Polecane posty

tmk1974    433

Dostałem ofertę przechowania z gwarancją najniższej ceny, ale po ostatnim przechowaniu dziękuję za tą "najniższą" cenę. Poczekam spokojnie do wiosny. Warto też spojrzeć na giełdę jak zachowują się w ostatnim miesiącu akcje GA. Cena wyjściowa nawozów to strzał w stopę, a wiosennymi obniżkami zrobią strzał w dealerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

saletra - Cena ta sama od lipca. Do mnie wydzwaniają po 1080 za 24t.

Za taka kasę to pierdzielę ich. Czekam do wiosny. Nawet jak zdrożeje te 50 zł na tonie to i tak mam spokój z przechowywaniem tego towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

A u mnie na lokalnym składzie saletra po 1160 brutto. Ciutkę staniała od lata, ale daleko jej do cen, które podajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Ja tam przyjmuję tą samą taktykę - czekam aż jeszcze stanieje, ta cena jest śmieszna. Czekam na cenę w okolicach 1000 brutto, jak się przeliczę, to trudno, obetnę trochę dawki, ale nie dam Azotom zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5320

Ja tam nic z npk nie kupiłem i nie kupie,  , wszystkie pola zagnoje i starczy. W lutym azoty na start i tyle, pier**le te ich ceny

  • Like 2

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

po wyborach pewnie cena znów zacznie się piąć. Trzeba będzie odebrać suszowe i dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

jak tu żyć ja nie pamietam ale znojomy wspominał czasy gdzie saletra po 600 zl była a pszenica po 100 zl za kwintal teraz sie odwróciło a niby taki dobrobyt na wsi


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
11 godzin temu, Mich9 napisał:

Taniej raczej nie będzie.

Są jakieś przesłanki, że będzie drożej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78
1 minutę temu, tmk1974 napisał:

Są jakieś przesłanki, że będzie drożej?

Nadchodzące dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15367

To zależy,

Jak polecą ofrazu po nawozy to zdrożeją.

Jak wezmą na przetrzymanie to będą obniżki.

Wszystko w zachowaniach chłopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale teraz jest taka moda że zaliczki dopłat wszyscy ładują w nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Piotrass napisał:

W jakiej cenie Mocznik mozna kupic w łódzkim?

Coś koło 1500 zł 

1 minutę temu, Uziu92 napisał:

albo w jabola :D

Tacy panowie nigdy nawozów nie kupują 😊 i suszowe zawsze dostają 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
8 godzin temu, robi57362 napisał:

jak tu żyć ja nie pamietam ale znojomy wspominał czasy gdzie saletra po 600 zl była a pszenica po 100 zl za kwintal teraz sie odwróciło a niby taki dobrobyt na wsi

Ja pamietam saletre po 1550zl i polifoske 6 po 2250zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
8 minut temu, Ursus932 napisał:

Ale teraz jest taka moda że zaliczki dopłat wszyscy ładują w nawozy

te mniejsze gospodarstwa to ładują w sprzęt bo w pole to dadza troszke obornika i koniec a maszyny na te 7 czy 12 ha musza miec najlepsze na wsi badz maszyny takie jak na 50 ha potrzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dokładając do tego z innych zrodel to juz mozna 

powiem ci ze i tak te gosp tego typu lepiej stoja niz nieraz ponad 20 hektarowe bo ci maja male gosp i zyja z pracy i duzo lepiej sie maja bo ci 20 pare ha za duzo maja by isc do pracy a z tego kase maja jaka  maja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7569
9 godzin temu, robi57362 napisał:

jak tu żyć ja nie pamietam ale znojomy wspominał czasy gdzie saletra po 600 zl była a pszenica po 100 zl za kwintal teraz sie odwróciło a niby taki dobrobyt na wsi

Niby taki dobrobyt na wsi ???  A nie jest dobrobyt zapytaj miastowego średniej klasy samochód 100 tyś zł a rolnik ma traktor za 300 tyś , kombajn za 600 tyś , agregaty , opryskiwacz po 100 tys , dopłaty , dopłaty do krów i typ , tak dalej i ciągle narzekają jak to źle na wsi żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 minutę temu, Uziu92 napisał:

jak są inne źródła, nie każdy ma :D

no przy malym gospodarstwie to z pracy zyja i jeszcze do gosp doloza z pracy i sprzety sa a w polu lipa bo bez nawozu to wiadomo ze slabo urosnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj