Polecane posty

XTRO    1537

ja też zamówiłem:

Polifoska 6- 1690

Saletra- 1150

Saletrosan- 1050

Mocznik- 1450

Fosforan- 1670- litewski

Kalisop- 2620

Kizeryt- 1250

Ceny brutto, ceny takie bo zamówiłem ponad 30 ton takiego miksu a nie jedna partia 

Edytowano przez XTRO
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
38 minut temu, kami24 napisał:

wziąłem to 20 sierpnia i zrobiłem błąd pokusilem się na rzepak poszedł w mulcz ale jest słaby ale jest teraz nie wiem czy dać wiosną trochę kredy ten gospodarz wcześniej 4 lat pszenżyto sial ostatnio bez nawozu wapna nigdy ponoć nie było tak mi teraz powiedział

Słuchaj a może to pole jest ogólnie zabidowane. Jak wydzierzawiajacy tak dbał byle jak to i nawet jak podsypiesz nie wiadomo ile czego to plonu może nie być. Zaniedbane pole trzeba doprowadzać do porządku kilka lat czasami. Z tego co mówisz to może nie być wcale wina braku wapnia tylko też innych składników. Można gdybac ale dopóki nie zrobisz analizy gleby to nie będziesz wiedział na czym stoisz. Jak już poglownie chcesz nasypac to na pewno nie jakieś duże ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
1 godzinę temu, damin1 napisał:

Tylko jak najwczesniej to zrobić. Aby dało się tylko wjechać w pole i rozsiewać. Później przemieszac ziemię. Aby poglownie nie dawać bo może popalić. A badania jakieś robiłeś na tej dzierżawie że wiesz ze wapna brakuje? I rozumiem że wapno granulowane chcesz wysiac. Ja osobiście nigdy nie stosowałam wiosna wapna ale niedalecy sąsiedzi już tak. Słyszałem że wapno wysusza ziemię i w tej dobie odwiedzających nas susz to nie wiem czy to dobre rozwiązanie. 

Im wcześniej dasz do granulowane wapno tym lepiej, jak będą warunki to i w styczniu możesz sypać, ja parę lat temu dałem na rzepak po 0,5 t kredy po wierzchu gdzieś w październiku już pewnie i rzepak niespodziewanie oddał 4,5t/ha..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
6 godzin temu, staszek131415 napisał:

Dokładnie tak było u nas w GS to się ze dwa lata z tym mocznikiem bujali wciskając tym co na zeszyt brali by się tego pozbyć

Tsa urwałeś jak Ci cenę z kosmosu powiedział to znając życie zapłaciłeś więcej niżbyło można w ogóle na ciągniku

No stasiu zapomniałem że tylko Ty tanio kupujesz przepraszam że Cię obraziłem!!3🤣🤣🤣 nie wiem czy to była cen z kosmosu ale na pewno katalogowa ciągnika kubote więc dla wszystkich jednakowa więc co z tego urwiesz to jest twoje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami24    1
damin1 napisał:

38 minut temu, kami24 napisał:

wziąłem to 20 sierpnia i zrobiłem błąd pokusilem się na rzepak poszedł w mulcz ale jest słaby ale jest teraz nie wiem czy dać wiosną trochę kredy ten gospodarz wcześniej 4 lat pszenżyto sial ostatnio bez nawozu wapna nigdy ponoć nie było tak mi teraz powiedział

Słuchaj a może to pole jest ogólnie zabidowane. Jak wydzierzawiajacy tak dbał byle jak to i nawet jak podsypiesz nie wiadomo ile czego to plonu może nie być. Zaniedbane pole trzeba doprowadzać do porządku kilka lat czasami. Z tego co mówisz to może nie być wcale wina braku wapnia tylko też innych składników. Można gdybac ale dopóki nie zrobisz analizy gleby to nie będziesz wiedział na czym stoisz. Jak już poglownie chcesz nasypac to na pewno nie jakieś duże ilości.

O.K dziękuję za poradę


skywalker89 napisał:

1 godzinę temu, damin1 napisał:

Tylko jak najwczesniej to zrobić. Aby dało się tylko wjechać w pole i rozsiewać. Później przemieszac ziemię. Aby poglownie nie dawać bo może popalić. A badania jakieś robiłeś na tej dzierżawie że wiesz ze wapna brakuje? I rozumiem że wapno granulowane chcesz wysiac. Ja osobiście nigdy nie stosowałam wiosna wapna ale niedalecy sąsiedzi już tak. Słyszałem że wapno wysusza ziemię i w tej dobie odwiedzających nas susz to nie wiem czy to dobre rozwiązanie. 

Im wcześniej dasz do granulowane wapno tym lepiej, jak będą warunki to i w styczniu możesz sypać, ja parę lat temu dałem na rzepak po 0,5 t kredy po wierzchu gdzieś w październiku już pewnie i rzepak niespodziewanie oddał 4,5t/ha..

O.K dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
1 godzinę temu, XTRO napisał:

ja też zamówiłem:

Polifoska 6- 1690

Saletra- 1150

Saletrosan- 1050

Mocznik- 1450

Fosforan- 1670- litewski

Kalisop- 2620

Kizeryt- 1250

Ceny brutto, ceny takie bo zamówiłem ponad 30 ton takiego miksu a nie jedna partia 

Michał stosowałeś już kiedyś fosforan litewski? Co możesz o nim powiedzieć? Jaki to ma skład? Gdzie brane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Rolnik200598 napisał:

Ja mam podobnie, czekam aż przyjdzie ph metr i zmierzę. Kawałek który "od zawsze" czyli przynajmniej od lat 30. XX wieku (może i wcześniej ale babcia tak utrzymuje, rocznik 1931) był łąką został gdzieś koło 1990 zaorany i tak tam siali, czasem zboże (pszenicę przeważnie, tak mówili i nawet się udawała bo nawet mieli z 700kg z tego kawałka to może nie jest tak źle z ph), czasem ziemniaki, od 5 lat co roku ziemniaki i warzywa, od tego czasu na całość dawali obornik spod kur i kozy. Teraz już stwierdzili, że tego nie chcą obrabiać i chcieli to oddać w dzierżawę. Kupiłem już 400kg kredy granulowanej (kawałek ma 15a) i planuję to rozsiać początkiem lutego. Potem końcem marca nawozy i jęczmień jary, chyba, że faktycznie ph będzie leżeć i kwiczeć to najwyżej się owies posieje lub choć mieszankę jęczmień-owies.

Ty tak nie szalej na tej dzierżawie 15 arowej   ph mert ,  400 kg. kredy , jeszcze napisz że zadatek na kombajn wpłaciłes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
6 godzin temu, Rolnik200598 napisał:

Ja mam podobnie, czekam aż przyjdzie ph metr i zmierzę. Kawałek który "od zawsze" czyli przynajmniej od lat 30. XX wieku (może i wcześniej ale babcia tak utrzymuje, rocznik 1931) był łąką został gdzieś koło 1990 zaorany i tak tam siali, czasem zboże (pszenicę przeważnie, tak mówili i nawet się udawała bo nawet mieli z 700kg z tego kawałka to może nie jest tak źle z ph), czasem ziemniaki, od 5 lat co roku ziemniaki i warzywa, od tego czasu na całość dawali obornik spod kur i kozy. Teraz już stwierdzili, że tego nie chcą obrabiać i chcieli to oddać w dzierżawę. Kupiłem już 400kg kredy granulowanej (kawałek ma 15a) i planuję to rozsiać początkiem lutego. Potem końcem marca nawozy i jęczmień jary, chyba, że faktycznie ph będzie leżeć i kwiczeć to najwyżej się owies posieje lub choć mieszankę jęczmień-owies.

Skoro to taki dobry kawałeczek żyznej ziemi to po co się chcesz bawić tam w jakiś jęczmień czy owies i zarobić może 300zł? Nie lepiej dalej tam uprawiać jakieś warzywo tak jak poprzedni użytkownik? Zysk wielokrotnie większy, tylko wiadomo pracy więcej trza włożyć ale przy niewielkim areale chyba warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Nie stosowalem. Skład ma 18-46 i z tego co na necie wyczytałem fosfor w dużej mierze rozpuszczany w wodzie. Wziąłem go akurat w agroloku.

A pod co chcesz dawać fosforan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Polski polidap 1850 brutto 

Ultra black dap 1640

A najlepsza różnica w soli potasowej, miedzy skladem gdzie kupuje duzo malych rolnikow plus ogrodnicy a innym w sumie mniejszym punktem. W tym pierwszym sol w 50 kg workach 1900 zl/t a tam w big bagach 1500 zl/t. Sam bylem świadkiem jak facet tone w malym worku kupowal za te pieniadze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4
1 godzinę temu, szymon09875 napisał:

Polski polidap 1850 brutto 

Ultra black dap 1640

A najlepsza różnica w soli potasowej, miedzy skladem gdzie kupuje duzo malych rolnikow plus ogrodnicy a innym w sumie mniejszym punktem. W tym pierwszym sol w 50 kg workach 1900 zl/t a tam w big bagach 1500 zl/t. Sam bylem świadkiem jak facet tone w malym worku kupowal za te pieniadze....

Mogłeś chłopa uświadomić że przepłaca 😉😉😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, Zdzinio napisał:

No stasiu zapomniałem że tylko Ty tanio kupujesz przepraszam że Cię obraziłem!!3🤣🤣🤣 nie wiem czy to była cen z kosmosu ale na pewno katalogowa ciągnika kubote więc dla wszystkich jednakowa więc co z tego urwiesz to jest twoje!

Nie ma czegoś takiego jak cena katalogowa na każdy ciągnik jest praktycznie inna cena w zależności odwyposażenia i tam jest pole do popisu dla sprzedawcy że sprzedaje dając upust ale jednocześnie oferując gorsze wyposarzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ordynator i @KlimekPL Mi na zysku nie zależy, zboża dla zwierząt trzeba, ja hobbysta. A kombajn jak zawsze w czerwcu się już zaklepie. Na warzywa nie mam czasu, jedynie mam trochę ogórków gruntowych na handel ale to zaraz przy domu, żeby blisko podlewać było.

Jak bym robił tak jak inni, tylko dla zysku to chyba lepiej na kanapie cały dzień leżeć i latać jak Ryszard do Lidla😁 A tak przynajmniej mięsko swoje, na swoim zbożu i ziemniakach uchowane

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
11 minut temu, staszek131415 napisał:

Nie ma czegoś takiego jak cena katalogowa na każdy ciągnik jest praktycznie inna cena w zależności odwyposażenia i tam jest pole do popisu dla sprzedawcy że sprzedaje dając upust ale jednocześnie oferując gorsze wyposarzenie

Stasiuk co Ty pier***pisz kuoowałeś kiedyś coś nowego przy samochodach jest tak samo, masz cenę podstawową za dane wyposażenie i każdy diler musi mieć taką samą dopiero za ile Ci sprzeda to jest jego sprawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, Daro20 napisał:

Michał stosowałeś już kiedyś fosforan litewski? Co możesz o nim powiedzieć? Jaki to ma skład? Gdzie brane?

Stosowałem i jestem zadowolony 3 rok już pod kukurydzę można go kupić już poniżej 1600 brutto przy większych ilościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
41 minut temu, duszekl napisał:

Mogłeś chłopa uświadomić że przepłaca 😉😉😉

Nie wiedzialem tego bo tam sie pierwsze pytalem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Zdzinio napisał:

Stasiuk co Ty pier***pisz kuoowałeś kiedyś coś nowego przy samochodach jest tak samo, masz cenę podstawową za dane wyposażenie i każdy diler musi mieć taką samą dopiero za ile Ci sprzeda to jest jego sprawa!

Może Kubota tak ma ale nie renomowane marki gdzie ciągnik jest produkowany pod klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
robi57362 napisał:

cena za fosforan super

Nie wiem jak teraz ale miesiąc temu kupowałem to Polski 1750 a z Phos agro 1550 . ceny brutto przy 12 tonach. cennikowe były o 30 zł wyższe. Także te ceny 1670 za litewski to bez szału, widocznie poszło do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
20 godzin temu, ordynator napisał:

składy nawozów  w towarzystwię węgla i budowlani to marże maja nie wiele mniejsze niż cena nawozu hahaha , bo sprzedają po kilkaset kg.

troche taniej na składach w towarzystwie skupów zboża , bo wracając po dostarczeniu zboża do mieszalni  mozna po drodze towar taniej dowieść , a po drugie klijent jak sprzeda zboże na skupie  to jest to chętnie ładuje nawóz i węgiel w ramach rozliczenia 😀

to że chca ci mniejsi  wszyskim handlować wynika z tego że mają transport jaki taki i chca go wykorzystać , na dodatek handluja z takimi rolnikami  co mają taki transport że strach na drogę wyjechać 😀 z racji tego że handluja mniejszymi ilosciami marże małe nie są ,  nie rzadko dokonywane na zeszyt , wiadome również  że nikt mu z większych dostawców nie przywiezie 300 kg. saletry po 20 jak dziadek weżmie rentę

taki handlarzyk jak latem nawiezie węgla i saletry a zimą jak 50 % saletra i węgiel podrożeje to pier**li że mało zarabia albo wręcz dopłaca do rolnika a tymczasem ma na saletrze 400 zł

faktem jest że trzeba mieć grosza żeby towar latem zgromadzić i szczęście żeby towar zima podrożał , bo jak inaczej to trzeba beczęć

tych mniejszych  rolników ubywa  wegiel kojarzony ze smogiem nie chodliwy , na dodatek nawozy czasami zima tanieją i małe składy lamentują

Jakby dał marżę niewiele mniejszą od ceny nawozu, to pewnie saletrę by miał teraz po jakieś 1800, czy drożej? A  latem saletra i węgiel są 50% tańsze? I jeszcze ile tego może nakupić w lecie jak jest mały?  Ale chociaż na koniec trafnie ująłeś, że trzeba mieć grosza i szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj