Polecane posty

Gość   
Gość
9 minut temu, warchest napisał:

wiem ze zaleta jest wysiew , a dla ziemi i roslin ktora najlepsza i ktora ekonomicznie najlepiej wychodzi ?

Tak jak koledzy wyżej piszą wszystkie dobre , zaksan równomierny wysiew. A co do ekonomii to osobiście kupuje anwil bo u moich dostawców zawsze najtaniej wychodzi a najdrożej zaksan . dla roślin wszystkie raczej jednakowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Teściu kupił wczoraj polifoske 8, co prawda 600kg tylko pod pszenicę ale cena za***ista... U farmera w zimnie, kurła 3 tony pszenicy trzeba sprzedać... 1830brutto!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

No własnie u mnie w okolicy Poli 6 1780 tylko tyle ze w workach. Potrzebowałem raptem 3 tony, ale stwierdzilem ze za 600 zł roznicy nasype sb wiadrem z biga. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Nie wiem skąd taka cena. Ostatnio zrezygnowałem z zakupu saletrosanu w workach po 955 netto (przy 24t). Ogólnie zatwardzenie w hurtowniach - muszą odbierać z ZA, a klientów brak. Azot jest tańszy niż miesiąc temu, a oficjalnie co miesiąc podwyżki u producenta. Przy tej cenie pszenicy możliwy jest scenariusz taki, że na wiosnę będzie taniej niż teraz. Impulsem do zakupów na jesieni były zawsze dopłaty, ale zdaje się, że w tym roku zostaną przeznaczone na życie. Jeżeli tak się stanie - panika w hurtowniach pewna i spadki cen również.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja mam zamówioną saletrę po 1080brutto cennik do 14.10 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
10 godzin temu, Franko75 napisał:

Sķad takie wysokie ceny. Nie spotkałem się z takimi jeszcze w tym sezonie

takie mamy ceny od ankieterów z rejonu. zobaczymy jak skończą wprowadzać ceny za wrzesień


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj zakup saletra anwil 1140 ,saletrosan 30 1090, mocznik puławy 1500 ,polifoska tytan 1720 , korn kali 1230 ceny brutto w bb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jednak się cieszę, że kupiłem rsm po 870zł netto.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Bartek933 napisał:

Ile tej saletry że tyle drożej?

Mało tylko 4 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

wczoraj zakupiona amofoska 4 12 12 i jeszcze jakies skladniki po 1036 zł bb mialo byc kupowana polifoska 6 ale przy tych cenach bedzie to po 250 kg pod pszenzyto starczy bo polifoski mialo isc po 200 kg ale 1760 , a cos trzeba rzucic to taniej wyjdzie choc w przeliczeniu na czysty skladnik pewnie dorzej ale lepiej cos rzucic niz nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

w tym roku radykalnie sciąłem nawożenie, rzepak 300, zboża 200kg polifoski, na to miejsce dałem 3tony wapna magnezowego


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

heh to normalnie po ile sypales ? bo u nas w okolicach to wlasnie pod rzepak 300 350 kg normalnie sie daje a pod zboza 200 250 kg normalnie sie daje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, warchest napisał:

wczoraj zakupiona amofoska 4 12 12 i jeszcze jakies skladniki po 1036 zł bb mialo byc kupowana polifoska 6 ale przy tych cenach bedzie to po 250 kg pod pszenzyto starczy bo polifoski mialo isc po 200 kg ale 1760 , a cos trzeba rzucic to taniej wyjdzie choc w przeliczeniu na czysty skladnik pewnie dorzej ale lepiej cos rzucic niz nic

To lepszym wyjście było dać 150 kg poli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
1 godzinę temu, warchest napisał:

wczoraj zakupiona amofoska 4 12 12 i jeszcze jakies skladniki po 1036 zł bb mialo byc kupowana polifoska 6 ale przy tych cenach bedzie to po 250 kg pod pszenzyto starczy bo polifoski mialo isc po 200 kg ale 1760 , a cos trzeba rzucic to taniej wyjdzie choc w przeliczeniu na czysty skladnik pewnie dorzej ale lepiej cos rzucic niz nic

Jeśli wcześniej stosowałeś nawożenie pod zboża to teraz trzeba było dać sól potasową 100 kg na 1 ha co ma 60 % potasu bo fosfor zapewne jest zeszłego roku co teraz będzie dostępny dla roślin .

Cena soli potasowej 100 kg to 160 zł .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Azot wyjątkowo w tym roku kupiłem 9 sierpnia RSM32 907,41z ł netto(980brutto) i Salmag big 925,93zł netto(100brutto)

NPK7/20/30 big to chyba jeszcze w maju, a wysiałem w lipcu 1592brutto

Ceny jakoś znacząco się nie zmieniły, a perspektywa na wiosnę to raczej taniej nie będzie, a zawsze problem z dostępnością na wschodzie Polski.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj