Polecane posty

Rolnik1973    15370

Bo jakbyście wzieli ich na wstrzymanie do marca to by inaczej kwiczeli, no ale jak mają płynny zbyt cały rok to co będą tanio dawać.

Sami byście sprzedali zboże taniej jak można drożej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał1998    7

Dzwoniłem dzisiaj do firmy sprzedającej nawozy

Saletra amonowa34 1200 brutto

Polifoska6 1700

Nieciekawie to wygląda a cena pszenicy u mnie 600-690 netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
23 minuty temu, Michał1998 napisał:

Dzwoniłem dzisiaj do firmy sprzedającej nawozy

Saletra amonowa34 1200 brutto

Polifoska6 1700

Nieciekawie to wygląda a cena pszenicy u mnie 600-690 netto...

Przecież to było do przewidzenia. Cena pszenicy będzie taka sama jak rok temu, tj nie przekroczy 750 - 770zł brutto, a ceny nawozów tak jak wzrosły o 300zł tak ta cena się utrzyma. Rok temu przy cenie pszenicy 750zł, za saletrę dałem 910zł. W tym za tę samą cenę pszenicy za saletre dam już 1200zł :D. Przy 15tonach nawozu ma się już 4500zł w plecy na samym azocie, plus oczywiście do tego NPK którego cena tak samo +300zł w stosunku do zeszłego roku.

Po prostu Żyć nie Umierać! :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

nie ma szans na obniżkę czy nawet stabilizację, na giełdzie pszenica na trzyletnim maksimum kukurydza na pięcioletnich maksimach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
15 godzin temu, przem napisał:

Jakie macie opinie o nawozach Holist ? Holist PK 15-30 1395zł brutto tona w BB na azocie mi nie zależy bo idzie obornik i gnojowica a nawóz tylko na uzupełnienie składników.

Polifoska 6 1640 brutto , polifoska krzem 1555 brutto

Strasznie się kurzy ten holist podczas rozsiewania. Miałem Holist NK to światu nie było widac. Ja zakurzony, traktor zakurzony. Masakra. Mogliby to w granulacie wypuścić a nie tylko sprasowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

to nie kupuj czekaj do wiosny jak będzie po 1300 zł  saletra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

nie jeden myśli że jak nie kupi to zrobi krzywdę producentowi, tak jak pewien jutuber, myśli że doda filmik i już cena zjedzie na dół. To że kupi czy nie kupi te pare ton to każdemu to lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

No tak ale jak globalnie każdy opóźni zakupy to robi to różnice. Poza tym jak ktoś nawoził cały czas na wysokim poziomie i ma wysokie zasobności to można npk obniżyć albo nawet nie dać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Jeżeli mam saletre po 1150 zł brutto a mocznik po 1390 zł To po ile powinien być RSM żeby się opłaciło w to wchodzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 godziny temu, kamil18fmr napisał:

saletra amonowa 1080

poli 6 1640

Piere..dole, nie kupuję....

Mam coś w podobnej cenie azot i raczej trzeba będzie zakupić bo nie zanosi się żeby było taniej 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

To kupuj póki taka cena. Bo ja kupowałem może ze 2 m-ce temu już po 1300 brutto w worku. Jutro się dowiem jaką cena na dziś, ale nie spodziewam się by była zbytnio niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

W worku to ja dzwoniłem dziś do najbliższych można powiedzieć wioskowych sprzedawców cena 1360 u jednego 1380 drugi mówię panie potrzebuje 18t on mi TANIEJ nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianm    2

Kupiłem w czerwcu saletrę yara bela po 930 netto  przy 24t.  Polska saletra 34% po 1000 netto . Mieszkam  na południu w okolicach Bielska Białej. Podobno taniej nie będzie.

 

Edytowano przez adrianm
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Zawsze się mówi że taniej nie będzie :P


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja w końcu po długim czajeniu się zamówiłem dwa auta polifoski 6 po 1652 brutto. Ultra i inne wschodnie o dziwo w wyższych cenach oferowali.

Był RSM32 z ceną czerwcową po 850 netto ale dla mnie już zabrakło. Wstępnie zaklepałem 2 cysterny z ceną lipcową i czekam po ile będzie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Przy dwóch tirach to drogo u nas w centrum już od 1 tony polifiska 6. 1650 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Cena detaliczna BB na dziś:

1 skład :saletra - 1090 , saletrzak - 970, polifoska 6 -1690 , NPK 8-19-29 - 1630

2 skład : 1135, 1000, 1760. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17

Czyli wszędzie saletra jednakowo od 1000-1050 netto, polifoski 1650-1700 brutto, fosforany 1850-1900 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj