Polecane posty

galan99    7483

Każdy już czym prędzej bieży,
by dołączyć do pasterzy.
I ja spieszę z życzeniami,
Zdrowia, szczęścia, pomyślności
i niech dobro wśród Was gości.
I niech Boga wielka moc
na Was spłynie w świętą noc.

Niech te święta spokój Wam przyniosą,
a radość chodzi za Wami krok w krok.
Niechaj dostarczą tyle optymizmu,
by starczyło na cały Nowy Rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

kto kupił nawozy w grudniu świeta na za darmo a kto w lipcu placi podwójnie/za drogie nawozy i zakupy na święta/ Ribercikj  Wszystkiego najlepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
36 minut temu, AleksanderX napisał:

kto kupił nawozy w grudniu świeta na za darmo a kto w lipcu placi podwójnie/za drogie nawozy i zakupy na święta/ Ribercikj  Wszystkiego najlepszego

A dziękuję, chodź wiem że nie szczere te twoje życzenia . Wcześniej od debili mnie wyzywasz a dziś życzysz najlepszego . Chyba z tej zaoszczędzonej kasy ci się coś poprzestawiało. A i jak tam rozesłałeś już ten cynk na mega droga pszenicę wszystkim twoim przyjaciołom z forum ? 😂😂😂😂

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Uderz w stół a nożyce się odezwą my tu o cenach nawozów a nie o jakis wywodach które nikogo nie obchodzą Założ sobie temat i tam pisz o swych przemyśleniach  Widze że dalej masz problem z tym zakupem w lipcu

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    202
16 godzin temu, Tomek90 napisał:

Nawet jakby rsm wychodził drożej nie wróciłbym do granulatu. 

dobrze wiecej bedzie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Zabolała prawda z opryskiwaczem? xD

 

Ktoś zna rozpuszczalność Profoski mgs z procamu?? 

13 godzin temu, ZUCH1234 napisał:

Ja w tym roku będę dawał wigor 90 % siarki 30 kg wystarczy 

Podobno słaba rozpuszczalność na powierzchni gleby. 

 

btw sorry za jeden pod drugim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
1 godzinę temu, AleksanderX napisał:

Uderz w stół a nożyce się odezwą my tu o cenach nawozów a nie o jakis wywodach które nikogo nie obchodzą Założ sobie temat i tam pisz o swych przemyśleniach  Widze że dalej masz problem z tym zakupem w lipcu

Podziękowałem tylko za życzenia . Nie napinaj się dzieciaku. Największy problem widzę to masz ty. Nie wiem dlaczego akurat z moją osobą . 😂

1 godzinę temu, AleksanderX napisał:

Uderz w stół a nożyce się odezwą my tu o cenach nawozów a nie o jakis wywodach które nikogo nie obchodzą Założ sobie temat i tam pisz o swych przemyśleniach  Widze że dalej masz problem z tym zakupem w lipcu

Podziękowałem tylko za życzenia . Nie napinaj się dzieciaku. Największy problem widzę to masz ty. Nie wiem dlaczego akurat z moją osobą . 😂


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Pytanie z czystej ciekawości.

Jak myślicie jaką marżę na tonie saletry ma sprzedawca? Ile najczęściej da radę urwać z cen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
41 minut temu, lokser napisał:

Pytanie z czystej ciekawości.

Jak myślicie jaką marżę na tonie saletry ma sprzedawca? Ile najczęściej da radę urwać z cen?

Za każdym razem to może być inna marża a to podyktowane jest aktualnymi cenami rynkowym. Tak jak obecnie ponakupowali w wyższej cenie wcześniej a teraz potaniało także ta marża może być mniejsza. Rozmawiałem z takim sprzedawca że sklepu rolniczego to mówił że najwięcej zarabiają na drobnistkach bo tam marża może wynieść nawet 100 % a przy takich nawózach to myślę że pewnie gdzieś od 50 do 300 zł. Coś w tym przedziale. Ale może wypowie się ktoś kto ma większą wiedzę na ten temat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Dzięki damin1 za odpowiedź, każdy sprzedawca płacze, że zarabia 20zl na tonie a prawda jest pewnie inna.

Ja słyszałem o przedziale 50-200zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Ja powiem prawdę - biorąc pod uwagę wszelkie koszty i okoliczności... bardzo się mylicie ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Jeśli ktoś myśli, że na jednej tonie zarabia się 200 lub 300zl, to jest oderwany od rzeczywistości. Na chwilę obecną nie wiem, czy 50zl netto zostanie... Takie są realia.

GA i duzi dilerzy maja małe sklady, ktore sprzedają bezpośrednio rolnikom, za nic. 

Ale w przyszłym sezonie oczy im się otworzą, bo nikt nie będzie ryzykował i tyrał za darmo...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

Mój znajomy co od 30 lat sprzedaje nawozy itp od kilku lat idzie w stronę centrum ogrodniczego. Mówi że woli sprzedać kilka doniczek niż tonę nawozu A zysk podobny. Ma trochę chemii, nawozów i nasion ale 90 % sprzedaży to drzewka, doniczki, pomidorki itp. Nie ma łatwo bo niedaleko jest leroy Merlin ale zawsze jest u niego tłum ludzi. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Peron napisał:

Jeśli ktoś myśli, że na jednej tonie zarabia się 200 lub 300zl, to jest oderwany od rzeczywistości. Na chwilę obecną nie wiem, czy 50zl netto zostanie... Takie są realia.

GA i duzi dilerzy maja małe sklady, ktore sprzedają bezpośrednio rolnikom, za nic. 

Ale w przyszłym sezonie oczy im się otworzą, bo nikt nie będzie ryzykował i tyrał za darmo...

Takk, latem kupował saletre po 800 zł wiosną sprzedawał po 1200 zł, jeśli zarabiali by tylko 50 zł na tonie to by handlujący wymarli i nikt by nie sprzedawał, a cały czas budują domy i kupują nowe samochody

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jeśli ktoś ma ogromny kapitał to może tak robić. Przy czym jest jak widać w tym roku spore ryzyko. Jeśli uważasz, że jest to takie proste to chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby się tym zająć... wg takiej teorii to wyjdziesz na tym znacznie lepiej jak na "gospodarzeniu" ;)

PS żeby nie było... nie narzekam ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Peron. Sam jesteś oderwany od rzeczywistości. Jeszcze nie słyszałem żeby handlarze sprzedawali za nic i  tyrali za darmo. Jakby się nie opłacało to by nie prowadzili sprzedaży. Zgodzę się że teraz może być mały zysk bo kupili po wyższych cenach ale w przeciągu całego roku ceny się zmieniają. Raz będzie 50 a raz może być 300. Trzeba wyciągnąć średnia całoroczna. Każdy nawóz też inaczej się ceni. A takie składy jak biorą cały czas duże ilości nawozów to też mają inne ceny zakupu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

20-30 zł zarobku na 1 tonie, ale przy samochodzie 24 t,  za tylko wypisanie faktury to źle. Przeciez handlarze tylko faktury wypisują i towar wysyłają do rolnika. Co innego jak jest nawóz na placu, ale tu już inna cena.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Stosuje ktoś wigor s 90%?

Na internecie widzę różne opakowania i rozbieżność cen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Peron napisał:

Jeśli ktoś myśli, że na jednej tonie zarabia się 200 lub 300zl, to jest oderwany od rzeczywistości. Na chwilę obecną nie wiem, czy 50zl netto zostanie... Takie są realia.

GA i duzi dilerzy maja małe sklady, ktore sprzedają bezpośrednio rolnikom, za nic. 

Ale w przyszłym sezonie oczy im się otworzą, bo nikt nie będzie ryzykował i tyrał za darmo...

Dokładnie podobnie w maszynach ludzie piszą głupoty że marża sięga 40 -60% a w rzeczywistości nie więcej jak 10%

3 godziny temu, ASZv3 napisał:

Jeśli ktoś ma ogromny kapitał to może tak robić. Przy czym jest jak widać w tym roku spore ryzyko. Jeśli uważasz, że jest to takie proste to chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby się tym zająć... wg takiej teorii to wyjdziesz na tym znacznie lepiej jak na "gospodarzeniu" ;)

PS żeby nie było... nie narzekam ;)

Ale zarabiasz na ilości a przychodzi chłop chce kupić 5 ton nawozu i 100 zł upustu na tonie chce

Przed chwilą, staszek131415 napisał:

Dokładnie podobnie w maszynach ludzie piszą głupoty że marża sięga 40 -60% a w rzeczywistości nie więcej jak 10%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj