Polecane posty

Gość   
Gość

Ceny z dzisiaj:

Polifoska 8- 2060zł/t

Polifoska 6- 2000zł/t

Saletra, małe worki 30kg- 1460zł/t

Mocznik, worki 25kg- 1720zł/t

Mały magazyn we wsi, kupione tylko po worku mocznika i saletry bo po przeliczeniach okazało się, że to co jest kupione to może braknąć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298
13 minut temu, Rolnik200598 napisał:

Ceny z dzisiaj:

Polifoska 8- 2060zł/t

Polifoska 6- 2000zł/t

Saletra, małe worki 30kg- 1460zł/t

Mocznik, worki 25kg- 1720zł/t

Mały magazyn we wsi, kupione tylko po worku mocznika i saletry bo po przeliczeniach okazało się, że to co jest kupione to może braknąć.

 

Z taką cena to te nawozy będą dlugoooo leżeć na magazynie 

  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792
41 minut temu, andrzej1988 napisał:

w saletrzaku albo w salmagu jest wapno i magnez i za to trzeba troche doplacic.

Umiesz panie liczyć? Magnezu i wapna jest tam tak mało, że w ogóle nie zrobią różnicy w plonie natomiast azotu jest zdecydowanie dużo mniej niż w saletrze i jeszcze drożej wychodzi. Nabrałeś się na sztuczki marketingowe handlarzy nawozem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten kto troszkę zużywa kupi bo na wiosnę nie będzie nigdzie jeździł daleko po to. Na przykład mój sąsiad zużywa rocznie worek Polifoski i worek saletry bo ma tylko 30 arów pola to gdzie daleko po to pojedzie. A takich jak on to jeszcze jest trochę. Ja kupiłem trochę taniej w innym miejscu, ale po przeliczeniach wyszło że worek mocznika i worek saletry braknie to nie chciało mi się 12km jechać jak do tego magazynu mam ani 1,5km.

17 minut temu, marulekk napisał:

Z taką cena to te nawozy będą dlugoooo leżeć na magazynie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
43 minuty temu, Rolnik200598 napisał:

Ceny z dzisiaj:

Polifoska 8- 2060zł/t

Polifoska 6- 2000zł/t

Saletra, małe worki 30kg- 1460zł/t

Mocznik, worki 25kg- 1720zł/t

Mały magazyn we wsi, kupione tylko po worku mocznika i saletry bo po przeliczeniach okazało się, że to co jest kupione to może braknąć.

 

Ty chyba żartujesz  , przeliczyłes i wiesz że Ci zabraknie 30kg saletra i 25kg  mocznika ?  Tyle to może zabraknąć ale na trawnik kolo domu 😄  30kg nawozu to nie raz się rozzypie przy  sypaniu  do  rozsiewacza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kupiłem RSM32 już w sierpniu bo potrzebowałem pod rzepak. Z tego co widzę w tym roku cena jak narazie bez większych zmian. Jeszcze paletą mocznika ale to już sam będę musiał pojechać.

Fosforan mono  azot – 12% N-NH4; 
fosfor – 61% P2O5 (26,6% P);  2800zł krystaliczny to dobra cena??

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, piotreku1 napisał:

Ty chyba żartujesz  , przeliczyłes i wiesz że Ci zabraknie 30kg saletra i 25kg  mocznika ?  Tyle to może zabraknąć ale na trawnik kolo domu 😄  30kg nawozu to nie raz się rozzypie przy  sypaniu  do  rozsiewacza 

Panie jak ja hektar pola mam. 25kg mocznika pod jęczmień i saletra pogłównie też na jęczmień na nowym kawałku. Rękami sieję  albo rozsiewaczem ręcznym więc nie rozsypię nic, a nawet jak do lejka przyszło by sypać to też się nie rozsypie

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egon78    30
1 godzinę temu, Rolnik200598 napisał:

Ceny z dzisiaj:

Polifoska 8- 2060zł/t

Polifoska 6- 2000zł/t

Saletra, małe worki 30kg- 1460zł/t

Mocznik, worki 25kg- 1720zł/t

Mały magazyn we wsi, kupione tylko po worku mocznika i saletry bo po przeliczeniach okazało się, że to co jest kupione to może braknąć.

 

Zazdroszczę   ludziom  wysiewającym  nawozy  tak  precyzyjnie  , ja to mam tolerancji ze   25 kg /ha     i to  przeważnie  w  górę   bo  zawsze  kusi żeby  wysiew  o  tą  jedną  dwie kreseczki  zwiększyć  na  wysiewaczu - nawet  jak  w  kieszeni  płótno

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak siejesz ręcznie albo ręcznym rozsiewaczem to masz precyzję, nawet wysiew graniczny jest a gdzie gorsze zboże to można więcej wysiać😁

Miałem lejka kupować ale w sumie jak teraz myślę to tą tonę nawozu łącznie u siebie i u współwłaściciela sprzętów ręcznie lub tym swoim rozsiewaczem wysieję, większa precyzja a i ruch dla zdrowotności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurna . Dzieci FS .

Myślicie że zawsze do wszystkiego maszyn używano ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam Hechta 210.

A takiej miski to nie mam jak w linku. Mam zwykłą emaliowaną wanienkę i na niej paski żeby na szyję zawiesić. Jak trzeba wapno granulowane posiać to lepiej wanienka i ręcznie a nawozy typu saletra czy Polifoska to tym rozsiewaczem super idą, byle nie były zbrylone.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
andrzej1988 napisał:

w saletrzaku albo w salmagu jest wapno i magnez i za to trzeba troche doplacic.

gm18 napisał:

wapń i mg w saletrzaku przemawiają za, 1 i 2 dawka saletrzak.

jak odkwasicie saletrzakiem to zafunduje wam po aucie tego wspaniałego nawozu. chwyt marketingowy nic więcej mój ojciec tak samo twierdził jak powiedziałem mu jak to sie liczy to się za głowę złapał i kto by to liczyl od poczatku mojego gospodarstwa nie stosuje saletrzaku i dopóki nie będzie kosztował adekwatnie do składników to nie zacznę. azot pogłowie głównie rsm trochę saletry/saletrosan i pod korzeń tylko mocznik


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ten HECHT lub podobny sobie kupię do nawożenia trawnika bo ostatni z ręki jak nasypałem to 2x w tygodniu kosić musiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja na trawnik nie sieję żadnych nawozów. Jedynie tam gdzie koszę na siano królikom czy na zielono to czasem saletra, a wiosną saletra+ Polifoska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Saletrosan z dostawą 960 netto przy 10 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Z obserwacji pogody , wiosna może nie być ciekawa w wilgoć  zaryzykuję w tym roku , początkiem marca 200 kg mocznik i 200 kg saletra i to wszystko z AZOTU .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj