Polecane posty

Gość   
Gość

Dlatego ludzie sieją kukurydze i sprzedają na mokro 10t po 400zł i 4tyś.Bo rzepak dużo wiencej wymaga,dużo pryskania i loteria A kukurydza trochę nawozu i chwast i po robocie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    109

Co myślicie o tym filmiku?

 

Ilości całosamochodowe cena netto:

saletra Pulan w/p 1010 zł

saletrzak Tarnów w/p 890 zł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Pośrednik trzyma nawozy czesto wiele miesiecy i na pewno nie w takich warunkach jak an filmie, wiec ten film nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ale zobaczcie taki paradoks zboze mimo ze jest takie tanie w porownaniu do nawozow to zboze jest przechowywane w magazynach itd czyli pod dachem w odpowiednich warunkach a nawozy niby takie drogie itd a sa przechowywane nieraz w byle jakich warunkach pod chmurka a niejednokrotnie nawet stoja na golej ziemi w blocie bo bywaja i takei sytuacje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Rolnictwo to najstarszy zawód świata ( tak wiemy że nie bo to prostytucja  tudzież czytajmy że rolnictwo = prostytucja ; Utrzymujemy całą gospodarkę bo markety podatków nie odprowadzają, i jeszcze przywożą towar z zachodu gnębiąc nas tym  jeszcze bardziej, A nasi co podnoszą ceny nawozów...  żeby mieć za co wygrać wybory... Kiedy te głąby przestaną żyrować na biednym chłopie a zaczną coś produkować otwierać fabryki etc... I do roboty pójdą wszyscy a mi im damy jeść w polskim HIPERMARKECIE gdyż taki musi powstać... 


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

@MarekUA chyba coś Ci się pomyliło. Rolnik, małe to małe, ale płaci podatki. Prostytutka nie. Poza tym dochód państwa z rolnictwa to bardzo mała część PKB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Stricte podatków nie płaci ALE ALFONS swoją dolę musi wziąć .. Ty powiedz mi kto płaci  bo ja np na ścianie wschodniej żadnych fabryk nie widzę tylko markety.  Chyba tylko ja odnoszę wrażenie że mnie dymają a wam wszystkim powodzi sie bajecznie... Może do was lepiej sie przenieść.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Jakieś nowe ceny w nowym tygodniu? Saletrzak po 890 i saletra po 1010 co pisał kulczer, to chyba dobra oznaka. Cena nie rośnie, a można by zaryzykować tezę, że jest nawet taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
1 godzinę temu, tmk1974 napisał:

Jakieś nowe ceny w nowym tygodniu? Saletrzak po 890 i saletra po 1010 co pisał kulczer, to chyba dobra oznaka. Cena nie rośnie, a można by zaryzykować tezę, że jest nawet taniej.

Bo jest wyprzedaz starych kontraktow po kosztach, zeby nie zostac z towarem. Zaraz wchodzi nowy cennik i nowe kontrakty wiec raczej nikt ponizej ceny zakupu nie sprzeda. Dodatkowo doplaty maja przelewac w pazdzierniku. Niektorzy polscy producenci juz zapowiedzieli podwyzki. Ciekawe z jaka propozycja wyjdzie grupa azoty. Tego sie nie dowiemy bo to tajemnica handlowa, ale pewnie bedzie mozna sie przekonac na placach. Ceny nawozow, ktore podajecie owszem sa, ale raczej przy zamowieniu 24 ton. Nawozy z placu sa raczej sporo drozsze, chyba, ze ktos robi zakupy na biezaco i tylko sie tym przerzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Tak, te ceny to za 24t . Tylko logicznie myśląc, to po co sprzedawać po kosztach jak podobno za chwilę ma być drożej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
40 minut temu, tmk1974 napisał:

Tak, te ceny to za 24t . Tylko logicznie myśląc, to po co sprzedawać po kosztach jak podobno za chwilę ma być drożej?

Dystrybucja troche inaczej dziala niz punkty handlowe. Jak im towar nie szedl, a musza wykupic za spora gotowke i do siebie sciagnac to lepiej nawet po kosztach puscic lub z mala przebitka. Jak np maja fakture do zaplacenia... nie wiem, strzalam... 40 milionow za wrzesien to troche moze zabolec, a zaraz nastepna faktura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ministerstwo znalazło wyjście dla spółek państwowych , będą kupować bezpośrednio z GA bo odpisali umowę na wspólne dostawy dla wszystkich żeby mieć niższe ceny i wyeliminować pośredników. k**wa a nam szarym rolnikom GA ciągle funduje podwyżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

O podwyżkach słyszę od początku sezonu, a ich nie ma. Teraz powodem do podwyżek mogą być faktycznie dopłaty, ale nawozy przy tych cenach nie mogą być wiele droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Wynika z tego, że towar nie idzie i zaczynają się blokować. To ma też przełożenie na decyzje o cenach w ZA, bo jeśli odbiorcy (dealerzy) przestaną odbierać, to i w zakładach zrobi się problem. Wiem, że do odbioru obligują ich umowy, ale co da zakładom wygrywanie umów w sądach? Lepiej zareagować wcześniej i urealnić ceny, które moim zdaniem są w tej chwili za wysokie. Teraz wszystko zależy od tego, czy rolnicy ulegną presji i dopłaty przeznaczą na nawozy, czy na potrzeby bytowe. Jeśli znaczna część się wstrzyma z zakupami - powinno być taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

No ja nie sypał pod ozime, aninie kupił na nowy sezon.

Ta cena nie odpowiada wzristowi plonu względem ceny zboża.

Wydać na nawóz kupę grosza, a potem przewalać zboże w niskiej cenie.

To nie dlamnie.

Dziękuję.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Mam pytanie troszkę nie na temat, ale najszybciej Tu ktoś odpisze.

Czy trafia się wam Polidap jakby zmieszany z Polifoską ?

Do tej pory stosowałem Polidap tylko pod kukurydzę w podsiewacz, chciałbym w tym roku zamiast Polifoski kupić właśnie Polidap, Sól i ewentualnie Kizeryt.

Lecz pamiętając poprzednie lata to co 2 gi rok w Polidapie miałem połowę, lub więcej Polifoski a akurat łatwo to zauważyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
3 godziny temu, tmk1974 napisał:

Wynika z tego, że towar nie idzie i zaczynają się blokować. To ma też przełożenie na decyzje o cenach w ZA, bo jeśli odbiorcy (dealerzy) przestaną odbierać, to i w zakładach zrobi się problem. Wiem, że do odbioru obligują ich umowy, ale co da zakładom wygrywanie umów w sądach? Lepiej zareagować wcześniej i urealnić ceny, które moim zdaniem są w tej chwili za wysokie. Teraz wszystko zależy od tego, czy rolnicy ulegną presji i dopłaty przeznaczą na nawozy, czy na potrzeby bytowe. Jeśli znaczna część się wstrzyma z zakupami - powinno być taniej.

Masz tu czesciowa racje. Lecz czy pamietasz film z poczatku roku z wypowiedzia dyrektora grupy azoty? Mowip tam, ze ustabilizuja system sprzedazy. To znaczy nawozy maja byc najtansze po sezonie i stopniowo drozec im blizej sezonu. Podwyzki maja byc przewidywalne. Trzeba tez zauwazyc, ze wiele firm handlowych zakupilo towar, jak i dystrybucyjnych, ktore zostaly z towarem. Jesli to cala dystrybucja gwarantuje odbior towaru z GA to malo prawdopodobne, zeby GA podkladalo im taka "swinie" w postaci obnizek. Moim skromnym zdaniem cena wyjsciowa nawozow byla zbyt wysoka i teraz chociaz idzie w gore to stopniowo aby jakos to sie krecilo. Teraz byc moze odbije wyzej ale tego tez nikt nie przewidzi bo jednak cena zboza niska i nie wiadomo jak ze zbytem. Z kolei jak sie tak zastanowic to czy na wiosne wszyscy handlowcy nie beda chcieli odbic swoich strat i nie podniosa drastycznie po nowym roku cen nawozow. Kto nie kupil teraz bo drogo i nie sypnal NPK pod korzen to na 100% nie zrezygnuje z dawki azotu na wiosne. Niektorzy tez sypia na wiosne NPK poglownie. I wtedy moze nie byc wyboru tylko bedzie kupowanie w kazdej cenie aby cos podsypac. W miedzyczasie moze zboze drgie do gory co tym bardziej napedzi handel. Scenariuszy jest wiele. Niewiadomo, ktory sie sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Pamiętam film i wiem czemu powstał. Rok wcześniej obniżyli cenę azotów na wiosnę i wiele składów dostało po tyłku.  Powinni tak robić jak zadeklarowali, ale wyjście w tym roku z tak wysoką ceną w lipcu/sierpniu to brak wyobraźni i oceny rynku. Każdy myślał, że cena spadnie i będzie stopniowo podnoszona tak jak zapowiadali. A tu początek z wysokiego C. I właśnie przez to historia może się powtórzyć z obniżkami na wiosnę. Jeśli cena pszenicy niewiele podskoczy do wiosny, to wiele osób niezależnie, czy dali NPK, czy nie, znacząco ograniczy azot w takich cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Osobiście mam już azot w magazynie ale w ubiegłym tygodniu właściciel hurtowni sam narzekał że GA zaczęła od zbyt wysokiej ceny 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
4 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

No ja nie sypał pod ozime, aninie kupił na nowy sezon.

Ta cena nie odpowiada wzristowi plonu względem ceny zboża.

Wydać na nawóz kupę grosza, a potem przewalać zboże w niskiej cenie.

To nie dlamnie.

Dziękuję.

a potem płacz że słabo sypało, jak nie dasz obornika albo nawozu to z czego ma urosnąć ? to nie Ukraina że bez nawozu narośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Jak jemu suszowe co rok dają to poco ma sypać nawozy


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
4 minuty temu, Uziu92 napisał:

a potem płacz że słabo sypało, jak nie dasz obornika albo nawozu to z czego ma urosnąć ? to nie Ukraina że bez nawozu narośnie.

Panie kolego susowe dadzo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj