Polecane posty

warchest    253
23 godziny temu, galan99 napisał:

Kurna tylko przetoczyłem taką tezę zasiać można  i konnym , i tez będzie , a że ludzie kupują bo maja dużo hektarów o szybkość pracy .

Ale do 20 ha aż tak wypasionych to nie potrzeba .

tamtym siewnikiem cczyli poznaniakiem 6 niebieskim bywały lata ze co roku obsiewalo sie nawet ponad 100 ha rocznie  bo i po ludziach robiło sie i kazdy zadowolony elegancko byl itd teraz mamy 1 rok kupione agregaty z siewnikiem i siewnik zmieniony na amazone d8 i juz w chwili obecnej ponad 100 ha jest tym zestawem zasiane a zestaw 3 metrowy a jeszcze po kukurydzy bedzie sianie i na wiosne  , a zmieniony zostal siewnik z tego powodu ze tamten poznaiak mial 2,7 i do scierzek nie pasowal 

 

22 godziny temu, krilan06 napisał:

Też mi się marzy zestaw uprawowo-siewny, ale do tego potrzebny większy koń, dlatego staram się udoskonalać siew solo

 

pod c360 sa tez zestawy uprawowo siewne , wtedy jest 2 rzedy kultywatora i z tylu jakis walek , u nas w okolicach tak jeden sial takim bo teraz to juz zmienil bo sie rozwinal ziemi dobral i ma wiekszy ciagnik i juz wiekszy agregat uprawowo siewny ale jak mial do 30 ha ziemi z lakami razem to c360 sial agregatem uprawowo siewnym lekkim 

10 godzin temu, 20CBR12 napisał:

Ale wy pierniczycie, większe gospodarstwa często zwyczajnie wybierają mniejsze zło co z tego ze wiem iż warunki nie są idealne choć mam dobry uprawowo siewny i zapewne wschody mogą nie być idealne, zwyczajnie się kalkuluje czy opłaca się w danym momencie siać czy nie bo jak nie zdążysz to nic nie będzie, można też kupić jeszcze bardziej wydajny sprzęt ale to znowu wiąże się z wydatkami i tak w kółko trzeba kalkulowac.. 

powiem ci ze po zestawie uprawowo siewnym pole jest rowniejsze niz siew solo , niewielka roznica ale jest idelaniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8691    26

jak najbardziej ,żeby dobrze wykorzystać drogie nawozy trzeba dobrze zasiać i uprawić

Edytowano przez 8691
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Raczej pojawiły się zaliczki dopłat i składy mogą przez to podnosić cenę powoli do góry. Pretekst do podwyżek się zawsze znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Nie wiem czy składy zrobią w tym roku taki biznes podnosząc ceny, bo zaliczki dopłat wcale nie muszą być przeznaczane na nowe nawozy a raczej na spłatę długów i przeżycie po dwóch latach suszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Dokładnie, w moich stronach to każdy teraz chciałby aby u niego kupić nawóz, ponoć umowy mają podpisane a brak zainteresowanie ze strony rolników na zakup nawozów.

Edytowano przez ralf3635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Dziś kierowca przywoził koncentraty i namawiał na zakup nawozu bo leży na placu od czerwca i miałem tel z ofertą z innej firmy także coś jest na rzeczy 

W ub roku kupowałem o tej porze w cenie 1090 brutto a cena pszenicy była ponad 800 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

U nas też obniżki bo rozmawiałem z właścicielem składu i teraz taniej bym kupił saletrę, saletrzak jak kupowałem w lipcu 2019.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

Mocznik SPOT tanieje na świecie o 10% :) czekamy na kolejne obniżki jupi :D ps. dolar idzie na 3,5/zł 

 

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dzis dostalem oferte ze scandagry z przywozem co daleko do mnie maja i termin platnosci nawet do 30 .09 2020 saletra 1010 netto saletrzak 895 , ale i tak trzeba bd poczekac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mocznik 1400zł brutto worki 25kg LSW

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

Dziś zamówiony mocznik litewski nie ruski z bartera po 1340 i saletrosan 1060 pulgran s praktycznie nie dostępny w okolicznych składach z wieloskłądnikiem czekam niby ma stanieć i police mają podać cenę w następnym tygodniu,import już znany 8-19-29 po 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj