Polecane posty

wiesiek63zmc    1049

Mieszasz sól z polidapem ze względu na wymagania rośliny czy przeliczałeś to pod względem ekonomicznym  np. do polifoski

8 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Ja dziś zamówiłem 

Saletra 1180 

Saletrzak węgierski 1080 

Polifoska 6 1650 

Sól potasowa 1650

Polidap 1900

Ceny brutto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Trzeba poczekać do Grudnia i zobaczmy to kilka dni ma byc tanie tylko azoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

Saletra Pulan 34%N 1080 zł brutto

Mocznik Pulrea 1410 zł

cena na dziś sprzedawca z Grajewa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, wiesiek63zmc napisał:

Mieszasz sól z polidapem ze względu na wymagania rośliny czy przeliczałeś to pod względem ekonomicznym  np. do polifoski

 

Sól rzutowo pod qq, polidap w siewnik pod qq, polifoska na łąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65
9 minut temu, Anetka1 napisał:

Dzis przyjechała saletra 1031,4 Brutto

No widzisz już jest tańsza jak miesiąc temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
10 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Sól rzutowo pod qq, polidap w siewnik pod qq, polifoska na łąki

ile czego dajesz pod kuk ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
23 godziny temu, ASZv3 napisał:

Dobrego masz sprzedawcę ;) Ważne aby był pewny, bo to różnie bywa.

Wieloskładniki niepewna sprawa, zależy co i jak wpłynie (w sensie dosłownym) ;) Myślę, że raczej zachowa się już poziom lub delikatne podwyżki.

Pytasz o jeden nawóz optymalny dla tych 3 grup roślin?  A jakie azotowe zakładasz zastosować na qq i łąki?

Pewny 2 km ode mnie. Już kilka lat tak robię , a on przywozi mi każdą ilość kiedy chcę .

Różne, sól potasowa raczej na pewno, bo na 2 pokos i na lucerniaki i nie wiem czy lepiej wieloskładnik pod qq czy oddzielnie fosfor pod korzeń i sól przed siewem i na łaki  na wiosnę oddzielnie  czy wieloskładnuik?  Co lepiej wyjdzie (cena)? Na jesieni prawie wszedzie poszło  wapno.

Azotowe pod qq mocznik na lepszej ziemi, saletrzak na słabszej. A na łaki to mocznik/saletrzak/saletra to zależy od pogody i działki. Np na 2,3 pokos mieszałem saletre z saletrzakiem  :D

O nasiona qq na pewno się znowu do Cb odezwę ;) Chyba tylko na big-agro można miec wszystkie odmiany jakie się chce.

Jakiś miesiąc temu płaciłem Mocznik - 1410, saletra - 1120 i saletrzak - 990. Brutto dostawa jak będę potrzebował.

Edytowano przez Primula94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
2 godziny temu, Anetka1 napisał:

Dzis przyjechała saletra 1031,4 Brutto

Ale jaka saletra. Chyba nie polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

a co to za r óznica tylko nie mów ze tylko polska to best no moze po kieszeni

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
1 godzinę temu, Primula94 napisał:

Pewny 2 km ode mnie. Już kilka lat tak robię , a on przywozi mi każdą ilość kiedy chcę .

Różne, sól potasowa raczej na pewno, bo na 2 pokos i na lucerniaki i nie wiem czy lepiej wieloskładnik pod qq czy oddzielnie fosfor pod korzeń i sól przed siewem i na łaki  na wiosnę oddzielnie  czy wieloskładnuik?  Co lepiej wyjdzie (cena)? Na jesieni prawie wszedzie poszło  wapno.

Azotowe pod qq mocznik na lepszej ziemi, saletrzak na słabszej. A na łaki to mocznik/saletrzak/saletra to zależy od pogody i działki. Np na 2,3 pokos mieszałem saletre z saletrzakiem  :D

O nasiona qq na pewno się znowu do Cb odezwę ;) Chyba tylko na big-agro można miec wszystkie odmiany jakie się chce.

Jakiś miesiąc temu płaciłem Mocznik - 1410, saletra - 1120 i saletrzak - 990. Brutto dostawa jak będę potrzebował.

Z azotowych na łąki kośne (średnio i mocno intensywne) polecam Saletrosan no i saletrę. Jeśli bardzo wcześny wysiew na I pokos to Polifoska 21 lub mocznik. Mocznik teraz mega potaniał. Polski w cenie słabego importu sprzed tygodnia. Szok.

Co do nawożenia kukurydzy to jeśli fosfor przy siewie to przedsiewnie sól. Warto w te suche lata dawać konkretne dawki aczkolwiek nie można przesadzić. Ciekawe rozwiązanie to Korn-Kali. Na łąki z resztą też.

Jeśli chodzi o trawy i lucerniki to przy jesiennym wapnowaniu na lucernę można było (w sumie jeszcze można) dać część potasu. Jeśli fosfor wiosną to dość wcześnie i może być w postaci fosforanu amonu - będzie dawka startowa azotu.

Jeśli będziesz kupował oddzielnie fosfor i potas pod kukurydzę i to pozwoli zrobić jakieś lepsze zakupy tj lepsze ceny np przy całosamochodówkach to raczej nie ma co się już bawić w NPK, natomiast jak założenie jednego przejazdu na użytkach zielonych no to porządny wieloskładnik z dobrym fosforem np. Ultra 8 itp. Na pewno nie amo i lubo szajsy ;)

Co do nawożenia na kolejne pokosy wraz z potasem to ciekawym rozwiązaniem są nowe nawozy - Holist NK z siarką.

Kukurydza - zapraszam. Dogrywam ofertę, dziś miała być pełna ale miałem mały "wypadek" na trasie, cały dzień zmarnowany i chyba dopiero jutro to ogarnę do końca ;)

 


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Podobno płynie statek mocznika z iranu, 20 tyś ton, także azot potanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

A Iran podobno obrażony za antyirańską konferencję USA w PL xD;)

RSM spadek cen, przykładowo 32 - około 820 netto.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Kurde do mnie przyjechał po 870 netto, trzeba było czekać, polityka polityką a biznes to biznes, pewnie będą ładować w worki yary 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Zdarza się taki przypał jak z mocną zimą raz na 4-5 lat...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
3 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

@warchest sól 100 polidap 150 saletrzak 200

Zdecydowanie za małe dawki na rozsądny plon, no chyba że dajesz jeszcze do tego inne nawozy naturalne

Chcąc uzyskać optymalne i rozsądne plony stosując tylko nawożenie sztuczne można robić tak jak robię to u siebie

300 kg soli

180 kg polidapu

350 kg mocznika

to jest jedna z najtańszych opcji i najrozsądniejszych, sól i mocznik pod agregat, polidap w podsiewacz

Co do cen, w tamtym tygodniu z agrochemu:

Polifoska 6- 1455zl
Polifoska 8- 1495zl
Polidap- 1600zl
Mocznik 1300zl
Saletrzak 900zl
Saletra 1010zl
Ceny netto, przy ilości samochodowej 5 zł taniej by szło

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Saletre kupować czy czekać? Potrzebuje 24t to nawet cena o 20zl niższa to 480zl w kieszeni zostaje na chwilę obecna import to 930 netto idzie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
9 godzin temu, Anetka1 napisał:

a co to za r óznica tylko nie mów ze tylko polska to best no moze po kieszeni

No chyba jest roznica bo chodzi o porownanie ceny... czyli rozumiem, ze nie polska

Edytowano przez Franko75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
18 godzin temu, Szron88 napisał:

Oferta z dzis.

Saletra 1100brutto

Mocznik import 1280brutto

Saletrosan 1110brutto.

Biere. Taniej nie bedzie napewno. Z wioloskładnikami czekam blizej wiosny.

Człowieku, nie pisz, że na pewno nie będzie taniej i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Kupiłeś po tych cenach, to Twoja sprawa. Kto bogatemu zabroni?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
15 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Ja dziś zamówiłem 

Saletra 1180 

Saletrzak węgierski 1080 

Polifoska 6 1650 

Sól potasowa 1650

Polidap 1900

Ceny brutto

 

15 godzin temu, radekz200 napisał:

Czyli nawozy drożeją 😛 ja za saletrzak płaciłem 1010 zł 

To, że Ktoś zamawia nawozy po kosmicznych cenach, nie oznacza, że one drożeją. Można to nazwać na przykład ekstrawagancją. Mając do dyspozycji takie narzędzie informacji jak np. to forum, to łatwo dojść do wniosków, że ceny spadają. Ale widocznie u ludzi różnie bywa z odbiorem i oceną tego typu informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@ASZv3Ile Korn kali na łąki? Bo w tamtym roku liczyłem i wychodziło dużo drożej w stosunku do polifoski🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

jakie macie ceny ultry 8 ? z olx dziwnie tanio czy teraz po 1300coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@d4rek1500 brutto przy całym samochodzie jakiś 7-10 dni temu.  Te 1300 z czymś to pewnie cena netto. Za dostawę trzeba dopłacić czy już w cenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj