Polecane posty

daron64    4249

W jakich cenach macie enpeki? Zadzwoniła wczoraj babka z agroloku, to za tonę w worku 5-15-30(chyba) powiedziała ponad 1900zl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ultra 8 1720 ,polifoska 6 1730 wszystko bb i ceny brutto

Łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

Bo ten fosfor to kopalina. W zależności gdzie ten fosfor kopany, to ma różny skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10

 

Dnia 7.08.2019 o 21:13, miwigos napisał:

Bo duzo ludzi jest na vacie ,cena zboże też jest netto podawana

Nie wszędsie cena zboża jest podawana netto. Zresztą liczy się ile z kieszeni gotówki wykładasz, a nie pozniejsze zwroty

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491
Przed chwilą, Franko75 napisał:

 

Nie wszędsie cena zboża jest podawana netto. Zresztą liczy się ile z kieszeni gotówki wykładasz, a nie pozniejsze zwroty

U mnie na zachodzie tylko netto ceny zbóż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41
Dnia 10.08.2019 o 13:04, Franko75 napisał:

 

Nie wszędsie cena zboża jest podawana netto. Zresztą liczy się ile z kieszeni gotówki wykładasz, a nie pozniejsze zwroty

To jak ci ktos za pszenice zaoferuje 700 brutto i wystawisz mu FV to tez sie nie liczy to ze potem trzeba 5% oddac ?

 

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
Dnia 7.08.2019 o 16:32, Miran napisał:

Gdzie kupię Ultra 8 w woj. lubelskie najlepiej powiat biłgorajski, zamojski, janowski, tomaszowski?

Ponawiam pytanie, może ktoś się orientuje gdzie to dostanę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
Dnia 7.08.2019 o 14:28, Bartek933 napisał:

Mi dziś proponowali ultre 8 po1668zł nawet przy 9t

U kogo taka cena jakie województwo ? U mnie 1750 brutto Świętokrzyskie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Agrolok, POS. Dziś przywiózł mi nawóz kierowca z okolicznej hurtowni i też mówił że ultra ponad 17xx


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Witam co sądzicie o tego typu nawozach ? Dla mnie to jest całkowita nowość Nawóz przedsiewny NPK +CaO 7-5-8+12 +50% substancji organicznej przeciętna dawka 1t/ha przed siewem. Koszt na 1ha to 550zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo to jest nawóz z typu tych cudownie drenujących kieszeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17

Teraz wszyscy chcą sprzedać wapno jak wyczuli ze dostalismy dotacje. Kupujecie nawozy po tych cenach czy czekacie na jesień. U mnie rolnicy kupują nawozów zdecydowanie mniej niż zazwyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ostatnio oferował mi gość na składzie jakieś gówno niby wapno micro-calc z kwasami humusowymi od chemirolu do rozkładu resztek pożniwnych

k**wa A cena 1200 zł tona 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

no możliwe, gdybym miał dostęp do mniejszej ilości to chętnie bym zastosował na połowie pola jako kontrolę, a brać tego ileś ton to nie dla mnie bo niestety nie jestem synem O. Rydzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
Dnia 11.08.2019 o 14:30, tomek84pl napisał:

To jak ci ktos za pszenice zaoferuje 700 brutto i wystawisz mu FV to tez sie nie liczy to ze potem trzeba 5% oddac ?

 

Ale nke kazdy jest na vat i nie kazdy odlicza. Dla mnie liczy sie brutto dlatego chodzi, zeby okreslic sie czy to brutto czy netto zeby 2 razy vatu nie odliczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Dla mnie również liczy się brutto, wszędzie w sklepach podają brutto, paliwo na stacjach też brutto a jak ktoś jest na vacie to jego sprawa i niech sobie odlicza.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

To weź sobie np usługę transportowa, chodźby łódke i tam cenę każdy ci poda bez VAT, to samo przy zbożach, jeśli jesteś na ryczalcie to tak trudno dodać ten % do ceny? Chyba że nawet nie wiesz ile trzeba dodać. Cena dla wszystkich jest taka sama ale są różne opodatkowania w zależności kto jakie ma stąd jest łatwiej podawać ceny netto na wszystko.. A cała reszta już jazdy sam bo cena dla mnie za paliwo jest np o 23% niższa niż dla ciebie ale za to sprzedając zboze muszę naliczyc 5% vatu... Cała filozofia - proste? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

ryczałtowca interesuje cena brutto. Vat'owca netto. Stąd ten cały bałagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Bzdura! Mnie też interesuje cena brutto, tylko że operuje cenami netto bo ta cena dla wszystkich jest jednakową a brutto już nie ale widzę że ryczaltowcom jest to za ciężko zrozumieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj