Polecane posty

galan99    7551

W Leszczynie , Malinie i Borówce stosowany pogłównie fosfor i robione próby ziemi  pobierane z 20 cm i się przemieścił przecie jak pada to się rozpuszcza i wsiąka w głąb ziemi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Jak ty robiłeś próby ziemi ? Przed podaniem fosforu i po? I w jednym roku podniósł ci się poziom fosforu o stopień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Pewnie że się przemieszcza fosfor w naszym klimacie i przy normalnym roku w opady deszczu średnio tak 2cm na rok.., czyli rozsiane poglownie po 5 latach jest już dostępny dla roślin, czy warto pozostawiam ocenie indywidualnej.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    108

Od 17.09 podwyżka na azocie w Grupie Azoty o 20 zł.. W czerwcu miałem oferty na saletrę w BB Pulan za 970 zł netto, w lipcu po 1000 zł w sierpniu po 1030 zł a we wrzesniu mam ofertę za 990 zł netto. Podwyższali o 20 zł co miesiąc o co chodzi w tym wszystkim wie ktoś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Bo dilerom mięknie rura. Mają podpisane umowy i muszą odbierać. Dlatego schodzą z marży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
3 godziny temu, kulczer napisał:

Od 17.09 podwyżka na azocie w Grupie Azoty o 20 zł.. W czerwcu miałem oferty na saletrę w BB Pulan za 970 zł netto, w lipcu po 1000 zł w sierpniu po 1030 zł a we wrzesniu mam ofertę za 990 zł netto. Podwyższali o 20 zł co miesiąc o co chodzi w tym wszystkim wie ktoś?

 

Żeby nałapać durni co zapłacą drożej bo ci co biorą dużo - nie bardzo dają się na taki myk .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
4 godziny temu, galan99 napisał:

Żeby nałapać durni co zapłacą drożej bo ci co biorą dużo - nie bardzo dają się na taki myk .

czyli według cb kiedy nalezy kupic saletre ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

bo w kolejnych miesiacach bedzie jeszcze drozała kolejno miesiacami o pare zł ? ale  w tym roku saletra itd tak są ostro drogie ze niewiadomo co z tym bedzie moze stanieje bo nie moze byc tak drogo w porównaniu do cen produktów naszych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
18 godzin temu, warchest napisał:

bo w kolejnych miesiacach bedzie jeszcze drozała kolejno miesiacami o pare zł ? ale  w tym roku saletra itd tak są ostro drogie ze niewiadomo co z tym bedzie moze stanieje bo nie moze byc tak drogo w porównaniu do cen produktów naszych 

A może zboża podrożeją bo nie mogą być tak tanie w stosunku do drogich nawozów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414
3 minuty temu, Franko75 napisał:

A może zboża podrożeją bo nie mogą być tak tanie w stosunku do drogich nawozów ;)

A kto się tym przejmuje oprócz nas rolników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

https://www.wnp.pl/chemia/tanie-lng-pomoglo-azotom-poprawic-wyniki-finansowe-w-niektorych-segmentach-pogorszenie-sytuacji,352435_1_0_.html 

Grupa azoty w pierwszym półroczu potroiła zysk netto  tak oto rządzący dbają o nas rolników  , dac jakieś marne grosze żeby ludzie się cieszyli A później oskubać ich jak tylko się da

Edytowano przez piotreku1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dzs dzwonilem o nawozy ceny sie dowiedziec i teraz sie zastanawiam nad jednym bopolifoska 6 to masakra 1750 kosztuje bialoruska zamienna 1650 a lubofoska 3,5 10 20 plus wapno i siarka kosztuje 1220 zł i to mnie bardzo sklania by to wziasc bo cena bardzo dobra jest w porownaniu z tamtymi ale co wy byscie powiedzieli o tej lubofosce ? brac ja czy lepiej ta bialoruska zamiennik polifoski 6 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Jakie macie ceny na saletrosan w lubelskim ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Za ok 370 zł masz 100kg polidapu i 100 soli czyli NPK 18/46/60, kupując polifoskę za 350zł masz 12/40/60 a lubofos za 360zł 10.5/30/60 czyli najdroższy skład i najwięcej dźwigania 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25510
17 minut temu, warchest napisał:

dzs dzwonilem o nawozy ceny sie dowiedziec i teraz sie zastanawiam nad jednym bopolifoska 6 to masakra 1750 kosztuje bialoruska zamienna 1650 a lubofoska 3,5 10 20 plus wapno i siarka kosztuje 1220 zł i to mnie bardzo sklania by to wziasc bo cena bardzo dobra jest w porownaniu z tamtymi ale co wy byscie powiedzieli o tej lubofosce ? brac ja czy lepiej ta bialoruska zamiennik polifoski 6 ?

Najpierw kalkulator i licz bo tanio w zakupie nie znaczy tanio w stosowaniu.  Fosforu masz 50% mniej jak w polifosce, potasu 33% mniej, azotu 40% mniej.

Cena troszkę powyżej 30%  niższa. To dla mnie już nie ma ekonomii bo więcej kg trzeba wsypać do siewnika za podobne pieniądze. No i teraz trzeba sprawdzić przepuszczalność fosforu.

 

Ja wczoraj kupiłem polifoska6 po 1720, sól potasowa 1570. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
8 minut temu, robercikj100 napisał:

Jakie macie ceny na saletrosan w lubelskim ?

Najtaniej chyba 1070zl brutto znalazlem

23 minuty temu, warchest napisał:

dzs dzwonilem o nawozy ceny sie dowiedziec i teraz sie zastanawiam nad jednym bopolifoska 6 to masakra 1750 kosztuje bialoruska zamienna 1650 a lubofoska 3,5 10 20 plus wapno i siarka kosztuje 1220 zł i to mnie bardzo sklania by to wziasc bo cena bardzo dobra jest w porownaniu z tamtymi ale co wy byscie powiedzieli o tej lubofosce ? brac ja czy lepiej ta bialoruska zamiennik polifoski 6 ?

Kiepsko sie przyswaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
3 minuty temu, zajac1 napisał:

Dzwoniłem za Polifoska 6, cena 1717-1900 brutto 😮

Taka rozbieznosc cenowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Polifoska 6 cena - 1780 

Polifoska 8 cena 1800 zł 

Sól potasowa cena 1600 zł 

Saletra 34 % cena 1300 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie  miał ktoś już doświadczenie z ukraińskim saletrzakiem?

w ofercie ma go Agrolok niby jedzie z Hrubieszowa

z góry dzięki za opinie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
19 godzin temu, Jarek22B napisał:

Panowie  miał ktoś już doświadczenie z ukraińskim saletrzakiem?

w ofercie ma go Agrolok niby jedzie z Hrubieszowa

z góry dzięki za opinie

 

Dużo firm ma go w ofercie. Nie stosowalem ale podchodze sceptycznie do ukrainskich nawozow. Jakos obawiam sie o jakosc 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj