Polecane posty

Aktis    319

bo ryczaltowiec często nie ma pojęcia ile mu podatku doliczą do tej ceny netto nawozów. Nie wie jakie są stawki VAT na poszczególne produkty i usługi (które w Polsce są dość pomręcone). I co najważniejsze nic go to nie interesuje bo i tak do niczego mu to.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
7 godzin temu, 20CBR12 napisał:

To weź sobie np usługę transportowa, chodźby łódke i tam cenę każdy ci poda bez VAT, to samo przy zbożach, jeśli jesteś na ryczalcie to tak trudno dodać ten % do ceny? Chyba że nawet nie wiesz ile trzeba dodać. Cena dla wszystkich jest taka sama ale są różne opodatkowania w zależności kto jakie ma stąd jest łatwiej podawać ceny netto na wszystko.. A cała reszta już jazdy sam bo cena dla mnie za paliwo jest np o 23% niższa niż dla ciebie ale za to sprzedając zboze muszę naliczyc 5% vatu... Cała filozofia - proste? 

Ale to dlatego trzeba napisac czy netto  czy brutto a nie ze kupilem po 900zl i ch... wie czy dodawac vat czy odejmowac. O to cala sprawa sie zaczela. Proste???

6 godzin temu, 20CBR12 napisał:

Bzdura! Mnie też interesuje cena brutto, tylko że operuje cenami netto bo ta cena dla wszystkich jest jednakową a brutto już nie ale widzę że ryczaltowcom jest to za ciężko zrozumieć 

Ale czy ty rozumiesz o czym piszesz??? Chodzi o to aby zaznaczac czy podaszesz z vatem czy bez

Jak ide do punktu sprzedazy nawozów to na tablicy jest podana cena brutto. Nie wiem jak u was.

Edytowano przez Franko75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egon78    30

Jak ktoś  zorientowany  w cenie saletry  to niech  podpowie  bo  dzwonili  z  ofertą  że  po  rabatach i  upustach  poniżej  1100 brutto ( całe  auto )   ,  nie wiem  czy coś  podrożało  bo  dwa-trzy tygodnie  temu  taka  cena  to bez  upustów  i rabatów  była  .  Chyba  dzwonią  i  szukają  kto  ma   kasę  za  zboża albo  rzepak  żeby  skubnąć  co  się  da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    119

z tego co wiem to azoty potaniały bo ludzie nie kupowali nie sa to duze obnizki ale napewno nie idzie do góry. a cena 1100 za saletre to zaden szał. Miesiac albo wiecej kupowałem saletrzak po 972 brutto dzisiaj bym kupił taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

RSM32 zamawiany 23 Sierpnia po 950zł za 1000l Do Tego PK20-30 1450zł/tona 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Jaki towar tak Cię kieruje że Ci się rymuje?

Tak bez potasu i fosforu, może choć gnojowicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Ja pytał o dopalacza

Ale drogo. Ja jeszcze nie dzwoniłem bo jak nigdy nie mogę się zdecydować co siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Polifoska 6 BB - 1740 zł brutto tona, południowe łódzkie, w zeszłym roku o tej porze po 1560 zł/t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NawozyNPK    0

Witam serdecznie forumowiczów.

Proszę o przekazanie obiektywnych opinii.

W niedalekim czasie na polski rynek może wejść nowa marka nawozów. Ostateczna decyzja podjęta zostanie po przeanalizowaniu rynku. Odezwa do forum spowodowana jest różnym podejściem klienta do marki i pochodzenia produktu. Co do składników takich jak fosfor - zastosowano surowiec o bardzo niskiej zawartości kadmu, a zarazem charakteryzuje się bardzo wysoką rozpuszczalnością w wodzie). Producent obecny na rynku UE, posiada produkty bardzo wysokiej jakości.

Pytanie do Państwa brzmi. Czy polski rolnik jest już gotowy na kolejną markę zagraniczną?

Kalkulacje dowodzą o cenie niższej od wysokiej jakości produktów importowanych.

Proszę o komentarze.

Pozdrawiam,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

zamowione 2.5t poli 6 z transportem 1810 zł /t płatność 60 dni


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

zaksan z 1040 netto na termin 60 dni, poli 5 1700 brutto FSU


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
Dnia 23.08.2019 o 17:51, Egon78 napisał:

Jak ktoś  zorientowany  w cenie saletry  to niech  podpowie  bo  dzwonili  z  ofertą  że  po  rabatach i  upustach  poniżej  1100 brutto ( całe  auto )   ,  nie wiem  czy coś  podrożało  bo  dwa-trzy tygodnie  temu  taka  cena  to bez  upustów  i rabatów  była  .  Chyba  dzwonią  i  szukają  kto  ma   kasę  za  zboża albo  rzepak  żeby  skubnąć  co  się  da

Dzisiejsza dostawa

2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

885 za 32


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230
12 minut temu, tess napisał:

Ok. :)

Po zasiewie-

Zastanawiam się tylko nad NPK pod korzeń, czy dopiero jak wapno się wchłonie- na wierzch?

 

6 minut temu, tess napisał:

Wapno idzie grawitacyjnie , nie mieszam a nawoz zawsze był pod pług, ale ostatnio się zastanawiam nad tym..

Nie wiem jaką masz klasę ziemi, ale jeżeli moge coś doradzić to NPK daj pod agregat przed sianiem. Wapno najlepiej dać zaraz po żniwach i wymieszać go z glebą,  jeżeli nie udało się, to  taki polcalc daj późną jesienią pogłowie po roślinach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egon78    30
23 godziny temu, machtomi napisał:

Dzisiejsza dostawa

2.jpg

  na saletrę to taka  cena  średnio  w  większości  składów   , ja  po  tygodniu  targowania  i  droczenia  się z  przedstawicielem   wyhaczyłem    całe  auto saletry  po 1055 zł brutto  ale  to  pewnie  dlatego  że  od  lat  brałem  u nich całe  auto  a  w tym  roku  dałem  sobie na  wstrzymanie bo  promocje  w  tym  roku  raczej kiepskie były  , przy  wystawianiu faktury   usłyszałem  że  średnio  już ceny  o 50 zł wyższe   a  na początku września  dołożą  kolejne  5 dych   . Czas  pokaże,  przepłacić raczej  nie  przepłaciłem  tylko  kasa  zamrożona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Panowie spokojnie my tu o cenach nawozów mamy pisać a nie czynić sobie osobista wycieczki 

Polifoski 6 Kuczyńska w workach 50 kg  cena 1740 zł tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj