Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, AleksanderX napisał:

W marcu kupione saletra po 1134 mocznik po 1350 brutto z dostawą na podwórko /kupuj polski albo inaczej dołóż się do pensji prezesów/

To kupując wschodni nawóz to tam prezesów niemają 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślę że prezesi mają nawet większe wypłaty od naszych tylko posiadają własny tani gaz i ogólnie tanisze są koszty produkuji na wschodzie . żeby nie było sam kupuje czasami ultre A w tym roku również węgierski mocznik

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, AleksanderX napisał:

a po ile ci wyszedł węgierski mocznik tak z ciekawośći

1290 brutto w bb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmermax    0
Dnia ‎25‎.‎03‎.‎2019 o 08:42, popec napisał:

To samo można powiedzieć o wszystkich nawozach z K-K, ale tylko gdy są źle przechowywane. W tym przypadku zapewne wystawione na silne nasłonecznienie.

Saletrosany się "puzlują" tj. miękka nie okrągła granula.. I tak w poprzednich latach ASN 30 to porażka.. BB stojący na posadzce w magazynie w ciągu miesiąca był niższy o 20-30 cm.. W tym roku było znacznie lepiej ! Zero problemów i 3 m w magazynie. Za to ASN 26 który na przechowanie wzięliśmy w czerwcu 2018 - straszna porażka 3.03.19 wysiew... Myśleliśmy że mają choroby wieku dziecięcego za sobą - a worek musieliśmy na bok i łyżką łądowarka teleskop traktować. Nawóz wtedy sypki się robi.. ale robota dodatkowa nie potrzebna. Do innych producentów typu Dushlo.. im  w ASN jeszcze daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmermax    0

Wg. info które mam to mocznik trochę odbił.. co wynika z małych stosunkowo zapasów u nas (wielu czekało do końca), ale odbił na światowych wycenach. Generalnie u nas więcej szybko kreuje USD/PLN czy poziom zapasów niż zmiany.. ale przy płytkim rynku mocznik odbił w górę. 

Irytują mnie podawane przez wielu ceny bo GA daję ceny na cały kraj i OK, to import ze Szczecina/Gdańska/Braniwa/Sokółki/Trespola/Hrubieszowa/Sławkowa itd.. to trzeba dowieść. Zmienną jest realna cena dostawy..

Inna cena Ultra 5 (dostępny tylko Szczecin i Gdańsk) jest tym samym w Pyrzycach k. Szczecina (15 zł/t), inna koło poznania (40 zł/t) , inna w Sieradzu (60 zł/t), inna w Opolu (75 zł/t) a inna w Zamościu.. 100 zł/t do ceny. 

DAP nie ma wiele (tylko LIfosa.. raptem z importu), trochę Map NP 12:52 z PhosAgro dostępne (tylko że luzem.. bo pod czechów i niemcow to lezy), Ultra Korn jako nowa propozycja wg. mnie do rozważenia gdyż pogoda nie wiadomo jaka będzie .. a w czasach suszy ten nawóz najlepiej oddał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25606

W minionym tygodniu rsm 32 na jednym składzie 1170, na drugim jeszczecgorący po 1135zl.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    108

końcowka sezonu

saletrzak 120

saletra 132

Polifoska 6 179

mocznik 160

polidap 217

wszystko worek na palecie lokalny skład świetokrzyskie, ceny od lipca 2018 o 350  -400 zł na tonie wiecej. Nie pamiętam takich podwyżek. Szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślicie że saletra pójdzie coś w dół na czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

ostatnio kupiłem paletę to 1300 PLN brutto w woreczkach 30kg. W BB pewnie nieco taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie orientuje się ktoś jaki jest producent tego mocznika?granula kolor zielono-żółty

20190425_130904.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj