Polecane posty

ASZv3    829
13 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

wczoraj gość mi przywiózł Complexor Turbo po 500zł; przy okazji zapytałem się o azoty to powiedział mi że narazie nie ma co tworzyć bajek bo dopiero po nowym roku będzie wiadomo co i jak, acz kolwiek ruch w nawozach teraz jest spory

Jedną stworzył i uwierzyłeś... że te wapno jest warte tej kasy ;)

  • Like 3

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3586

owszem kolejny raz je kupiłem bo według mnie nie jest wcale takie złe- a jest lepsze od wap-magu; w takim razie jakie wapno doradzisz małorolnemu rolnikowi które będzie łatwe w rozsiewie i przede wszystkim warte swojej ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

Nikt u was nie ma choćby piasta zeby pożyczyć lub wynająć? Przeciez za roznice ceny to ci starczy jeszcze zeby w czasie wykonywania uslugi jechać na urlop :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

owszem kolejny raz je kupiłem bo według mnie nie jest wcale takie złe- a jest lepsze od wap-magu; w takim razie jakie wapno doradzisz małorolnemu rolnikowi które będzie łatwe w rozsiewie i przede wszystkim warte swojej ceny?

Krede z kornicy 

Ewentualnie droższy polcalc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ile tego wapna będziesz dawał na ha??

To za wapniak drogo ja we wrześniu płaciłem 360 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Tam gdzie PH niskie , wapno budowlane 300 kg .

A tak to granulat kreda co 2 rok po 300 kg .

Co do magnezu to SIARCZAN MAGNEZU SIEDMIOWODNY w opryskiwacz i rozlewam jak  RSM , 100 kg na 1 ha , tak co roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ile kosztuje wapno budowlane? ale oni chyba ma słabe parametry do sypania po glebie uprawnej.

Wapna granulowane mają ten plus że można je bardzo łatwo rozsiać samemu, minus taki, że są cholernie drogie. Teraz wszystko zależy od tego ile tego wapna potrzebujemy i czy mamy czym posiać wapno sypkie.

Poprzednim razem - 3-4 lata temu sypałem wapno granulowane - kosztowało 320zł tona, dałem go 800kg, cos tam subtelnie pH podniosło - nie powiem.

Tym razem udało mi się nająć usługę, zamówiłem wapno z kopalni sypkie - wyszło mi 55 zł tona, dałem 3 tony na ha, plus 65 zł kosztowało mnie posiać wapno (ładowarka + ciągnik z rozsiewaczem do wapna). Cenowo troszkę taniej, no ale wapna dałem 4x więcej.

Za dwa lata też będę się rozglądał za kimś kto będzie mi mógł rozsiać wapno. Jak znajdę usługę, to wezmę pyliste. Jak nie znajdę - kupię granulat i posieję swoim rozsiewaczem do nawozu.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
10 minut temu, yacenty napisał:

ile kosztuje wapno budowlane? ale oni chyba ma słabe parametry do sypania po glebie uprawnej.

Wapna granulowane mają ten plus że można je bardzo łatwo rozsiać samemu, minus taki, że są cholernie drogie. Teraz wszystko zależy od tego ile tego wapna potrzebujemy i czy mamy czym posiać wapno sypkie.

Poprzednim razem - 3-4 lata temu sypałem wapno granulowane - kosztowało 320zł tona, dałem go 800kg, cos tam subtelnie pH podniosło - nie powiem.

Tym razem udało mi się nająć usługę, zamówiłem wapno z kopalni sypkie - wyszło mi 55 zł tona, dałem 3 tony na ha, plus 65 zł kosztowało mnie posiać wapno (ładowarka + ciągnik z rozsiewaczem do wapna). Cenowo troszkę taniej, no ale wapna dałem 4x więcej.

Za dwa lata też będę się rozglądał za kimś kto będzie mi mógł rozsiać wapno. Jak znajdę usługę, to wezmę pyliste. Jak nie znajdę - kupię granulat i posieję swoim rozsiewaczem do nawozu.

Nie mam dużo ziemi 17  ha , co do wapna budowlanego łatwo się rozsiewa siewnikiem konnym na górny wysiew ładnie się sieję ale działanie jest mega szybkie . Granulat dobry do utrzymania PH .

Dodam jeszcze jedno lepiej dać granulat po zasianym polu w dawce 200 kg bo jak wiadomo roślina potrzebuje wapnia też .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352
galan99 napisał:

Tam gdzie PH niskie , wapno budowlane 300 kg .

A tak to granulat kreda co 2 rok po 300 kg .

Co do magnezu to SIARCZAN MAGNEZU SIEDMIOWODNY w opryskiwacz i rozlewam jak  RSM , 100 kg na 1 ha , tak co roku .

jest siarczan magnezu doglebowy sieje sie jak zwykly nawoz. jest tanszy id siedmiowidowego

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

  tak ten tylko ze w ubiegłym roku siarczan magnezu w big baku kupowałem po 670 zł / tona a tu wychodzi 1200zł \tona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
5 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

owszem kolejny raz je kupiłem bo według mnie nie jest wcale takie złe- a jest lepsze od wap-magu; w takim razie jakie wapno doradzisz małorolnemu rolnikowi które będzie łatwe w rozsiewie i przede wszystkim warte swojej ceny?

Nie mówię, że jest całkiem złe. Dlaczego lepsze od Wap-magu wg Ciebie? Jeśli chodzi o granulat to niekoniecznie ten super twardy jest lepszy, bo sklejany "chemią" gorzej się rozpuszcza... 

Jeśli chodzi o wapno granulowane z Mg to SuperMag. Drogi albo nawet droższy ale nie z dolomitu a z mączki magnezowej. Równe, stabilne granule, które się dobrze rozpuszczają. Jeśli samo Ca to Polcalc. Jeden z niewielu pewnych krajowych producentów.

Ale oczywiście nie namawiam na granulat jeśli masz możliwość wynajęcia sprzętu to lepiej kupić auto luzu miałkego tj dobrej węglanówki. Wychodzi taniej i efektywniej. Lepiej raz na 3 lata konkretniej jak podsypywać po troszku.

A Mg można uzupełnić dobrym siarczanem magnezu, z którego siarka da bardzo dobry efekt :)

  • Like 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Zgodnie z przewidywaniami potwierdziło się - azot jedzie w dół. Mocznik 100zł, RSM 80zł, Saletra ok. 70zł. Niektórzy handlowcy mają przechlapane u klientów, którym sprzedali towar. Taka rada dla kupujących. Ceny na składach, które się zaopatrzyły przed obniżkami niekoniecznie od razu spadną. Warto więc rozejrzeć się w kilku miejscach i ne spieszyć się - towaru nie zabraknie. Jak sądzicie, będą następne obniżki? Oczywiście część sprzedających powie, że to chwilowe i cena zaraz zacznie rosnąć. Ja obstawiam, że w styczniu może jeszcze trochę zejść na dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Huraoptymizm jak w zeszłym roku, że pszenica po tysiaka będzie. Wszystko zależy od ilości nawozu, który przyjedzie zza granicy. Będzie duży import, będą dobre ceny dla rolników, a jak nie będzie zagranicznej konkurencji to się firmy handlujące nawozami umówią na satysfakcjonującą ich cenę i GA z Anwilem przy okazji  też się nachapią. Pytanie czy po grudniowych obniżkach nadal  będzie  się opłacało przywozić nawozy do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Więc po ile teraz można kupić saletre , saletrosan ,saletrzak ilosci samochodowe - ktoś  miał  już  oferte po obniżkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Spokojnie 😉 jest sporo składów które nie nakupily po tysiąc ton saletry i będą mieli w dobrej cenie w detalu po obniżkach towar, niektórzy na serio panikuja z tymi zakupami nawozów jakby miało zabraknąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1080-1100 Anwil bb, cena brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
3 minuty temu, tommy66692 napisał:

Spokojnie 😉 jest sporo składów które nie nakupily po tysiąc ton saletry i będą mieli w dobrej cenie w detalu po obniżkach towar, niektórzy na serio panikuja z tymi zakupami nawozów jakby miało zabraknąć 

Paniki nie ma ale śledzić  temat można .bo wczesniej czy później  trzeba zdecydowac sie na zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534
5 godzin temu, ASZv3 napisał:

Nie mówię, że jest całkiem złe. Dlaczego lepsze od Wap-magu wg Ciebie? Jeśli chodzi o granulat to niekoniecznie ten super twardy jest lepszy, bo sklejany "chemią" gorzej się rozpuszcza... 

Jeśli chodzi o wapno granulowane z Mg to SuperMag. Drogi albo nawet droższy ale nie z dolomitu a z mączki magnezowej. Równe, stabilne granule, które się dobrze rozpuszczają. Jeśli samo Ca to Polcalc. Jeden z niewielu pewnych krajowych producentów.

Ale oczywiście nie namawiam na granulat jeśli masz możliwość wynajęcia sprzętu to lepiej kupić auto luzu miałkego tj dobrej węglanówki. Wychodzi taniej i efektywniej. Lepiej raz na 3 lata konkretniej jak podsypywać po troszku.

A Mg można uzupełnić dobrym siarczanem magnezu, z którego siarka da bardzo dobry efekt :)

potwierdzam. Sam od czasu do czasu stosuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
2 godziny temu, tmk1974 napisał:

Zgodnie z przewidywaniami potwierdziło się - azot jedzie w dół. Mocznik 100zł, RSM 80zł, Saletra ok. 70zł. Niektórzy handlowcy mają przechlapane u klientów, którym sprzedali towar. Taka rada dla kupujących. Ceny na składach, które się zaopatrzyły przed obniżkami niekoniecznie od razu spadną. Warto więc rozejrzeć się w kilku miejscach i ne spieszyć się - towaru nie zabraknie. Jak sądzicie, będą następne obniżki? Oczywiście część sprzedających powie, że to chwilowe i cena zaraz zacznie rosnąć. Ja obstawiam, że w styczniu może jeszcze trochę zejść na dół.

Pewne informacje na temat obniżek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Agrolok jakieś dwa tyg temu proponował po:

1105brutto saletra

955 brutto saletrzak z yara

1523brutto npk z importu 7-20-30

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj