Polecane posty

marek1977    1298

Saletra anwil 1100 brutto,mocznik puławy 1400 brutto, polifoska 6  1690 brutto. Cena na dzisiaj do 15-tej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

ceny na dzisiaj w lokalnym składzie niezależnie od ilosci 
poli 8 /poli tytan-1820zł/t

poli 6- 1790zł/t

polidap 2140zł/t

fosdar/sól60%- 1650zł

rsm32 1170zł/t  chyba w tym roku bez pk pod zboża :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, marek1977 napisał:

Saletra anwil 1100 brutto,mocznik puławy 1400 brutto, polifoska 6  1690 brutto. Cena na dzisiaj do 15-tej.

 

Dzwonilem dzis do kojpasz wisznice

Saletra 1250 worek 30 kg.

Saletrosan 30 worek 50 kg 1150

Siarczan magnezu granula 900 zl tona

Cena dnia jutro ma byc juz drozej.

Wydatki na uprawe na 1 ha

200 kg polifoska 6. 340 zl

Herbicyd dobry 100 zl

Saletra 2x200 kg. 450 zl

2 x fungicyd min 250 zl

Micro 30 zl

Koszt paliwa na te zabiegi 100 zl

Wychodzi ponad 1200 zl na hektar toz to 1500 kg zboza sprzeadanego zima a nie z kombajnu na koszty

Ostatnie dwa lata połowa tych nawozów i sor wykorzystana w małym stopniu przez pogode. 

Tez na nowy sezon tne wydatki mniej pk bedzie i pewnie bez ochrony grzybowej

Edytowano przez WOJTUNIO
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziowie    0
1 godzinę temu, marek1977 napisał:

Saletra anwil 1100 brutto,mocznik puławy 1400 brutto, polifoska 6  1690 brutto. Cena na dzisiaj do 15-tej.

 

Gdzie jest mocznik puławy w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Saletra anwil 1090zl brutto

Ultra 5( 5-15-30) 1480 zl brutto. 

Po 24t kazdego.

W tamtym roku o tej poze byla saletra po 900 a ultra 1300😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    108

Ceny brutto mały worek lokalny skład:

saletra 1240 zł

saletrzak 109 zł

polifoska 6 178 zł

polifoska 8 182 zł

fosdar 164 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17
8 godzin temu, WOJTUNIO napisał:

Dzwonilem dzis do kojpasz wisznice

Saletra 1250 worek 30 kg.

Saletrosan 30 worek 50 kg 1150

Siarczan magnezu granula 900 zl tona

Cena dnia jutro ma byc juz drozej.

Wydatki na uprawe na 1 ha

200 kg polifoska 6. 340 zl

Herbicyd dobry 100 zl

Saletra 2x200 kg. 450 zl

2 x fungicyd min 250 zl

Micro 30 zl

Koszt paliwa na te zabiegi 100 zl

Wychodzi ponad 1200 zl na hektar toz to 1500 kg zboza sprzeadanego zima a nie z kombajnu na koszty

Ostatnie dwa lata połowa tych nawozów i sor wykorzystana w małym stopniu przez pogode. 

Tez na nowy sezon tne wydatki mniej pk bedzie i pewnie bez ochrony grzybowej

No  synu jak Ci koszty wychodzą 1200 zł na ha to tylko pogratulować. Co najmniej 2 razy tyle plus pewnie ze 500 zł i nie liczysz pracy własnej i amortyzacji. Przecież sprzęt się nie psuje i nie zużywa. Po 10 latach z nówki ciągniczka zostaje połowa wartości. Teraz to podziel przez lata i odejmij od zysków. Ale najlepiej narzucić koszty rolnikowi w postaci wyższej ceny nawozu, ustalić cenę na 600 zł i straszyć obniżkami , a chłop zacznie oszczędzac na grzybówce, żeby dobic gospodarke. Robimy jak mudżyny w Afryce po to by białasy w krawatach piły walkera za nasze piniądze. Dzisiaj somsiad dostał rozliczenie z cukrowni. 150 zł z drugiego rozliczenia. Tzn nadwyżka. Na 120 kg saletry starczy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    967

Wypowiedź WIesława Gryna z Rogowa z Lubelskiego  jest w grupie producenckiej gdy chciał negocjować cenę z zakładami tłuszczowymi w Bodaczowie ilośći około 3 tyś ton rzepaku , to zakłady na to że mają kontrahentów z Ukrainy po 30 tyś ton rzepaku, mówił też że codziennie 2 wahadła (44 wagony) z ziarnem zboża lub rzepaku  wjeżdżają do Polski przez Hrubieszów.... i co ? wy na to kolejna sprawa tiry z RSMem z Puław stoją na rampie w drodze na Ukrainę  więc niech nikt nie liczy na TANI AZOT...  A te ceny za nawóz to jest rozbój  tak samo jak rozbojem jest nieuczciwa konkurencja z Ukrainą. Was na zachodzie pewnie to nie dotyczy myślicie sobie albo ktoś powie że on hoduje drób i chce tanio kupować ale tam też powstają niemieckie czy duńskie fermy drobiu i świń kwestia czasu a zaleją nas i   w krótkim czasie nas wykończą bo jesteśmy za bardzo ROZDROBNIENI ktoś powie silniejszy wygra prawo rynku tylko co z tymi LUDŹMI ???? jedyny kierunek to praca za granicą a tutaj niech wszystkie wsie zaoraja i będą mieli spokój starzy poumierają a młodych nie będzie bo kto będzie uprawiał rozdawnictwo... bo do tego idzie!!!!  Może nie w tym temacie ale nie patrzmy tylko na swoją zagrodę.... bo oni będą przeciągać strunę do momentu aż wam zabraknie rent rodziców żeby dokładać ....   Ja mogę oddawać płody rolne za darmo niech dadzą mi sprzęt i pokryją wszystkie  koszty amortyzacji itp i dadzą pensje  średnią urzędnika..

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
7 godzin temu, stasio32 napisał:

No  synu jak Ci koszty wychodzą 1200 zł na ha to tylko pogratulować. Co najmniej 2 razy tyle plus pewnie ze 500 zł i nie liczysz pracy własnej i amortyzacji. Przecież sprzęt się nie psuje i nie zużywa. Po 10 latach z nówki ciągniczka zostaje połowa wartości. Teraz to podziel przez lata i odejmij od zysków. Ale najlepiej narzucić koszty rolnikowi w postaci wyższej ceny nawozu, ustalić cenę na 600 zł i straszyć obniżkami , a chłop zacznie oszczędzac na grzybówce, żeby dobic gospodarke. Robimy jak mudżyny w Afryce po to by białasy w krawatach piły walkera za nasze piniądze. Dzisiaj somsiad dostał rozliczenie z cukrowni. 150 zł z drugiego rozliczenia. Tzn nadwyżka. Na 120 kg saletry starczy

Tak to bez podatkow krusow amortyzacji i bez wlasnej robocizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17
14 godzin temu, MarekUA napisał:

Wypowiedź WIesława Gryna z Rogowa z Lubelskiego  jest w grupie producenckiej gdy chciał negocjować cenę z zakładami tłuszczowymi w Bodaczowie ilośći około 3 tyś ton rzepaku , to zakłady na to że mają kontrahentów z Ukrainy po 30 tyś ton rzepaku, mówił też że codziennie 2 wahadła (44 wagony) z ziarnem zboża lub rzepaku  wjeżdżają do Polski przez Hrubieszów.... i co ? wy na to kolejna sprawa tiry z RSMem z Puław stoją na rampie w drodze na Ukrainę  więc niech nikt nie liczy na TANI AZOT...  A te ceny za nawóz to jest rozbój  tak samo jak rozbojem jest nieuczciwa konkurencja z Ukrainą. Was na zachodzie pewnie to nie dotyczy myślicie sobie albo ktoś powie że on hoduje drób i chce tanio kupować ale tam też powstają niemieckie czy duńskie fermy drobiu i świń kwestia czasu a zaleją nas i   w krótkim czasie nas wykończą bo jesteśmy za bardzo ROZDROBNIENI ktoś powie silniejszy wygra prawo rynku tylko co z tymi LUDŹMI ???? jedyny kierunek to praca za granicą a tutaj niech wszystkie wsie zaoraja i będą mieli spokój starzy poumierają a młodych nie będzie bo kto będzie uprawiał rozdawnictwo... bo do tego idzie!!!!  Może nie w tym temacie ale nie patrzmy tylko na swoją zagrodę.... bo oni będą przeciągać strunę do momentu aż wam zabraknie rent rodziców żeby dokładać ....   Ja mogę oddawać płody rolne za darmo niech dadzą mi sprzęt i pokryją wszystkie  koszty amortyzacji itp i dadzą pensje  średnią urzędnika..

Wlasnie o to chodzi ze cala ta unia nam po ..j jest. Niech granice z lukraina zamkną to bedzie spokój. Jeszcze nam ameryki pld trzeba. Ale pewnie w lape dostali bo szybko przed uplywem kadencji zawarli umowe. Teraz jak bedzie urodzaj to nie oplaca sie nawet w pole wyjezdzac. Nawet 200 euro na gieldach nic nie da bo zrobia zmowe jak ci z bodaczowa i co zrobicie. Ja rzepaku nie mam, ale jak wydze w tym roku ta drobnice i pewnie plony rzędu 2,5 tony i 1500 zl to nie wiem czy nie powinnismy buntu zrobic, bo rzad chyba nie widzi problemu w jawnym zlodziejstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Ja zupełnie poważnie myślę nad ograniczeniem stosowania nawozów poprzez siew roślin niskonakladowych typu gryka, łubin, czy proso.

W ogóle widzę ze strony zachodu chęć totalnej rozpierduchy Polski. Rozkładają nas w tym roku na łopatki. To co czytam o cenie zbóż to nóż się w kieszeni otwiera. Ja żyłem z produkcji owoców, w tym roku leżę i kwiczę. Agrest około 30-35 t nie sprzedane, zlikwidowałem już hektar,  za miesiąc kolejne 0,7ha pod pług pójdzie. Rozpoczął się skup porzeczki czerwonej, cena 0,8zł i od poniedziałku ponoć ostry zjazd cenowy. Późnych odmian prawdopodobnie nie kupią, a te w większości posiadam. Na czarną przewidują 0,6 zł przy plonach do 3t z ha, wiśnia 1- 1,1 rwana na mrożenie. Parę lat temu 0,8zł rwaczom płaciłem . Dno totalne. W cenach bydła się nie orientuję ale ponoć też już po kosztach. Teraz tylko położyć branżę mleczarską i drobiarską i będzie git. Transport  polskich przewoźników i kurierów też chyba jùż wykańczają. Tachografy w busach

A my dalej liżmy zady ukraińcom,  amerykanom, niemcom i izraelitom.

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    967

A czy ktoś nami się interesuje? z czego my będziemy żyli? Zresztą co wy się łudzicie Niemiec ma w rękach prawie cały przemysł czy to przetwórczy i oni sterują cenami , a u nas wszystko się rozwiązuje bo jesteśmy na nich skazani a oni ceny dyktują, tak samo bierdronki, lidle  mają towar z zagranicy a my robimy za miskę ryżu we własnym kraju Polacy nic nie znaczą, dawno nas sprzedali nie trzeba żadnego rozbioru bo ja jadą za granice zarobie więcej pracując np przy truskawkach aniżeli posadzić u siebie i zatrudniać ludzi... Paranoja ludzie!  A jeszcze grupa Azoty wielka konsolidacja żeby sobie do gardeł nie skakać a chłopa wycisnąć jak cytrynę...My będziemy robić za psi grosz, i jeszcze całować po rękach że ktoś nam zabrał nasze płody.... Moim zdaniem jest bardzo źle tylko nikt nie pójdzie z sąsiadem strajkować bo może on upadnie pierwszy a ja przejmę jego ziemię.... Tacy są Polacy... i zawsze byli ..


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Nie wiem czy po tym roku będzie tylu chętnych do przejęcia ziemi. Ofert sprzedaży coraz więcej, do zeszłego roku cwaniakowałem że będę jeszcze coś kupował. Teraz definitywnie mam to w d*pie, mogę się jedynie cieszyć że w 2000r przechodząc na swoje trafiłem na tłuste lata i jako tako mogłem się rozwinąć. Dziś mógłbym o tym zapomnieć i współczuję młodym z kredytami 

Wczoraj zadzwonił gość z ofertą sprzedaży gospodarstwa, wiosną rozmawialiśmy to powiedział że za 10 lat sprzeda, coś szybko zmienił zdanie. Odmówiłem, nawet nie padła oferta cenowa.

Co do nawozów to codziennie widzę cysterny rsm na DK79 wiec gdzieś na Polskę to jedzie, a konkretnie na południe i nie sądzę żeby z Puław na Ukrainę przez Zwoleń Lipsko jeździli.

Jeszcze napomnę o szumnie zapowiedzianych cenach minimalnych zakupu owoców. Są w czarnej d*pie, zakłady śmieją się z cen ministerialnych i dzielą je na pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411

Co Wy piszecie, przecież dzisiaj prezydent w Minikowie powiedział, że polskie gospodarstwa rodzinne mają się dobrze i dziękował min. Ardanowskiemu za szczególną troskę o polskie rolnictwo 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

Ja się zastanawiam jak się to wszystkim opłaca, u mnie na Podlasiu już wołają 1000 zł dzierżawy klasa 3 4 5 bez żadnych umów i dopłata oczywiście właściciela i są chętni, nie wiem jak im wychodzi na plus chyba że kosztów produkcji nie umieją liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411
6 minut temu, Mario5 napisał:

Ja się zastanawiam jak się to wszystkim opłaca, u mnie na Podlasiu już wołają 1000 zł dzierżawy klasa 3 4 5 bez żadnych umów i dopłata oczywiście właściciela i są chętni, nie wiem jak im wychodzi na plus chyba że kosztów produkcji nie umieją liczyć.

U mnie też byli tacy, którzy tyle oferowali, dzisiaj chodzą po sądach za niewywiązywanie się z umów 

Edytowano przez krilan06
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

A ja na wiosnę kupię parę worki azotu i tyle, drugi rok sucho ziarnko łupina sama  to co ono wyciągneło składników, słoma pójdzie spowrotem do ziemi.

Niech se podnoszą jak myślą że frajerów znajdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
6 godzin temu, Agrest napisał:

Ja zupełnie poważnie myślę nad ograniczeniem stosowania nawozów poprzez siew roślin niskonakladowych typu gryka, łubin, czy proso.

W ogóle widzę ze strony zachodu chęć totalnej rozpierduchy Polski. Rozkładają nas w tym roku na łopatki. To co czytam o cenie zbóż to nóż się w kieszeni otwiera. Ja żyłem z produkcji owoców, w tym roku leżę i kwiczę. Agrest około 30-35 t nie sprzedane, zlikwidowałem już hektar,  za miesiąc kolejne 0,7ha pod pług pójdzie. Rozpoczął się skup porzeczki czerwonej, cena 0,8zł i od poniedziałku ponoć ostry zjazd cenowy. Późnych odmian prawdopodobnie nie kupią, a te w większości posiadam. Na czarną przewidują 0,6 zł przy plonach do 3t z ha, wiśnia 1- 1,1 rwana na mrożenie. Parę lat temu 0,8zł rwaczom płaciłem . Dno totalne. W cenach bydła się nie orientuję ale ponoć też już po kosztach. Teraz tylko położyć branżę mleczarską i drobiarską i będzie git. Transport  polskich przewoźników i kurierów też chyba jùż wykańczają. Tachografy w busach

A my dalej liżmy zady ukraińcom,  amerykanom, niemcom i izraelitom.

 

Mądrze piszesz.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, Agrest napisał:

Ja zupełnie poważnie myślę nad ograniczeniem stosowania nawozów poprzez siew roślin niskonakladowych typu gryka, łubin, czy proso.

W ogóle widzę ze strony zachodu chęć totalnej rozpierduchy Polski. Rozkładają nas w tym roku na łopatki. To co czytam o cenie zbóż to nóż się w kieszeni otwiera. Ja żyłem z produkcji owoców, w tym roku leżę i kwiczę. Agrest około 30-35 t nie sprzedane, zlikwidowałem już hektar,  za miesiąc kolejne 0,7ha pod pług pójdzie. Rozpoczął się skup porzeczki czerwonej, cena 0,8zł i od poniedziałku ponoć ostry zjazd cenowy. Późnych odmian prawdopodobnie nie kupią, a te w większości posiadam. Na czarną przewidują 0,6 zł przy plonach do 3t z ha, wiśnia 1- 1,1 rwana na mrożenie. Parę lat temu 0,8zł rwaczom płaciłem . Dno totalne. W cenach bydła się nie orientuję ale ponoć też już po kosztach. Teraz tylko położyć branżę mleczarską i drobiarską i będzie git. Transport  polskich przewoźników i kurierów też chyba jùż wykańczają. Tachografy w busach

A my dalej liżmy zady ukraińcom,  amerykanom, niemcom i izraelitom.

 

Ceny bydła już są poniżej opłacalności nawet już gnój nie zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
12 godzin temu, pawel885 napisał:

Jak przerobisz to na mleko to inne pieniądze zostają niż z obsiania zbożem... 

U mnie bambry dają tyle albo i więcej tylko przy uprawie roślinnej : rzepak, pszenica , buraki .😁

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
Dnia 29.06.2019 o 21:15, Mario5 napisał:

Ja się zastanawiam jak się to wszystkim opłaca, u mnie na Podlasiu już wołają 1000 zł dzierżawy klasa 3 4 5 bez żadnych umów i dopłata oczywiście właściciela i są chętni, nie wiem jak im wychodzi na plus chyba że kosztów produkcji nie umieją liczyć.

Sieją straczkowe   i albo zbierają albo gruber bez nakładu zobaczysz niech ci rolnicy pozbędą się maszyn to im się wyjaśni   a wtedy dostaną  polowe dotacji a jak nie to gleba bedzie leżała  odłogiem taki to proceder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj