Polecane posty

Gość   
Gość

Biorąc prosto z Anwilu można dostać ładną cenę, ale na składach już nie zawsze. Część wjeb...ła się z zakupem drogiej saletry i próbuje to upłynnić z malutką marżą, więc zjechali u mnie po 30 pln. Po nowym roku energia w górę, więc może już wiele nie stanieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
2 minuty temu, TomiAgroKujawy napisał:

Biorąc prosto z Anwilu można dostać ładną cenę, ale na składach już nie zawsze. Część wjeb...ła się z zakupem drogiej saletry i próbuje to upłynnić z malutką marżą, więc zjechali u mnie po 30 pln. Po nowym roku energia w górę, więc może już wiele nie stanieć.

Energia dopiero w czerwcu w górę po wyborach prezydenckich  , dalej zamrożona od stycznia do czerwca na 6 miesięcy .

Tylko już nie będzie można wypłacać suszowego jak wystąpi w 2020 bo Unia zabrania .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

juz widzę jak niedługo okaże się, że poziom wód podskórnych będzie zbyt niska i zaczną się ograniczenia z korzystania z nich, albo cena za korzystanie z nich wzrośnie wielokrotnie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
2 godziny temu, czareczek85 napisał:

Pewne informacje na temat obniżek?

Tak. już z dwóch hurtowni miałem dzisiaj potwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Co lepiej wychodzi na łąki na mieszanke inpod kukurydze zawsze sialem polifoske6 a czy nie lepiej dac sól i fosforan czy to ma lepszą przyswajalnosc itd.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

nareszcie mysl ekonomiczna nie patriotyczna poczytaj jeszcze o przyswajalnosci fosforanu polskiego i wschodniego i sam podejmiesz decyzję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
2 godziny temu, wiesiek63zmc napisał:

Suszowego już nie trza bedzie bo dają kase na deszczownie  i wszystko się podleje 

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119
11 minut temu, AleksanderX napisał:

nareszcie mysl ekonomiczna nie patriotyczna poczytaj jeszcze o przyswajalnosci fosforanu polskiego i wschodniego i sam podejmiesz decyzję

Czyli wschodni jest lepszy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Nie ma "polskiego fosforanu" tylko jest nawóz produkcji /pod marką GA z afrykańskich złóż gdzie fosfor jest słabszy jakościowo jak ten ze złóż wschodnich ;)

8 godzin temu, ralf3635 napisał:

Więc po ile teraz można kupić saletre , saletrosan ,saletrzak ilosci samochodowe - ktoś  miał  już  oferte po obniżkach ?

Akurat w tych nawozach sprawy się jeszcze docierają. Mocznik i RSM już jaśniej na tą chwilę. Ogólnie obniżki po 50-150/t zależnie od nawozu.

10 godzin temu, tmk1974 napisał:

Zgodnie z przewidywaniami potwierdziło się - azot jedzie w dół. Mocznik 100zł, RSM 80zł, Saletra ok. 70zł. Niektórzy handlowcy mają przechlapane u klientów, którym sprzedali towar. Taka rada dla kupujących. Ceny na składach, które się zaopatrzyły przed obniżkami niekoniecznie od razu spadną. Warto więc rozejrzeć się w kilku miejscach i ne spieszyć się - towaru nie zabraknie. Jak sądzicie, będą następne obniżki? Oczywiście część sprzedających powie, że to chwilowe i cena zaraz zacznie rosnąć. Ja obstawiam, że w styczniu może jeszcze trochę zejść na dół.

Mają przechlapane bo?

Zawsze warto się rozglądać ;)

 

  • Like 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
22 godziny temu, galan99 napisał:

Tam gdzie PH niskie , wapno budowlane 300 kg .

A tak to granulat kreda co 2 rok po 300 kg .

Co do magnezu to SIARCZAN MAGNEZU SIEDMIOWODNY w opryskiwacz i rozlewam jak  RSM , 100 kg na 1 ha , tak co roku .

Wapno budowlane jest to to tlenek , z tą różnicą że jest przesiany i bez zanieczyszczeń, a tlenek kupi od 130 do 250 za tonę. Znajomy też wysiewał na pole budowlane, siewnikiem poznaniakiem bez redlic, po 300 kg/ha i bardzo chwalił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
14 godzin temu, Lukas210 napisał:

Agrolok jakieś dwa tyg temu proponował po:

1105brutto saletra

955 brutto saletrzak z yara

1523brutto npk z importu 7-20-30

 

Dwa tygodnie temu kupiłem całe auto z litwy bb po 1070 brutto saletre z agroloku. Teraz trąbią obniżki bedą jakoś słabo w to wierze . u hurtownika na miejscu cena 1350 brutto. A na przednówku znowu hop w góre na bank. Pszenica lekko w góre pociągnie za sobą nawozy nie proporcjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

To jakoś drogo kupiłeś ale może daleko od Litwy patrząc po tych cenach.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
7 godzin temu, ASZv3 napisał:

Nie ma "polskiego fosforanu" tylko jest nawóz produkcji /pod marką GA z afrykańskich złóż gdzie fosfor jest słabszy jakościowo jak ten ze złóż wschodnich ;)

Akurat w tych nawozach sprawy się jeszcze docierają. Mocznik i RSM już jaśniej na tą chwilę. Ogólnie obniżki po 50-150/t zależnie od nawozu.

Mają przechlapane bo?

Zawsze warto się rozglądać ;)

 

Chodzi mi o tych handlowców, którzy ostro namawiali do zakupu, "bo za chwilę będą podwyżki". Spotkania z tymi  klientami mogą być niezbyt przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
21 minut temu, tmk1974 napisał:

Chodzi mi o tych handlowców, którzy ostro namawiali do zakupu, "bo za chwilę będą podwyżki". Spotkania z tymi  klientami mogą być niezbyt przyjemne.

Przecież większość nie wiedziała co się stanie. Nikt nikogo nie namawia pod przymusem. Ktoś zamawiając podejmuje decyzję. Jakieś obrażanie się za taką sytuację na zwykłych handlowców jest śmieszne ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
Marcin34 napisał:

Zna ktoś cenę siarczanu magnezu granulowanego

835 bb


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
42 minuty temu, ASZv3 napisał:

Przecież większość nie wiedziała co się stanie. Nikt nikogo nie namawia pod przymusem. Ktoś zamawiając podejmuje decyzję. Jakieś obrażanie się za taką sytuację na zwykłych handlowców jest śmieszne ;)

Też tak uważam, ale wiem to właśnie od znajomych handlowców, że w podobnych sytuacjach mają ciężkie rozmowy z rolnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    109

Mocznik Pulrea  na Grudzień mam oferty od 1190 netto w/p także staniał 130 zł netto na tonie, Saletra Pulan 1020 w/p netto wszystko z dostawą.  Nastepny bedzie w dół saletrzak. W styczniu może być jeszcze niżej. Dyrektor z GA mówił w lipcu że tanio już było a tu taniej dopiero będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Saletra pulan 1100 brutto przy całym samochodzie. Płatność gotówką. Podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
30 minut temu, silny84 napisał:

Saletra pulan 1100 brutto przy całym samochodzie. Płatność gotówką. Podlaskie

Tyle to w lubelskim można było kupić ilości kilkutomowe 2 tygodnie temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj