Polecane posty

pawel885    2279
20 godzin temu, marjanmeme napisał:

Niemożliwe taką cenę dostać za ultra 8.

Coś jest na rzeczy bo nawet XXXolok dzwoni że ma 1570-80 przy małych ilościach :D a u nas na składach ponad 1700 stare zapasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
2 godziny temu, pawel885 napisał:

Coś jest na rzeczy bo nawet XXXolok dzwoni że ma 1570-80 przy małych ilościach :D a u nas na składach ponad 1700 stare zapasy 

Agrolok troche zesrany bo sie poddlawili glownie azotami. Wypychaja stare kontrakty. Fakturki trzeba placic, a zaraz nowy miesiac i znowu limit trzeba zrobic.  Jest szansa skorzystać na tym. Mam wrazenie ze agrolok walczy w tym roku o przetrwanie.

Edytowano przez Franko75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
14 godzin temu, king12 napisał:

Czekaj czekaj a się zdziwisz 

Coś mi się wydaje, że w tym sezonie zdziwią się ci, którzy nie wytrzymają i kupią wcześniej po wysokich cenach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Oni podwyżkami straszą od początku, od miesięcy słyszę taniej nie będzie, a saletra nie idzie w górę. I nie wiem czemu niektórzy sieją panikę. Ja tam spokojnie na to patrzę, tym bardziej, że zaczyna się import po niezłych cenach, więc obniżki są prawdopodobne. Dziwny był start sezonu, bo wyskoczyli z cenami z wysokiego C, ale coś czuję, że jeśli ludzie dalej nie będą kupować azotu mimo tego, że zaliczki przyszły, to obniżki są nieuniknione. Nie będą wielkie, ale wszyscy będą walczyć o klienta. A nawet jak cena się po prostu utrzyma, to i tak czuję się wygranym, bo nie zamroziłem całkiem sporej kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

słuchajcie ile jest procent vatu na nawozy ? 

i 2 pytanie jak wy przechowujecie nawozy np jak teraz kupicie to do wiosny jak przechowujecie na dworzu czy gdzie i jak ? bo ja to zawsze w stodole przechowywalem ale to kupowalem zawsze w grudniu ale w tym roku w stodole nie bede mial miejsca zeby przechowywac a na dworzu to nwm czy lipy nie bedzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418
1 minutę temu, warchest napisał:

słuchajcie ile jest procent vatu na nawozy ? 

i 2 pytanie jak wy przechowujecie nawozy np jak teraz kupicie to do wiosny jak przechowujecie na dworzu czy gdzie i jak ? bo ja to zawsze w stodole przechowywalem ale to kupowalem zawsze w grudniu ale w tym roku w stodole nie bede mial miejsca zeby przechowywac a na dworzu to nwm czy lipy nie bedzie 

Najlepiej na paletach i przykryć dokładnie planem. Saletrę trzymam w big bagach na posadzce betonowej i przykrywam planem (powinny być dodatkowo palety ale mi zabrakło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jakim planem ? no ja niestety na dworzu jak bd przechowywac w big bagach to pewnie na golej ziemi bd to pod spod poloze palety i nawoz bedzie na paletac hstał by od ziemi nie ciagnelo a z gory najwyzej plandeka jakas przykryje i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418
10 minut temu, warchest napisał:

jakim planem ? no ja niestety na dworzu jak bd przechowywac w big bagach to pewnie na golej ziemi bd to pod spod poloze palety i nawoz bedzie na paletac hstał by od ziemi nie ciagnelo a z gory najwyzej plandeka jakas przykryje i tyle 

Chodziło mi o plandekę, najlepiej jakąś grubszą. Palety mogą być na ziemi, ja miałem jeszcze susznik to położyłem go na palety żeby żaden gryzoń nie próbował przegryźć od dołu big baga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

A na składach stoją BB na betonie niczym, nie przykryte i handlowcy się nie przejmują. Tylko potem niektóre nawozy tak zbrylone, ż nie idzie rozsiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

@sylip o to mi chodzi bo juz kiedys na wiosne saletre kupilismy i na dnie byla skala na beton sie rozsypywało to i tluklo a za duzo tego było zeby sie z tym nie bawic , ja zawsze na zime jak kupuje nawozy to mam takich sprzedawcow ze oni mi swierze/suche sprzedaja 

a swoja droga ciekawe co sie potoczy czy to azotowe zaczna isc w gore czy troche stanieje bo podobno juz zaliczki zaczxeli wyplacac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

super cena, w czerwcu po wielu negocjacjach kupiłem za 1520 - mowa o całym aucie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Odważylibyście się na prognozowanie cen nawozów np w ujęciu kolejnych 3-5 lat? Czy nawóz można potraktować jako lokatę kapitału? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

To tak jakby prognozować ceny paliw, złota lub zbóż - totalna loteria. A chyba jeden z gorszych pomysłów na lokowanie kapitału.

 

Jak u Was ceny na azot? Kupiłbym za 1050 brutto/tona, jak nie dostanę w tej cenie to tnę dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Kupiłem rsm 32 za 850netto ale i tak tne dawki - raz ze cena słaba, a dwa opady bardziej tną potencjalny plony to nie ma po co walić azotu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
4 godziny temu, tmk1974 napisał:

Jest zjazd. Polifoska 6 - 1430 netto 24t.

Nie myl polifoski z azotami. Azoty powoli ale ida w gore coraz blizej sezonu. Polifoska jest po sezonie

A wogóle skąd macie info o polifoskach? Ja nie mogę od nikogo info wyciągnąć, że podobno jeszcze cena nie znana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
52 minuty temu, Franko75 napisał:

Nie myl polifoski z azotami. Azoty powoli ale ida w gore coraz blizej sezonu. Polifoska jest po sezonie

A wogóle skąd macie info o polifoskach? Ja nie mogę od nikogo info wyciągnąć, że podobno jeszcze cena nie znana

Nic nie mylę, piszę przecież, że polifoska. Będzie stosowana chyba na wiosnę, tak samo jak azot. Tak na marginesie - azoty w lipcu były po sezonie. Czemu nie staniały? A co do informacji o cenach - jak się kupuje ilości całosamochodowe, to handlowcy co jakiś czas dzwonią i namawiają, informują......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj