Polecane posty

Uziu92    7969

nie wiem jak u Ciebie ale u mnie jak ktoś sprzęt ma to i pole zadbane, a jak sprzęt który kupił dziadek za komuny typu ug2 i c 330 to i kolejne pokolenie świata nie zwojowało i nic nowego nie kupiło a  i w polu burdel albo w dzierżawę puszczone

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
5 minut temu, galan99 napisał:

Niby taki dobrobyt na wsi ???  A nie jest dobrobyt zapytaj miastowego średniej klasy samochód 100 tyś zł a rolnik ma traktor za 300 tyś , kombajn za 600 tyś , agregaty , opryskiwacz po 100 tys , dopłaty , dopłaty do krów i typ , tak dalej i ciągle narzekają jak to źle na wsi żyć .

zalezy kto ma kombajn za tyle i ciagnik heh bo u nas wszystki sprzet uzywany i raczej lata swoje ma 

1 minutę temu, Uziu92 napisał:

nie wiem jak u Ciebie ale u mnie jak ktoś sprzęt ma to i pole zadbane, a jak sprzęt który kupił dziadek za komuny typu ug2 i c 330 to i kolejne pokolenie świata nie zwojowało i nic nowego nie kupiło a  i w polu burdel albo w dzierżawę puszczone

a u nas odwrotnie wlasnie sprzety se pokupowali chyba dla szpanu a w pole nawozu boja sie dac bo obornika troche musi starczyc i tyle , ale sa i tacy co nie szpanuja na swoich kilku ha i obrabiaja to c 330 c360 ale sprzety odnowione zadbane a i w polu zrobione jak sie nalezy i widac ze plony maja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
1 minutę temu, Uziu92 napisał:

nie wiem jak u Ciebie ale u mnie jak ktoś sprzęt ma to i pole zadbane, a jak sprzęt który kupił dziadek za komuny typu ug2 i c 330 to i kolejne pokolenie świata nie zwojowało i nic nowego nie kupiło a  i w polu burdel albo w dzierżawę puszczone

Nie potrzeba aż takiego sprzętu by mieć dobrze zrobione pola , to Prawda 330 szału nie zrobi w polu , komu szkoda  stosować nawozy to i słabe plony ma 3t do 4 t .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

powiem ci szczerze ze kto chce to w polu potrafi dobrze robic niezaleznie od sprzetu tylko trzeba glowie miec , c330 to troszke slaby ale tez mozna ale c360 czy zetorami 7211 itp to juz robia robote nawet , wiadomo ciagnik 100 koni z napedami to lepiej idzie ale co z tego jak sprzet mozna najnowoczesniejszy miec ale jak podstawy nawozow sie nie da opryskow nasion nie wymieni sie raz na jakis czas po centrali to co 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

no nie wiem czy nie potrzeba, w tym sezonie poł wsi u mnie o oranie było i uprawe, bo wszelakie ciapki, c 360 i nawet belarus 820 wymiękały. Co do nawozu, to każdy niech daje jak uważa, sam kupiłem tylko 1600 kg NPK w tym roku.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas siewnik mielismy poznaniak 6 niebieski 95 rok i sialismy i jak sie zadbalo plony były spoko no mam porownanie ta sama ziemia przez miedze u nas siany rzepak jednego roku byl plon 4,2 po sasiedzku nowoczesnym sprzetem siali itd plon podobny 

Przed chwilą, Uziu92 napisał:

no nie wiem czy nie potrzeba, w tym sezonie poł wsi u mnie o oranie było i uprawe, bo wszelakie ciapki, c 360 i nawet belarus 820 wymiękały.

u nas to skiby odpinaja jak za ciezko i idzie im 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
1 minutę temu, warchest napisał:

u nas siewnik mielismy poznaniak 6 niebieski 95 rok i sialismy i jak sie zadbalo plony były spoko no mam porownanie ta sama ziemia przez miedze u nas siany rzepak jednego roku byl plon 4,2 po sasiedzku nowoczesnym sprzetem siali itd plon podobny 

Kurna zasiać możesz i konnym siewnikiem , aby nie utopić lejów i będzie dobrze , liczy się agrotechnika struktura ziemi żyzność w składniki pokarmowe i ph , to podstawa . 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

@galan99 hehe to idac twoim tokiem myslenia po co ludzie kupuja np 3 metrowe siewniki za 100 tys itp jak np amazonke d 8 za 11 tys mozna kupic i tez pieknie sieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969
5 minut temu, galan99 napisał:

Kurna zasiać możesz i konnym siewnikiem , aby nie utopić lejów i będzie dobrze , liczy się agrotechnika struktura ziemi żyzność w składniki pokarmowe i ph , to podstawa . 

woda i tylko woda, reszta nie jest aż tak ważna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

uwierz mi ze jesli ziemia przez 30 40 lat nawozu wapna itd nie widziała to i wody bedzie to i tak nic nie urosnie 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Można mieć taki sam sprzęt i dać 2 różnym ludziom i efekty w polu będą bardzo odległe. Jeden uprawi i zasieje poznaniakiem i będzie stół na polu, u drugiego będą góry i doliny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
12 minut temu, warchest napisał:

@galan99 hehe to idac twoim tokiem myslenia po co ludzie kupuja np 3 metrowe siewniki za 100 tys itp jak np amazonke d 8 za 11 tys mozna kupic i tez pieknie sieje

Kurna tylko przetoczyłem taką tezę zasiać można  i konnym , i tez będzie , a że ludzie kupują bo maja dużo hektarów o szybkość pracy .

Ale do 20 ha aż tak wypasionych to nie potrzeba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
50 minut temu, warchest napisał:

 bo ci 20 pare ha za duzo maja by isc do pracy a z tego kase maja jaka  maja 

Jak to się mówi , za mało żeby żyć za dużo żeby umrzeć 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Ostatnio robiłem zdjęcie przez miedzę: jedno pole zasiane zetorem proximą zestawem uprawowo siewnym (jakiś nowszy siewnik), drugie c 330 i poznaniak z lat 80-tych. To drugie pole wschody równiejsze, rzędy ładne proste, naprawdę o wiele lepiej to wyglądało. Swoją drogą nie wiem od czego to zależy ale u niektórych po poznaniakach to rzędy strasznie roztrzepane, czy to zależy od prędkości siewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A może bronują po siewie i jak ząb trafi to roztrzepie nasiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Jak ja słyszę że niektórzy znajomi perkinsem na 5 biegu sieją to ja dziękuję za taki siew. Bym miał taką manianę odwalać i patrzeć na to pole cały rok to bym chyba zawału dostał 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
28 minut temu, krilan06 napisał:

Ostatnio robiłem zdjęcie przez miedzę: jedno pole zasiane zetorem proximą zestawem uprawowo siewnym (jakiś nowszy siewnik), drugie c 330 i poznaniak z lat 80-tych. To drugie pole wschody równiejsze, rzędy ładne proste, naprawdę o wiele lepiej to wyglądało. Swoją drogą nie wiem od czego to zależy ale u niektórych po poznaniakach to rzędy strasznie roztrzepane, czy to zależy od prędkości siewu?

z całym szacunkiem ale po agregacie wschody sa równiejsze  ,zważając choćby na  to ze 30 też ugniata glebę  ,a i prędkość nie ma nic do rzeczy jesli redlice są nie wyrobione

ja poznaniakiem 3m na docisku sieje z prędkością do 10km/h zestaw z agregatem po przeróbkach i rzadki proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
4 minuty temu, Tomasz78 napisał:

z całym szacunkiem ale po agregacie wschody sa równiejsze  ,zważając choćby na  to ze 30 też ugniata glebę  ,a i prędkość nie ma nic do rzeczy jesli redlice są nie wyrobione

ja poznaniakiem 3m na docisku sieje z prędkością do 10km/h zestaw z agregatem po przeróbkach i rzadki proste

Jak masz spulchniacze w siewniku za kołami ciągnika to wschody powinny być równe jak w zestawie uprawowo-siewnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

teoretycznie  ,

zanim dorobiłem sie agregatu  sialem 60tka  byly spulchniacze w postaci sprężyn ,redlic i była różnica ,,takie moje doświadczenia zwłaszcza na lekkich glebach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Też mi się marzy zestaw uprawowo-siewny, ale do tego potrzebny większy koń, dlatego staram się udoskonalać siew solo

8 minut temu, Tomasz78 napisał:

teoretycznie  ,

zanim dorobiłem sie agregatu  sialem 60tka  byly spulchniacze w postaci sprężyn ,redlic i była różnica ,,takie moje doświadczenia zwłaszcza na lekkich glebach 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, warchest napisał:

zalezy kto ma kombajn za tyle i ciagnik heh bo u nas wszystki sprzet uzywany i raczej lata swoje ma 

a u nas odwrotnie wlasnie sprzety se pokupowali chyba dla szpanu a w pole nawozu boja sie dac bo obornika troche musi starczyc i tyle , ale sa i tacy co nie szpanuja na swoich kilku ha i obrabiaja to c 330 c360 ale sprzety odnowione zadbane a i w polu zrobione jak sie nalezy i widac ze plony maja 

Sprzęt dla szpanu, w dodatku  na kredyt, to jak ma starczyć na nawóz? no i nie są to chwilowe kłopoty, to zazwyczaj jest początek końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

no chociaż 80kucy ,

wiem o czym piszesz  ,najgorsza byla uprawa zajmowała sporo czasu ,

a taki zestaw to fajna sprawa oszczędność czasu, wykorzystanie  pogody , i co najważniejsze nie przesuszasz zbytnio gleby gdy nie trzeba

ale trzymam kciuki abys sie dorobił takiego sprzętu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ale wy pierniczycie, większe gospodarstwa często zwyczajnie wybierają mniejsze zło co z tego ze wiem iż warunki nie są idealne choć mam dobry uprawowo siewny i zapewne wschody mogą nie być idealne, zwyczajnie się kalkuluje czy opłaca się w danym momencie siać czy nie bo jak nie zdążysz to nic nie będzie, można też kupić jeszcze bardziej wydajny sprzęt ale to znowu wiąże się z wydatkami i tak w kółko trzeba kalkulowac.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj