Polecane posty

John23    19

Saletrzak 1020, saletra 1130, ultra 8 1570, sól 1510, superfosfat 830 wszystko bb cena brutto. Sprzedajacy mówi że azotowe cenowo wszystko stoji zaś npki idą do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Realna cena za saletrę teraz to koło 950 netto. Drożej złodziejom nie płaćcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Nawet na olx pulan i anwil 930-970 netto

w Agrii pulan 960 netto przy jednej tonie nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
masa24 napisał:

25 minut temu, andrzej1988 napisał:

anwil ma granule jak pulan. Ja napewno juz nie wroce do granuli pulanu. Maly wiaterek i juz problem z rozsianiem.

To jaka siejesz ?

sieje Zaksan albo saletrosan. Na wiosne bedzie saletrosan 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Się kłucicie czy RSM czy Saletra lepsza , ja w tym roku biore na próbę RSM ale na drugą dawke i po żniwach będę wiedział czy było warto czy nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Może ktoś doradzi... zastanawiam sie nad zmianą opryskiwacza i nie wiem co wybrac... mysle tez nad przestawieniem sie na rsm, czy to dobre rozwiazanie pod kukurydze i  łąki , gosp mleczne ok 50 ha, pola w miare blisko tylko w wielu kawalkach od 0,4 ha do 5. Czy jest sens brac opryskiwacz ciągany czy lepiej zawieszany? Budżet max 20 tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Ja na około 30ha do opryskiwania polowym opryskiwaczem wybrałem ciągany 2000/18. Działki najmniejsze 0,5h i 9m szeroka.  U mnie strzał w dziesiątkę , straty dla mnie  żadne na uwrociach.  Czas zabiegu kilkakrotnie się zmniejszył.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
SawekBraczyk napisał:

Się kłucicie czy RSM czy Saletra lepsza , ja w tym roku biore na próbę RSM ale na drugą dawke i po żniwach będę wiedział czy było warto czy nie .

tez ze 3 lata na druga dawke dawalem rsm. Ale chcialem sprobowac saletrosan 30 no i latem udalo mi sie kupic w bardzo dobrej cenie ale nie wykluczone ze wroce do Rsmu i to moze na pierwsza i druga dawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, damiano12332 napisał:

Może ktoś doradzi... zastanawiam sie nad zmianą opryskiwacza i nie wiem co wybrac... mysle tez nad przestawieniem sie na rsm, czy to dobre rozwiazanie pod kukurydze i  łąki , gosp mleczne ok 50 ha, pola w miare blisko tylko w wielu kawalkach od 0,4 ha do 5. Czy jest sens brac opryskiwacz ciągany czy lepiej zawieszany? Budżet max 20 tyś 

Ja za 19netto w 2017 kupilem biardzkiego zawieszanego, hydrauliczne skladany z komputerem comand 190. Wpisujesz dawkę, klikasz auto start i jazda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Już to pisałem i byłem zhejtowany. Dla mnie zawieszany opryskiwacz to nieporozumienie. Może jak ktoś ma 10 ha koło domu yo tak. Inaczej nie ma sensu. Ciągany to ciągany . Przeważnie większa pojemność, bardziej stabilny . Zawieszany lata na cięglach, dodatkowo obciązasz te cięgła , musisz uważać co tam się dzieje , czy czasem w szybę ci nie idzie jak za wysoko podniesiesz . W ciąganym siadasz i jedziesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Jak do samych opryskow to wzialbym zawieszany bo wiele latania nie ma, ale jakby jeszcze nastawić sie na RSM to chyba lepiej bedzie ciągany. 

Miałem brać nowy na prow ale jak mi wyliczyli krukowiaka zawieszanego za prawie 30 tys i to bez rozkładania hydraulicznego to stwierdzilem ze wolę kupic juz  za polowe tego dobry uzywany zachodni.

A za tego biardzkiego to w miare dobra cena jak z takim wyposażeniem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Już to pisałem i byłem zhejtowany. Dla mnie zawieszany opryskiwacz to nieporozumienie. Może jak ktoś ma 10 ha koło domu yo tak. Inaczej nie ma sensu. Ciągany to ciągany . Przeważnie większa pojemność, bardziej stabilny . Zawieszany lata na cięglach, dodatkowo obciązasz te cięgła , musisz uważać co tam się dzieje , czy czasem w szybę ci nie idzie jak za wysoko podniesiesz . W ciąganym siadasz i jedziesz 

no jak pryskasz 300L/ha albo to gowno RSM no to tak :) zawieszany mam 27m pojemnosc 2000L roundup smigam 85L/ha i 17km/h szybciej i wiecej zrobie napewno niz ty, a zeby lac RSM do opryskiwacza za 1/4 miliona to chory bym musial byc

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

No ja zawieszonego badziewia w zyciu bym nie kupił za 1/4 miliona. Pewnie zbiorniczek z tylu, zbiorniczek z przodu . Cuda na kiju

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Też jeżdżę z 1000 z tylu i 1200 z przodu i pryskam +- 500ha rocznie ale powiem szczerze że nie mam jakiejś potrzeby na ciagany, ciegna mam spiete na sztywno wiec nic nie lata na luz na przednim tuz też masz wszystko na stałe wszytko jest tak oddalone od ciągnika na tyle ze nigdy nie ma żadnej możliwości zeby coś do szyby doszło. Według mnie wszystko zależy od specyfikacji gospodarstwa bo np u mnie zrobię zawieszanym napewno szybciej niż ciaganym bo mam duzo dzialek ale małe i zwyczajnie szybciej sie takim manewruje, no i w koncu największa zaleta biardzkiego to jego cena! Moj jeden jest z 2015 800l i jeden 1000l z. 2016 i za jakieś 2-3lata ten wiekszy bo głównie nim pryskam i do niego mam dodatkowy zbiornik 1200l eymienie na nowy za jakieś 15tys pewnie a za ciagany 2.2tys zachodni nowy w zależności jakiej firmy to wydatek od 50 do 100tys netto więc wole dalej bawić się zawieszanym 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9907
12 godzin temu, suffeks napisał:

no jak pryskasz 300L/ha albo to gowno RSM no to tak :) zawieszany mam 27m pojemnosc 2000L roundup smigam 85L/ha i 17km/h szybciej i wiecej zrobie napewno niz ty, a zeby lac RSM do opryskiwacza za 1/4 miliona to chory bym musial byc

Jakbym znajomego słyszał, on fendtem nie bedzie jezdzil w transporcie bo opon szkoda i przyczepy sie niszczą 😮 Fendt ma juz ponad 10 lat to i te opony zaraz zaczna strzelać ale bieżnik będzie 😮 To jest to co ue i doplaty robią. A do rozrzutnika Ci obornika nie szkoda ładować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134
16 godzin temu, suffeks napisał:

no jak pryskasz 300L/ha albo to gowno RSM no to tak :) zawieszany mam 27m pojemnosc 2000L roundup smigam 85L/ha i 17km/h szybciej i wiecej zrobie napewno niz ty, a zeby lac RSM do opryskiwacza za 1/4 miliona to chory bym musial byc

Fiu fiu, ale jak to brzmi "1/4 miliona" nie mogłeś po prostu napisać że 2 i pół stówy tylko melonami musisz operować. Nie wiem ile tych ha tam obrabiasz ale jeżeli stać Cię na taki sprzęt to pewnie po 10 latach stosowania rsm kupiłbyś nowy opryskiwacz za samą różnicę w cenie nawozu płynnego i granulowanego a dokładność aplikacji i szybkość działania to już wartość dodana.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Kto raz zastosuje rsm to nigdy nie wruci do do sypkiego to jest inne działanie nowe opryskiwacz jest przystosowany do rsm ja wymieniłem ostatnio przepone to 8 latach pompa w środku jak nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

RSM tak ale kiedy nie masz słupów na polach ,rozsiewaczem jadę sobie i mnie nie obchodzą pd warunkiem że ścieżka nie wchodzi na słup.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
Dnia 21.12.2019 o 19:53, masa24 napisał:

Już to pisałem i byłem zhejtowany. Dla mnie zawieszany opryskiwacz to nieporozumienie. Może jak ktoś ma 10 ha koło domu yo tak. Inaczej nie ma sensu. Ciągany to ciągany . Przeważnie większa pojemność, bardziej stabilny . Zawieszany lata na cięglach, dodatkowo obciązasz te cięgła , musisz uważać co tam się dzieje , czy czasem w szybę ci nie idzie jak za wysoko podniesiesz . W ciąganym siadasz i jedziesz 

Nie jest stabilniej na kołach, gdybyś miał góry to byś miał uzasadnienie dla zawieszanego.

 

23 godziny temu, suffeks napisał:

no jak pryskasz 300L/ha albo to gowno RSM no to tak :) zawieszany mam 27m pojemnosc 2000L roundup smigam 85L/ha i 17km/h szybciej i wiecej zrobie napewno niz ty, a zeby lac RSM do opryskiwacza za 1/4 miliona to chory bym musial byc

Współczuję - taka kasa a opryskiwacz nie przystosowany do rsm :/

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj