Polecane posty

Bartek933    5394

To ja jestem ateistą w tej sprawię. Dostaliście bony z Anwilu na paliwo?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bon za 200pln do każdych 5 ton. Ale to krótka akcja była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Moim zdaniem zamiast suszonego powinni dać bony nawozowe oczywiście polskich producentów 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1
22 godziny temu, gomez181 napisał:

azot faktycznie tanieje, podobno ludzie mało co kupują.

tylko w puławy i tarnów maja obniszki 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

A inni obniŻki ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
41 minut temu, bizon1 napisał:

Moim zdaniem zamiast suszonego powinni dać bony nawozowe oczywiście polskich producentów 

Dobrze że na rok 2020 ma już nie być suszowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie, to suszowe to patologia. Susza, a buraki po 90 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

A później chcesz skozystac ze swojego de minimis a tu zonk bo limity sie skaczyly.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Jestem za tym by każde gospodarstwo musiało prowadzić pełną rachunkowość pod groźbą kary pozbawienia wolności do lat 5 za brak prowadzenia rachunkowości .

Po wyżej 100 ha wprowadzić ZUS  .

Skończyło by się pierdolenie głupot i równo waga .

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
2 godziny temu, galan99 napisał:

Dobrze że na rok 2020 ma już nie być suszowego .

Ja zasialem kukurydze i prowadzilem uprawę  a legaty wzieli dzierżawę, suszowe i doplaty... komentarz zbedny bym zapomnial i na paliwo wzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
3 godziny temu, ASZv3 napisał:

A inni obniŻki ;)

Nie idź tą drogą , bo i  Ciebie nazwą " chumanistą" .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Trudno xD;)

1 godzinę temu, galan99 napisał:

Jestem za tym by każde gospodarstwo musiało prowadzić pełną rachunkowość pod groźbą kary pozbawienia wolności do lat 5 za brak prowadzenia rachunkowości .

Po wyżej 100 ha wprowadzić ZUS  .

Skończyło by się pierdolenie głupot i równo waga .

Ale nie obejmować hodowców bo areszt domowy zwykle i tak jest xD;)

Te powyżej x ha to przy wielodzietnej rodzinie nie problem ;) Może lepiej wpływa na dzietność na 500+ ;)

 

*jak 500+


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Jestem za tym by każde gospodarstwo musiało prowadzić pełną rachunkowość pod groźbą kary pozbawienia wolności do lat 5 za brak prowadzenia rachunkowości .

Po wyżej 100 ha wprowadzić ZUS  .

Skończyło by się pierdolenie głupot i równo waga .

uj***c równo każdemu ;) brawo ty! 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Jestem za tym by każde gospodarstwo musiało prowadzić pełną rachunkowość pod groźbą kary pozbawienia wolności do lat 5 za brak prowadzenia rachunkowości .

Po wyżej 100 ha wprowadzić ZUS  .

Skończyło by się pierdolenie głupot i równo waga .

Gdzie byś te tłumy osadził ? Trzeba by budować nowe więzienia , zatrudnić strażników, dać więźniom jeść ,  telewizory do każdej celi  i internet koniecznie ( bez internetu to by było nieludzkie ) , to wszystko kosztuje ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Prowadzenie rachunkowości nie jest na rękę rządzącym bo by się okazało że 97% gospodarstw jest pod kreską i trzeba rolnikowi płacić zasiłki z mopsu. Jakby było odwrotnie to już dawno by rachunkowość weszła w życie. Teraz to nawet jak jesteś tzw. dwuzawodowcą i stracisz pracę na etacie to nie możesz korzystać z zasiłku  urzędu pracy tylko od razu do KRUS.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

ja mam powyżej 100 ha płacę kwartalnie 2900 zł na KRUS już mi niedaleko do zus , Co do suszowego to moje buraki nie załapały się plon 44 tony z ha u kolegów 30-35 ton  i gdzie tutaj sprawiedliwość . Myślicie że jak ktoś ma 100 ha to mu za darmo wszystko dają ? taki co ma 10-20 ha pójdzie do pracy i połata dziury jak masz 100 -200 ha dwa lata suszy i ledwo żywy jesteś . A nawóz dlaczego tanieje  ? bo są rejony że Ci więksi walczą o przetrwanie .

Dla niektórych to sie tylko wydaję że mieli suszę

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
2 godziny temu, galan99 napisał:

Jestem za tym by każde gospodarstwo musiało prowadzić pełną rachunkowość pod groźbą kary pozbawienia wolności do lat 5 za brak prowadzenia rachunkowości .

Po wyżej 100 ha wprowadzić ZUS  .

Skończyło by się pierdolenie głupot i równo waga .

Jak  tak patrzę  na twoją   ,,chałupinę''  w awatorze  to byś  rachunkowości  nie prowadził....  🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
3 minuty temu, Szymi40 napisał:

Jak  tak patrzę  na twoją   ,,chałupinę''  w awatorze  to byś  rachunkowości  nie prowadził....  🤣

A co ci do mojego awatara tak mi się podobało tak ma być , a za rachunkowością jestem dalej i zdania nie zmienię .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
piotr30piotr napisał:

ja mam powyżej 100 ha płacę kwartalnie 2900 zł na KRUS już mi niedaleko do zus , Co do suszowego to moje buraki nie załapały się plon 44 tony z ha u kolegów 30-35 ton  i gdzie tutaj sprawiedliwość . Myślicie że jak ktoś ma 100 ha to mu za darmo wszystko dają ? taki co ma 10-20 ha pójdzie do pracy i połata dziury jak masz 100 -200 ha dwa lata suszy i ledwo żywy jesteś . A nawóz dlaczego tanieje  ? bo są rejony że Ci więksi walczą o przetrwanie .

Dla niektórych to sie tylko wydaję że mieli suszę

Jakbyś był na zusie to od nowego roku za kwartał zapłaciłbyś 4500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Przy pelnej rachunkosci to nie wiem czy rzad wiecej by nie stracił z tytulu nadplaconego vatu przez rolnika hehe...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Mówiąc pełna księgowość chodzi wam o vat czy dochodowy bo to dwie różne sprawy. Gdyby wprowadzili dochodowy musieliby zlikwidować gruntowy a wtedy połowa gmin ogłosiłaby bankructwo.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ale co bys mial za dochodowy w malym gospodarstwie jak wiekszosc na etacie dorabia heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Dzisiaj wystąpiłem na skład to mocznik ultra gruby 1260 a fosforan czarny 1560 ceny brutto to w ciągu 10 dni 40 zł w dół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj