Polecane posty

masa24    2343

Skąd taka pewność z tymi obniżkami ? Mysle ze dużo w dół to nie pojdzie. Od 8 w Agrii w gore i to pewna wiadomosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Polityka GA w tym roku to istne szaleństwo. Najpierw wyjście z zawyżoną ceną nawozów, a teraz wymuszone przez rynek obniżki, które są strzałem do własnych dealerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

Nad kim wy się rozczulacie jedni i drudzy sobie poradzą ... Ważne że z chłopa udało im się ściągnąć ostatnią koszule po dwóch nieciekawych latach dla rolnictwa  grupa Azoty ma super zyski... A my jesteśmy skazani na monopolistę bo na azot ze wschodu jest nałożone cło, ciekawe czemu do tego cła nie dopisali rzepaku , pszenicy i kukurydzy.. Kuriozum bezczelności rządzących mnie zadziwia od zawsze..

Edytowano przez MarekUA
  • Like 2

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    339

Cena z dzisiaj

Mocznik import 1330

Saletra import1100

Fosforan amonu import 1650

NPK 7-20-30 1520

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Co do polityki cenowej GA , znajomy pracujący w jednej z firm dystrybucyjnych twierdzi , że od grudnia oficjalne cenniki mają iść w górę ale mają mieć większą możliwość upustów.

W skrócie to znaczy że podrożeje ale potanieje...istne szaleństwo

Ale jak widzę to co osoba to inne przecieki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
12 minut temu, MarekUA napisał:

Nad kim wy się rozczulacie jedni i drudzy sobie poradzą ... Ważne że z chłopa udało im się ściągnąć ostatnią koszule po dwóch nieciekawych latach dla rolnictwa  grupa Azoty ma super zyski... A my jesteśmy skazani na monopolistę bo na azot ze wschodu jest nałożone cło, ciekawe czemu do tego cła nie dopisali rzepaku , pszenicy i kukurydzy.. Kuriozum bezczelności rządzących mnie zadziwia od zawsze..

Nikt tu się nie rozczula, wręcz przeciwnie. Jak można nisko oceniać rolnika, żeby myśleć, że niezależnie od ceny i opłacalności, nawóz i tak kupi. A tak właśnie chyba myślało kierownictwo GA. A jeśli chodzi o dealerów, to w przyszłym roku może być ciekawie. Straszak przystawiony do głowy może nie podziałać na nich, tak jak ostatnio i importu może być dużo więcej.  Ale i tak pewnie nagrody i premie nie ominą tych geniuszy z kierownictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

w tamtym roku saletre kupowalismy po okolo 1200 zł tona w tym kupiona wczesniej po 1100 tez na jesieni wiec i tak lepsza cene mielismy na saletre niz w tamtym roku 

reszte czyli jakies drobne dokupi sie na wiosne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
1 godzinę temu, tommy66692 napisał:

Od grudnia myślę że obniżki rzędu 100zl będą 

Już są na mocznik.  Saletra jeszcze się klaruje ale tutaj może być chwilowo tylko w dół.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

W tamtym roku to jak pamięć mnie nie myli to saletra była poniżej 1000 za tonę 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
34 minuty temu, artek27 napisał:

Cena z dzisiaj

Mocznik import 1330

Saletra import1100

Fosforan amonu import 1650

NPK 7-20-30 1520

Netto? Brutto? Dla jakiej ilości?

Dlaczego nie piszecie takich istotnych kwestii? Bez tego to bez sensu ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

@ASZv3 A jak fosforowe, potasowe , wieloskładniki? Pójdą coś w dół? i co najlepiej kupić pod qq i łaki, lucerniki?

Azotowe miesiąc zakupione i czekają do wiosny w magazynie sprzedawcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Dobrego masz sprzedawcę ;) Ważne aby był pewny, bo to różnie bywa.

Wieloskładniki niepewna sprawa, zależy co i jak wpłynie (w sensie dosłownym) ;) Myślę, że raczej zachowa się już poziom lub delikatne podwyżki.

Pytasz o jeden nawóz optymalny dla tych 3 grup roślin?  A jakie azotowe zakładasz zastosować na qq i łąki?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    339
13 godzin temu, ASZv3 napisał:

Netto? Brutto? Dla jakiej ilości?

Dlaczego nie piszecie takich istotnych kwestii? Bez tego to bez sensu ;)

Ceny brutto. Ilosc ogolnie wszystkiego 12ton. Dostarczyc ma do marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Dziś dzwoniłem do ,,Sobianka "od Grudnia rsm 28 cena 700 netto a ja jak głupi kupiłem w sierpniu 800 netto polfoska 21  od Grudnia też w Dul ale jeszcze cennika nie mają w tym roku to prawdziwa ruletka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Oferta z dzis.

Saletra 1100brutto

Mocznik import 1280brutto

Saletrosan 1110brutto.

Biere. Taniej nie bedzie napewno. Z wioloskładnikami czekam blizej wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Dziś z tego samego agri dzwonili żeby nie brać saletry bo ma być taniej . Ostatnio mówili ze drożeje 30 zł . Wiec i sprzedawców tez motają z cenami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Siostra pracuje w pobliskiej Agromie i maja informacje od dostawców ze następne dostawy bedą juz po nowych wyższych cenach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj