Polecane posty

tmk1974    433

Oferta na saletrzak z poprzedniego tygodnia 903 zł netto, więc taniej niż w lipcu. Coraz więcej telefonów od przedstawicieli z ofertami i zawsze ta sama śpiewka, że od przyszłego miesiąca podwyżka. Jak im przypominam, że w lipcu i sierpniu też mówili o podwyżkach, a życie pokazało coś odwrotnego, to milkną. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dobrze pójdą wypłaty suszowego i zaliczek dopłat to cenniki na pewno poszybują w górę.  Na chwilę obecną kompletnie nie ma popytu na nawozy, stąd możliwość zrobienia korzystnych zakupów.  Część rolników jest bez kasy i zaciskają pasa. Zboże tanie i nie zawsze jest gdzie sprzedać. Jak byłem w centrali nasiennej to gość przy zakupie żyta hybrydowego dopytywał po ile skupują zboże, a oni mu na to "skup wstrzymany".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Wypłaty zaliczek pójdą raczej sprawnie, ale wątpię, że przełoży się to na wzrost sprzedaży nawozów w takiej skali jak w poprzednich latach. Tak jak piszesz, zboże jest tanie i nie zawsze można go sprzedać, co zniechęca do dalszych inwestycji. W obecnej chwili i sytuacji, ceny nawozów wcale korzystne nie są.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27
1 godzinę temu, Piegus napisał:

Jak dobrze pójdą wypłaty suszowego i zaliczek dopłat to cenniki na pewno poszybują w górę.  Na chwilę obecną kompletnie nie ma popytu na nawozy, stąd możliwość zrobienia korzystnych zakupów.  Część rolników jest bez kasy i zaciskają pasa. Zboże tanie i nie zawsze jest gdzie sprzedać. Jak byłem w centrali nasiennej to gość przy zakupie żyta hybrydowego dopytywał po ile skupują zboże, a oni mu na to "skup wstrzymany".

Ta nie ma popytu, tylko nigdzie w okolicy nie ma polifoski rozeszła się jak ciepłe bułeczki po ponad 1700zł/tonę, normalnie jak dobra luksusowe im droższa tym większy popyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

O tej porze to z polifoskami końcówka sezonu, więc może brakować, bo składy nie zamawiają, żeby nie zostać z towarem na zimę.  Popytu na azot nie ma w tych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

u mnie plus taki ze przy granicy wschodniej nawozów nie braknie, polifoska rzadko spotykana, nawet jej tutaj nie pchają bo wiedza że są bez szans 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
4 godziny temu, tmk1974 napisał:

Wypłaty zaliczek pójdą raczej sprawnie, ale wątpię, że przełoży się to na wzrost sprzedaży nawozów w takiej skali jak w poprzednich latach. Tak jak piszesz, zboże jest tanie i nie zawsze można go sprzedać, co zniechęca do dalszych inwestycji. W obecnej chwili i sytuacji, ceny nawozów wcale korzystne nie są.

Żeby 300 kg pszenicy trzeba było na 100 kg Poli 6 czy 8 to mało pocieszające .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28

We wrześnie kupowałem azot. Nie dużo, łącznie 8 ton. W jednym punkcie saletra (pulan) 1050 i saletrosan 1070, w drugim kilkaset metrów dalej saletra (anwil) 1045 i saletrosan 980. Skąd taka różnica, jeśli tu i tu saletrosan 26 w bb?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Każdy skład ma swą marżę i takie ceny są .

Przy obecnej cenie pszenicy po 600 zł  potrzeba teraz 4 tony pszenicy na koszta produkcji 1 ha uprawy pszenicy a rzepaku to i więcej i jak urodzi się  tylko 5 ton z 1 ha  bilans wychodzi  ZEROWY  bo doliczyć paliwo , zostają  tylko dopłaty zostaje na cebule i pasztetową bo na pietruszkę to już za mało kasy .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258
12 minut temu, galan99 napisał:

Każdy skład ma swą marżę i takie ceny są .

Przy obecnej cenie pszenicy po 600 zł  potrzeba teraz 4 tony pszenicy na koszta produkcji 1 ha uprawy pszenicy a rzepaku to i więcej i jak urodzi się  tylko 5 ton z 1 ha  bilans wychodzi  ZEROWY  bo doliczyć paliwo , zostają  tylko dopłaty zostaje na cebule i pasztetową bo na pietruszkę to już za mało kasy .

 

To po co się bawisz w ten bezopłacalny biznes? Idź kręcić kiełbasy w mięsnym.

Jęczmień 760 netto.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
2 minuty temu, Tomek90 napisał:

To po co się bawisz w ten bezopłacalny biznes? Idź kręcić kiełbasy w mięsnym.

Jęczmień 760 netto.

Spokojnie że teraz taka cena jest jęczmienia ale jak dosieją to i ceny nie będzie  w tym roku nasieli rzepaku jeden gościu u nas posiał aż 150 ha rzepaku bo pszenica tania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
46 minut temu, galan99 napisał:

Spokojnie że teraz taka cena jest jęczmienia ale jak dosieją to i ceny nie będzie  w tym roku nasieli rzepaku jeden gościu u nas posiał aż 150 ha rzepaku bo pszenica tania .

To ja odwrotnie rzepak zmniejszyłem o połowę a pszenicy zwiększyłem 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258
2 godziny temu, galan99 napisał:

Spokojnie że teraz taka cena jest jęczmienia ale jak dosieją to i ceny nie będzie  w tym roku nasieli rzepaku jeden gościu u nas posiał aż 150 ha rzepaku bo pszenica tania .

Widzę że gościu wróżbita. Jakiego jęczmienia niby dosieją???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znajomy zamówił 8 ton saletry z Pulan BB po 1100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1177

zamówione rsm 28 -840,  saletrosan 26-980, saletra 1040 ,ceny netto płatność na luty

Ilości oczywiście całosamochodowe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
9 godzin temu, galan99 napisał:

Jeśli wcześniej stosowałeś nawożenie pod zboża to teraz trzeba było dać sól potasową 100 kg na 1 ha co ma 60 % potasu bo fosfor zapewne jest zeszłego roku co teraz będzie dostępny dla roślin .

Cena soli potasowej 100 kg to 160 zł .

u mnie potas to jest z tego powodu ze czesto slome tne i zostawiam na polu 

10 godzin temu, Ursus932 napisał:

To lepszym wyjście było dać 150 kg poli

polifoski bialoruskiej jeszcze troche mam to bede mieszal , pozatym amofoska dodatkowo ma wiecej siarki troche magnezu wapnia (a tam na tych polach ph 5,5 5,6 ) i ponoc jeszcze jakies mikroelementy

9 godzin temu, galan99 napisał:

Jeśli wcześniej stosowałeś nawożenie pod zboża to teraz trzeba było dać sól potasową 100 kg na 1 ha co ma 60 % potasu bo fosfor zapewne jest zeszłego roku co teraz będzie dostępny dla roślin .

Cena soli potasowej 100 kg to 160 zł .

w zeszlym roku na wiekszoc pol szła polifoska petroplon ktora ma duzo potasu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258
29 minut temu, pawelek98 napisał:

zamówione rsm 28 -840,  saletrosan 26-980, saletra 1040 ,ceny netto płatność na luty

Ilości oczywiście całosamochodowe

 

Drogo rsm coś strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
30 minut temu, warchest napisał:

u mnie potas to jest z tego powodu ze czesto slome tne i zostawiam na polu 

polifoski bialoruskiej jeszcze troche mam to bede mieszal , pozatym amofoska dodatkowo ma wiecej siarki troche magnezu wapnia (a tam na tych polach ph 5,5 5,6 ) i ponoc jeszcze jakies mikroelementy

w zeszlym roku na wiekszoc pol szła polifoska petroplon ktora ma duzo potasu 

Żeby ten wapń z amofoski coś dał to byś musiał chyba z 10 ton na ha sypać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystkie azoty drogie,i tylko będą drożeć,RSM 28 był po 800 ludzie pisali w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pewno w zimę i na wiosnę taniej nie będzie.Choć cuda się zdarzają bo mimo wapnowania kreda granulowana z taniała.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

gdzie? przy jakiej ilości? skąd? Azoty czy litewski? Ja kupiłem w czerwcu i juz litewskiego nie było, musiałem kupić z Azotów i był własnie po 850


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj