1070zl brutto znalazlem

23 minuty temu, warchest napisał:

Kiepsko sie przyswaja

Franko75    3
3 minuty temu, zajac1 napisał:

Dzwoniłem za Polifoska 6, cena 1717-1900 brutto 😮

Taka rozbieznosc cenowa???

galan99    631

Polifoska 6 cena - 1780 

Polifoska 8 cena 1800 zł 

Sól potasowa cena 1600 zł 

Saletra 34 % cena 1300 zł 

Jarek22B    12

Panowie  miał ktoś już doświadczenie z ukraińskim saletrzakiem?

w ofercie ma go Agrolok niby jedzie z Hrubieszowa

z góry dzięki za opinie

Franko75    3
19 godzin temu, Jarek22B napisał:

Panowie  miał ktoś już doświadczenie z ukraińskim saletrzakiem?

w ofercie ma go Agrolok niby jedzie z Hrubieszowa

z góry dzięki za opinie

Dużo firm ma go w ofercie. Nie stosowalem ale podchodze sceptycznie do ukrainskich nawozow. Jakos obawiam sie o jakosc 😂

Jarek22B    12
5 godzin temu, Marcin34 napisał:

A jaka cena

906 brutto

3 godziny temu, Franko75 napisał:

Dużo firm ma go w ofercie. Nie stosowalem ale podchodze sceptycznie do ukrainskich nawozow. Jakos obawiam sie o jakosc 😂

Jednak zdecydowałem się na Zaksan. Znajomy który zna branżę mówi że w Hubieszowe stoi to pod chmurką i potrafi trafić się zalany transport. Wole tego nie sprawdzać na swoim przykładzie.

• Thanks 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PRZMAS19821982
      Jakie stosujecie koncetraty i jakie polecacie firmy????
    • Przez tomek15h
      ARION 440 

1. Konstrukcja Specjalistyczna budowa w oparciu o samonosny element konsktrukcyjny. Stanowiacy jendoczesnie miske olejowa silnika. Zapewnia rozkład masy 50/50, mały promien skretu, co przekłada sie na doskonałe własciwosci uciagowe. Prostota obsługi, łatwy dostep do codziennych punktów konserwacji poprzez uchylane chłodnice czynia ciagnik uzytecznym i przyjaznym. 2. Silnik FPT poj. 4,5l., 4 cylindrowy o mocy maksymalnej 120 KM (wg ECE-R120), Stage IV, cała moc dostepna zawsze dla kazdego rodzaju prac, Intercooler, Common Rail, 4 zawory na cylinder, układ AdBlue, wentylator Visco, wysoki moment obrotowy dostepny od niskich obrotów silnika. 3. Przekładnia Liczba przełozen 16/16 z dobrym pokryciem w głównym zakresie roboczym. 4 biegi pod obciazeniem oraz 4 zakresy przełaczane elektronicznie, chłodzone olejem wielotarczowe sprzegło przekładni i WOM, przełaczanie zarzadzania miedzy polem a droga, automatyka zarzadzania blokady mechanizmu róznicowego tylnej osi oraz napedu na 4 koła. Predkosc maksymalna 40 km/h 4. WOM sterowanie elektrohydrauliczne, w tym wybór predkosci; właczniki na obu błotnikach kół tylnych, wolne koło czopu WOM - umozliwia swobodne obracanie reka. 5. Podnosnik tylny Elektroniczna regulacja podnosnika – funkcja bezpieczenstwa STOP, amortyzacja wstrzasów, szybkie opadanie, sterowanie z obydwu błotników. udzwig max. 5,750kg, udzwig poprzez cały zakres wg OECD 4,160kg. 6. Kabina 6 słupkowa z unikalna, wygieta tylna szyba, o bardzo dobrej widocznosci, regulowany podłokietnik, regulowana kolumna kierownicy w dwóch płaszczyznach wraz z deska rozdzielcza, samo-wyłaczajace sie kierunkowskazy, siedzenie instruktora, praktyczne schowki, wycieraczka tylnej szyby. -Os PROACTIV (OC) - Obrotowe błotniki 470mm - Zaczep transportowy automatyczny 44/38 - WOM 540/540ECO/1000 - Układ hydrauliczny pompa osiowo-tłoczkowa (LS) 110l/min - Klimatyzacja manualna - Siedzenie pneumatyczne Grammer - CIS komputer pokładowy z kolorowym wyswietlaczem - Hamulce pneumatyczne 2 obwodowe  - Włacznik akumulatora - Pamiec obrotów silnika i bieg uwrociowy  - Przekładnia bez biegów pełzajacych  - 40 km/h Standard - Czop WOM 1"3/8 6 wpustów  - Sterowanie zewnetrzne WOM  - 4 elektro-zawory  - Dzojstik ElectroPilot  - Wycieraczka tylnej szyby  - 2 lusterka szerokokatne  - Siedzenie pasazera  - Przygotowanie pod radio - 6T tylny podnosnik  - Dolne ramiona kat. 3  - 2 mechaniczne stabilizatory  - Ciegło górne hakowe kat.3/2  - Długie szyny zaczepu transportowego  - Dolny zaczep rolniczy  - Dodatkowe kule kat. 3/2  - Swiatła do jazdy po drogach + 2 swiatła robocze w masce  - W dachu kabiny reflektory robocze 2 z przodu + 2 z tyłu  - Zapalniczka bez popielniczki - 1 lewe swiatło ostrzegawcze  - 540/65 R38 opony standard / felgi stałe  - 440/65-R28 opony standard / felgi stałe  - Skrzynka narzedziowa - Alternator 200A/h 0 PLN 

Cena netto 245 000,00 zł, cena brutto 301 350,00 zł, VAT 56 350,00 zł  .Oferta ważna do końca grudnia 2018.

• Przez Konrad2510
      Proszę piszmy w tym Nowym temacie tylko i wyłączne o cenach zbóż!!. Podawajmy cenę netto/brutto, miejsce sprzedaży i lokalizację. założyłem ten temat bo mam dosyć ciągłych spekulacji czy się opłaca i w ogóle, a żeby zobaczyć cenę to trzeba się cofać kilka stron, dziękuję
    • Przez rudinho11
      Ceny żywca wieprzowego w 2019 roku zaczynamy od 3.2-4.0 oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 6zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen pobujojowych?
      Kontynuacja tematu: 

• Przez sumek666
      Cześć.
      Jak w temacie. Zaczynamy nowy sezon
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj