Polecane posty

solek01    209
5 godzin temu, proxy8441 napisał:

wszystko się zgadza, gospodaruję na słabych glebach, piaskach, przepuszczalnych z piaszczystym podglebiem, na takich kwaterach tez jest sens dawać przed orką PK? nigdy tak nie robiłem, zawsze idzie pod agregat jesli chodzi o rzepak i zboża. Co do kukurydzy to jaką dawkę maksymalną mozna rozsiać jednorazowo przed siewnie? i ile np można dać polifoski 6 maksymalnie w podsiewacz żeby nie przypaliło siewek lub kiełków? jakies doświadczenie?

JA sieję 350kg/ha. Obszarnik co mi siał to tak koło 400kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Dziś zakupiony jednak saletrosan 24 ton 940 netto i dowiedziałem się ze durzban zostaje wycofany z końcem tego roku jak ktoś potrzebuję to niech zakupi sobie saletra po 970 netto co zrobić co raz to gorzej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Chyba coraz lepiej jak tanieje ;) Z 5 zł byś jeszcze urwał z tych cen na t ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ASZv3 napisał:

Chyba coraz lepiej jak tanieje ;) Z 5 zł byś jeszcze urwał z tych cen na t ;)

Odczytaj PW


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9907
18 godzin temu, proxy8441 napisał:

wszystko się zgadza, gospodaruję na słabych glebach, piaskach, przepuszczalnych z piaszczystym podglebiem, na takich kwaterach tez jest sens dawać przed orką PK? nigdy tak nie robiłem, zawsze idzie pod agregat jesli chodzi o rzepak i zboża. Co do kukurydzy to jaką dawkę maksymalną mozna rozsiać jednorazowo przed siewnie? i ile np można dać polifoski 6 maksymalnie w podsiewacz żeby nie przypaliło siewek lub kiełków? jakies doświadczenie?

W podsiewacz najlepiej polidap. Fosforan amonu dodatkowo "grzeje" glebe. Dawka zalezy od zasobnosci, przeważnie ludzie chcą aby siać 200 kg, max sialem 350.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Proxy8441 polifoski 6 max na usługach dawałem 500 kg tłumaczyłem że to nie ma sensu ale klient nasz pan . Rewelacji w płonie nie było widać wiem że pH ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

chodzą słuchy ze od 1 styczeń 2020 nowy cennik azot do góry zobaczmy czy się sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
23 godziny temu, rolnik1986 napisał:

z dzis mocznik 1310 (bb) sol potasowa 1540 (bb) polidap 1800 (worki 50kg)

ja kup[iłem dwa tygodnie temu mocznik 1200 polidap 1600 sol 1500 wschodnie ceny brutto z dostawą łaczniw 25 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

coś nasz minister wziął się za ustawę azotowa podobno chcą zmienić termin stosowania azotu na wiosnę od 15 lutego w zależności od warunków atmosferycznych. pewnie 2020 tez będzie suchy i gorący, zimy nie zapowiadają jeszcze więc na pewno pierwszy azot będzie bardzo ważny żeby trafić na wilgoć. co myślicie o saletrzaku  27%N + 6% CaO + 4% MgO (890 brutto) 200 kg na pszenice pierwsza dawka i 300 na rzepak pierwsza dawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65
ansu napisał:

Azot chyba w dół bo gaz tanieje???

gaz tanieje ale nie dla firm i płacą minimu w górę prąd tez dla firm do góry dla mnie osobiście niech tanieje ale chyba tak nie będzie zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

ceny nawozu powinny rosnąć ,bo lekko tańszy jak w sierpniu ,nienormalne to

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129
23 minuty temu, Lukas210 napisał:

Skąd taka niska cena? Polski saletrzak? Jaka ilość?

Węgierski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, wladirol napisał:

coś nasz minister wziął się za ustawę azotowa podobno chcą zmienić termin stosowania azotu na wiosnę od 15 lutego w zależności od warunków atmosferycznych. pewnie 2020 tez będzie suchy i gorący, zimy nie zapowiadają jeszcze więc na pewno pierwszy azot będzie bardzo ważny żeby trafić na wilgoć. co myślicie o saletrzaku  27%N + 6% CaO + 4% MgO (890 brutto) 200 kg na pszenice pierwsza dawka i 300 na rzepak pierwsza dawka.

Tsa jasne możesz dać nawet w grudniu jak miesiąć suszy wszystko załatwi ajaki będzie to będziemy wiedzieli za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580
43 minuty temu, miwigos napisał:

ceny nawozu powinny rosnąć ,bo lekko tańszy jak w sierpniu ,nienormalne to

A ceny pszenicy maleć bo ceny nawozów spadają😂.

To Twoje powinny brzmi jakby to było konieczne dla naszego dobra😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
51 minut temu, miwigos napisał:

ceny nawozu powinny rosnąć ,bo lekko tańszy jak w sierpniu ,nienormalne to

Pewnie a co tam, ehh rolnik rolnikowi wilkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570
53 minuty temu, miwigos napisał:

ceny nawozu powinny rosnąć ,bo lekko tańszy jak w sierpniu ,nienormalne to

Powiedział co wiedział walną jak łysy grzywą o parapet .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, wladirol napisał:

coś nasz minister wziął się za ustawę azotowa podobno chcą zmienić termin stosowania azotu na wiosnę od 15 lutego w zależności od warunków atmosferycznych. pewnie 2020 tez będzie suchy i gorący, zimy nie zapowiadają jeszcze więc na pewno pierwszy azot będzie bardzo ważny żeby trafić na wilgoć. co myślicie o saletrzaku  27%N + 6% CaO + 4% MgO (890 brutto) 200 kg na pszenice pierwsza dawka i 300 na rzepak pierwsza dawka.

Nie myślałeś o saletrosanie na pierwszą dawke? 

Znajomi na rzepak sypia polifoske 21 bo ma jeszcze więcej siarki, która niby jest niezbedna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36
AleksanderX napisał:

23 godziny temu, rolnik1986 napisał:

z dzis mocznik 1310 (bb) sol potasowa 1540 (bb) polidap 1800 (worki 50kg)

ja kup[iłem dwa tygodnie temu mocznik 1200 polidap 1600 sol 1500 wschodnie ceny brutto z dostawą łaczniw 25 ton

nawozy polskie. miejsce Płock. ilosc 12t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj