Polecane posty

23 minuty temu, darek154 napisał:

Agrochemik Pułtusk. Ogólnie była po 1100 zł i najtaniej na okolicę gdzie pytałem ale udało się zbić jeszcze te 20 zł.

W chemirolu w gołyminie było taniej, a jeszcze taniej w przasnyszu. oczywiście mówię o ilościach całosamochodowych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Wszystko możliwe ja dopiero ze 2 tyg temu zacząłem się interesować i ceny bez zmian więc kupiłem a w Przasnyszu nie pytałem akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347
Dnia 14.11.2019 o 19:14, ansu napisał:

Kiedyś tak czekałem do wiosny i nie miałem co zastosować. Tylko agencja drony kupiła, a rok przestępczy i do 1 marca trzeba czekać z tym stosowaniem.

Co im z tych dronów? Chyba dron i tak musi się znajdować w promieniu 200 m od operatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

saletra 1150 

saletrzak 1050

ultra 8 1550 

Wszystkie ceny brutto/bb. To najtańsze ceny u mnie w okolicy jakie znam. Podobno azoty od grudnia w górę ale może tylko sprzedawcy naganiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
2 godziny temu, robercikj100 napisał:

Nie wiesz po ile teraz w agro tersie saletra ?

 jak kupowałem jakieś 2 tyg temu to najtaniej było w agro Tim  u nich była 1144 zł i mocznik 1430zl wezmę tam polidap i superfosfat bo ma być dobra cena ponoć niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

chyba do dołu idzie bo już saletrę za 1130 idze kupić a mocznik z importu za 1300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a wy na zboza na wiosne kupujecie głownie azot czyli saletre czy i cos z siarka? typu saletrosany 

bo u nas od lat to na zboza glownie idzie sam azot czyli saletra 

a ktos robil jakies proby ze jak dawal np saletrosan z siarka to lepiej to plonowalo czy to taki kit jest reklama zeby z siarka nawozy stosowac ? 

i wtedy na jakiej zasadzie z siarka czyli co pierwszy rzut saletrosan pozniej saletra czy na odwrot ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, SpracowanyPraktyk napisał:

W chemirolu w gołyminie było taniej, a jeszcze taniej w przasnyszu. oczywiście mówię o ilościach całosamochodowych 

U kogo w przasnyszu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
25 minut temu, warchest napisał:

a wy na zboza na wiosne kupujecie głownie azot czyli saletre czy i cos z siarka? typu saletrosany 

bo u nas od lat to na zboza glownie idzie sam azot czyli saletra 

a ktos robil jakies proby ze jak dawal np saletrosan z siarka to lepiej to plonowalo czy to taki kit jest reklama zeby z siarka nawozy stosowac ? 

i wtedy na jakiej zasadzie z siarka czyli co pierwszy rzut saletrosan pozniej saletra czy na odwrot ? 

Od 2 lat na pierwszą dawkę idzie u mnie saletrosan. Kolejne dawki to saletra. Plony na pewno lepsze, ale to może też przez to, że dodatkowo stosuję kizeryt. Wg mnie na rozkrzewione zboża na pierwszą dawkę zdecydowanie lepszy saletrosan. Poza tym saletrosan nie rozhartuje w takim samym stopniu roślin jak saletra, także w razie przymrozków bezpieczniej dla zboża. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no wlasnie to trzeba by bylo kupowac na normalnie siane zboza w termine saletrosan a na pozno siane pszenice juz saletre 

a ty dajesz saletrosan 26 czy 30 ? 

i pewnie nawozenie drozej wychodzi bo np dajac okolo 400 kg saletry łącznie juz to azotu wychodzi okolo 140 150 bo zazwyczaj wiecej idzie niz 400 kg 

to saletrosan drozej wyjdzie by dac tyle azotu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

saletrosanu na pszenicę wystarczy 150-200kg śmiało, resztę mozesz sypac saletre czy tam saletrzak albo mocznik. Tylko na mocznik nie ma pogody ostatnio.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Co im z tych dronów? Chyba dron i tak musi się znajdować w promieniu 200 m od operatora

W nowym systemie zostanie wykorzystana technologia big data oraz drony, które pozwolą zmniejszyć liczbę terenowych kontroli - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Wojciech Kamieniecki, dyrektor NCBR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
27 minut temu, warchest napisał:

no wlasnie to trzeba by bylo kupowac na normalnie siane zboza w termine saletrosan a na pozno siane pszenice juz saletre 

a ty dajesz saletrosan 26 czy 30 ? 

i pewnie nawozenie drozej wychodzi bo np dajac okolo 400 kg saletry łącznie juz to azotu wychodzi okolo 140 150 bo zazwyczaj wiecej idzie niz 400 kg 

to saletrosan drozej wyjdzie by dac tyle azotu 

Ja daję saletrosan 26, ale na zboża na pewno byłby lepszy 30. Kolega mi załatwia nawozy z agrochemu i oni zawsze się tłumaczą, że mają problem z dostępnością saletrosanu 30. A co do tego, że czystego składnika jest mniej w saletrosanie to odnoszę wrażenie jakby był on lepiej przyswajany, pod jare w tym roku dałem np przedsiewnie 150kg saletrosanu na ha, a normalnie dałbym 150kg saletry. Różnicy nie zauważyłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Witam polecacie nawóz saletrzak z Yara bela ? On ma inne formy azotu niż nasz saletrzak i nie wiem która lepsza proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
22 godziny temu, krilan06 napisał:

Ja daję saletrosan 26, ale na zboża na pewno byłby lepszy 30. Kolega mi załatwia nawozy z agrochemu i oni zawsze się tłumaczą, że mają problem z dostępnością saletrosanu 30. A co do tego, że czystego składnika jest mniej w saletrosanie to odnoszę wrażenie jakby był on lepiej przyswajany, pod jare w tym roku dałem np przedsiewnie 150kg saletrosanu na ha, a normalnie dałbym 150kg saletry. Różnicy nie zauważyłem 

z jakiego agrochemu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210 napisał:

Witam polecacie nawóz saletrzak z Yara bela ? On ma inne formy azotu niż nasz saletrzak i nie wiem która lepsza proszę o pomoc.

Że co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Polidap 1720 mocznik 142 saletrzak 112 polis 162 saletrzak 106

Pomyłka saletra 112 poli6 162 saletrosan 26 106

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22
10 godzin temu, bizonlukaszZ056 napisał:

Że co?

Czy polecasz nawozy z Yara bela chodzi głównie o saletrzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Agrolok ceny brutto

Saletra imp. 1145

Saletra yara 33.5 1095

Ultra 8 1551

Mocznik gruby 1364

Elplon Profit 1195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam,

Sprzedam pilne na przedpłatę,

Saletra BB 976, w/p 991 odbiór własny

Saletrzak Canwil BB 866, w/p 881 odbiór własny

Transport jest ustalany po otrzymaniu kodu pocztowego.

Pulan saletra BB 1021, w/p 1041 w dostawą

Zaksan saletra BB 1031, w/p 1051 z dostawą

Salmag BB 901, w/p 921 z dostawą

Ceny netto.

tel. 533-721-191

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Rolnicy, nie bądźcie frajerami - już w Opolu była afera z przedpłatami na 10zł tańszą saletrę a później płacz i zgrzytanie zębów, bo była promocja na Opolagrze!!!

  • Like 6

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Skład w Zągotach ceny bruttu, BB, detal na dziś:

Saletra 1130 zł/tona,

Mocznik import 1320,

Saletrzak 1030,

Saletrosan 26 1070,

Mocznik tańszy jak w lipcu i innych miesiącach, saletra praktycznie ta sama cena co czerwiec lipiec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj