Polecane posty

warchest    253
1 godzinę temu, tmk1974 napisał:

Po co kupujecie w tej cenie. Po cenach importu widać, że to wszystko pójdzie w dół.

ja nie kupuje tylko dzwonilem sie zorientowac bo lubie wiedziec jaki jest trend czy wzrostowy czy spadkowy ale w grudniu jak doplaty beda itd to trzeba bd kupic nawoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 godziny temu, tmk1974 napisał:

Po co kupujecie w tej cenie. Po cenach importu widać, że to wszystko pójdzie w dół.

Na następny sezon może tak . Ale na ten pewnie nie.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

A jaka będzie cena saletry  w marcu drożej czy taniej to pytanie ??? może nowy  rząd powstanie coś się zmieni może opozycja coś zmieni zobaczymy poczekamy 150 więcej nie będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Nowy rząd ma polaczków w garści , a ten będzie chciał wycisnąć ze swoich spółek jak najwięcej żeby pokryć wydatki 500 plus, {Po wyjściu z więzienia pobyt w więzieniu liczy się do czasu pracy wiecie o tym ???] Póki chłopy nie wyszły na ulicę czyli jest dobrze . Cło na eksport nawozów coby nie było konkurencji a na zboże nie by żywność była tania.. tylko ile w cenie chleba jest koszt zboża... Czy tylko ja patrząc przez pryzmat znajomych którzy zrezygnowali z rolnictwa odnoszę wrażenie że tracę czas? Albo trzeba zmienić profil produkcji zacząć siać coś co się opłaca..


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

taniej nie bedzie co roku drozeje w okresie siewu 1 dawki u mnie podwyzka cen o 20 -25 zl na tonie w przeciagu dwoch tygodni , ktos kto kupuje 2 tony na sezon to moze czekac bo duzo nie straci . ja w tamtym roku kupilem nawoz w lutym i stracilem 20 tys zl tylko dlatego ze byla susza i nie bylo kasy na zakup nawozu w pazdzierniku . jezeli stanieje to o 10 -20 zl na tonie ale jak zdrozeje 150 -200 zl to bedzie bolalo . pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
3 minuty temu, MarekUA napisał:

Nowy rząd ma polaczków w garści , a ten będzie chciał wycisnąć ze swoich spółek jak najwięcej żeby pokryć wydatki 500 plus, {Po wyjściu z więzienia pobyt w więzieniu liczy się do czasu pracy wiecie o tym ???] Póki chłopy nie wyszły na ulicę czyli jest dobrze . Cło na eksport nawozów coby nie było konkurencji a na zboże nie by żywność była tania.. tylko ile w cenie chleba jest koszt zboża... Czy tylko ja patrząc przez pryzmat znajomych którzy zrezygnowali z rolnictwa odnoszę wrażenie że tracę czas? Albo trzeba zmienić profil produkcji zacząć siać coś co się opłaca..

To się nie uda bo coraz to obywatel jest biedniejszy żywność co dzień droższa , śmieci drożej , podatek drożej , nawozy drożej , opryski drożej , prąd drożej a pszenica taniej bo chleb nie może drogo kosztować bo miasto się zacznie burzyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Chleb poszedł do góry, a ludziom w mieście tłumaczy sie że jest susza i pszenica poszła w górę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26

Saletrosan 26 (50 kg) - 1150 brutto, północne lubelskie, po ile macie ten nawóz w takim opakowaniu w swojej okolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
11 godzin temu, emtezecik napisał:

taniej nie bedzie co roku drozeje w okresie siewu 1 dawki u mnie podwyzka cen o 20 -25 zl na tonie w przeciagu dwoch tygodni , ktos kto kupuje 2 tony na sezon to moze czekac bo duzo nie straci . ja w tamtym roku kupilem nawoz w lutym i stracilem 20 tys zl tylko dlatego ze byla susza i nie bylo kasy na zakup nawozu w pazdzierniku . jezeli stanieje to o 10 -20 zl na tonie ale jak zdrozeje 150 -200 zl to bedzie bolalo . pozdrawiam

Nie ma takiej reguły że drożeje zawsze, już nie raz tak było ze znajomy kupił taniej w marcu jak ja w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
1 godzinę temu, Lukarso napisał:

Saletrosan 26 (50 kg) - 1150 brutto, północne lubelskie, po ile macie ten nawóz w takim opakowaniu w swojej okolicy?

Kupowałem saletrę taniej w 25kg Puławska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    108

Import

Ceny netto loco Wólka Dobrynska

NPK7/20/30 - Big Bag - 1320 zł/t

NPK7/20/30 - worek na palecie - 1345zł/t

NPK8/19/29 - Big Bag - 1310 zł/t

Sól potasowa - Big Bag 1330zł/t

Sól potasowa - worek 50kg na palecie - 1355zł/t

Ciekawe jaka odpowiedz GA na Polifoskach. Piszcie jaka cena Polifosek aktualnie.

Azot drożeje do końca roku w styczniu się zatrzyma a w lutym bedzie taniej ale nie na składach które są zasypane azotem.

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
53 minuty temu, kulczer napisał:

Import

Ceny netto loco Wólka Dobrynska

NPK7/20/30 - Big Bag - 1320 zł/t

NPK7/20/30 - worek na palecie - 1345zł/t

NPK8/19/29 - Big Bag - 1310 zł/t

Sól potasowa - Big Bag 1330zł/t

Sól potasowa - worek 50kg na palecie - 1355zł/t

Ciekawe jaka odpowiedz GA na Polifoskach. Piszcie jaka cena Polifosek aktualnie.

Azot drożeje do końca roku w styczniu się zatrzyma a w lutym bedzie taniej ale nie na składach które są zasypane azotem.

 

skad te info o azocie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
1 godzinę temu, warchest napisał:

 

Takiego info nie mają nawet dystrybutorzy. Każdy wróży po swojemu. Jeśli dystrybucja będzie chciała wypchnąć to parę groszy opuści w hurcie. Powiedzmy 100zł podrożeje do wiosny, potanieć może 20-30zł. To też moje wróżenie. Ale wątpię w to. Detal nie ma opcji, pójdzie mocno w górę bo już się rusza. Ktoś jak nakupił azotu to za darmo na logikę nie odda. Mają swoje koszty, pracowników. Przypuszczam, że jak rolnicy na wiosnę rzucą się na azot bo teraz nie kupili to place puste się zrobią bo watpie zeby sklady robily teraz jakies wieksze zakupy. Kto sie zaopatrzyl ten trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3569

na miejscowym składzie- dobrze zaopatrzonym, od początku września saletra podożała o 40zł do poziomu 1290zł- tyle samo kosztowała w kwietniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyla127    0

Zamówione z Agroloku Ultra 8 po 1607zł brutto,BB ,z dowozem 

Edytowano przez Zyla127

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Obniżka na Ultra jest u wszystkich większych dystrybutorów Phosagro , cena końcowa będzie w zależności od odległości od portu bądź granicy , ofertę dzisiaj miałem od 2 firm na całe auto , ale przy 12 tonach też da się uzyskać , tylko handlowiec musi się postarać i znaleźć 2 chętnego  w pobliżu . W lipcu płaciłem 1550 netto przy 12 t .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robią rozeznanie na rynku, liczą na to, że "chłopki" (niech się nikt nie czuje urażony, po prostu tak mówią o nas handlarze) się wystraszą i będą kupować drogie nawozy z potężną marżą. A w gospodarstwach bieda coraz większa i chyba tym razem ten numer nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
2 godziny temu, Frontier napisał:

Byłem dziś na składzie to sprzedający oznajmił, ze od 1 listopada cena saletry 15zł w góre.

A niech podniosą i sto złotych , poczekam co będzie się  działo w lutym to martwy sezon może teraz się na sycą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj