Polecane posty

Gość   
Gość
1 minutę temu, Wiesi0 napisał:

Na pewno w zimę i na wiosnę taniej nie będzie.Choć cuda się zdarzają bo mimo wapnowania kreda granulowana z taniała.

 

 

Bo przez te dotacje do wapnowania to granulaty potaniały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242
17 minut temu, yacenty napisał:

gdzie? przy jakiej ilości? skąd? Azoty czy litewski? Ja kupiłem w czerwcu i juz litewskiego nie było, musiałem kupić z Azotów i był własnie po 850

Oczywiście 24t, babka na fejsie się oglaszała. Big Agro też miał ciekawą cene, a podobno miałeś nie wracać do rsm 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

potas dość łatwo się wypłukuje z ziemii. Szczególnie na lekkich ziemiach. Więc nie ma co na zapas to sypać (nie zostanie go wiele na następny rok).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
15 godzin temu, galan99 napisał:

Każdy skład ma swą marżę i takie ceny są .

Przy obecnej cenie pszenicy po 600 zł  potrzeba teraz 4 tony pszenicy na koszta produkcji 1 ha uprawy pszenicy a rzepaku to i więcej i jak urodzi się  tylko 5 ton z 1 ha  bilans wychodzi  ZEROWY  bo doliczyć paliwo , zostają  tylko dopłaty zostaje na cebule i pasztetową bo na pietruszkę to już za mało kasy .

 

To w jaki plon celujesz, że robisz 2400 kosztów i to bez paliwa w pszenicy? 

Już nie mówię o rzepaku, bo 5 ton to lekko licząc 6-7 tysięcy. Złotem nawozisz? Czy kupujesz kilka ton nawozów dolistnych? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
suffeks napisał:

źle mówisz 

To dlaczego zalecają by na lekkich ziemiach dawkę potasu rozkładać na dwie? zresztą na studiach też tak miałem mówione.


Najbardziej wypłukuje się lub ulatnia azot, później właśnie potas. Fosfor i wapń trudno się przemieszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wapń to chyba najłatwiej spławiany składnik. Straty erozyjne mogą nawet sięgać nawet  ton/rok

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Wapń powinno dostarczać się po głównie w granulacje po zamrożonej ziemi by na wiosnę swobodnie mógł wsiąknąć w ziemię . 

Lekkie  ziemie to piaskowe , ale ziemie cięższe nic tak się nie ulatnia w sadzie sypany nawóz w rzędy  w dość dużych dawkach w latach 80 jak nawozy były tanie po kilku latach robiona próba ziemia , to przez 5 lat nic nie trzeba było sypać tyle było składnika w ziemi nic nie uciekło .

31 minut temu, dwdx1906 napisał:

To w jaki plon celujesz, że robisz 2400 kosztów i to bez paliwa w pszenicy? 

Już nie mówię o rzepaku, bo 5 ton to lekko licząc 6-7 tysięcy. Złotem nawozisz? Czy kupujesz kilka ton nawozów dolistnych? :D

Poczytaj wyżej posty  z Przełomu kwietnia /  Maja jak wypowiadali się jakie koszta ponoszą .

Jak dasz tylko po 100 kg nawozu to koszta nie duże .

Saletra 500 kg NPK - 250 kg poli , odchwaszczanie , ochrona grzybowa 2 razy z lepszej pułki , paliwo , kombajn i masz koszta ciekawe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, galan99 napisał:

 .

Saletra 500 kg NPK - 250 kg poli , odchwaszczanie , ochrona grzybowa 2 razy z lepszej pułki , paliwo , kombajn i masz koszta ciekawe .

Do tego jeszcze zapomniałeś dołożyć materiał siewny😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Te 2400 to realia .  300kg polifoski - 550 zł , 500kg saletry - 550 zł, nasiona kwalifikat 180kg - ok. 350 zł, środki na chwasty, skracanie, grzyb - 350 - 500zł, podatek 120-200zł. Jeśli nie masz własnego kombajnu dodaj ok.350zł.  Amortyzacji sprzętu i własnych roboczogodzin oczywiście rolnik nie liczy. A szkoda, bo finalny wynik finansowy z 1ha byłby o wiele ciekawszy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Dla mnie trochę bez sensu jest wliczanie roboczogodzin do kosztów. Przecież to co zostaje na czysto to wtedy dzielę przez odpowiednią jednostkę czasu i wychodzi jaką dostaje wypłatę za przewracanie ziemi. I wtedy właśnie należy sie zastanwiac czy sie opłaca czy nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Niektórym tata tankuje albo tata nawóz kupuje to się dziwią że 2400 to jakaś wydumana kwota. w naszych realiach oscyluje koło 2200 przy założeniu, że idziemy na 8ton

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Nie wiem jakie wy macie koszta, u mnie 2200 to idzie lekko na taką srednio intensywną uprawę żyta czy pszenzyta... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    31
14 godzin temu, Wiesi0 napisał:

Na pewno w zimę i na wiosnę taniej nie będzie.Choć cuda się zdarzają bo mimo wapnowania kreda granulowana z taniała.

 

 

Po ile  kreda  w worku czy Big B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
44 minuty temu, Wiesi0 napisał:

Koszelówka, łosicki, Mazowieckie  tak kosztuje . 

Zamojskie 350 do 400 zł jest kuna różnica .

1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Na wschodzie to ~200zl tona loco zakład. 

 

To podaj namiary gdzie tak tanio jest koło Zamościa do 10 kilometrów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
3 minuty temu, Tomek90 napisał:

Ale Ty nie mówiłeś że koło Zamościa😎

Dokładnie nie mówiłem Zamość to jak promocja ale cena netto  + vat + dostawa i cena jest u was kupicie 2 tony wapna co u nas kosztuje 1 tona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na granulacje pośrednicy robią kasiorę,ja tam uczepie przyczepę i pojadę na miejsce i sobie kupię,zresztą jest parę firm i złoży w tamtych stronach,ceny podobne,nawet tonę na przyczepkę do samochodu wrzucą.Ale taka jest prawda ze u nas 2 t w cenie1 w świecie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7942

koszelowski sieje się dobrze , granula przy rozsiewacza ustawionym na 15 m leci spokojnie na ponad 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak ale są 2 firmy w Bachorzy,Rudce,Wokas,Kornica,Koszelówka, co robią granulat,Kreda jest higroskopijna,chłonie wodę z powietrza i też dobrym rozwiązaniem jest folia w bagu, bo jak ktoś kupuje na zapas potrafi się zepsuć skleić.

Leci i dalej ale ludzie wolą pogłównie stosować drobniejszą,szybciej się rozpuści.Ale nawet i pył z kredy mają jakoś po 100za t.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
4 godziny temu, tmk1974 napisał:

Te 2400 to realia .  300kg polifoski - 550 zł , 500kg saletry - 550 zł, nasiona kwalifikat 180kg - ok. 350 zł, środki na chwasty, skracanie, grzyb - 350 - 500zł, podatek 120-200zł. Jeśli nie masz własnego kombajnu dodaj ok.350zł.  Amortyzacji sprzętu i własnych roboczogodzin oczywiście rolnik nie liczy. A szkoda, bo finalny wynik finansowy z 1ha byłby o wiele ciekawszy.

Zwracam honor - npk przedsiewinie w postaci obornika i gnojowicy, zbiór własny, siew w większości własnym materiałem i koszty wychodzą poniżej 2000 zł z paliwem. Zapomniałem, że nie każdy ma takie luksusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj