Polecane posty

marulekk    5288

 na weekend zimnice nadają, poczekam po niedzieli , jak pogoda sie poprawi to sypiem


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Od regionu zależy. Myśle że zachód Polski już musi azotować, Wschód jeszcze się nic nie stanie jak z tydzień poczeka.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ultra 5 24t 1370netto z dostawą  Ampol Merol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może to niezbyt miejsce na to ale Waszym zdaniem jaka saletra najlepsza Kędzierzn Anwil czy Puławy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystkie dobre ,osobiście biorę anwil bo zawsze jest trochę tańsza od Puław ,Kędzierzyn równiej się rozsiewa na duże odległości 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na dziś 1260 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Mam pole 12km od domu. Nie chciało mi się 2 razy ganiać po nawóz to uzupełniłem braki w lokalnym składzie. Saletra po 1310 brutto   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Tak poszła saletra w górę? Mi na początku tego tygodnia udało się kupić po 1260 brutto. 34N

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem nawozy, mocznik 1580, Saleta zaksan 1280, sol potasowe 1500, super fosfat prosty 850. Wszystko w woreczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie są Ci krzykacze co mówili jesienią że w marcu to nawozy będą tanie ,jakoś tych obniżek nie widać... Kupując w październiku jestem średnio około 250 złotych na tonie  azotu do przodu

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, KlimekPL napisał:

Tak poszła saletra w górę? Mi na początku tego tygodnia udało się kupić po 1260 brutto. 34N

Poszła. W czerwcu kupiłem po 815zl netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W hurcie mocznik 1270netto Saleta 1020netto z dowozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Wschodnia saletra i tak cos tanio dzis dzwonilem 1090 jakas litewska agrolok, zaksan 1190 w ampo ceny netto za 24t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

cena może zacząć naprawde spadać w kwietniu bo aktualnie wszyscy ruszyli do skupów i na pola po pierwszym marca, a mocznik w połowie kwietnia może potanieć. Ale  na Podkarpaciu juz ok 2 tydzień  nie padało sucho się zrobiło co prawda rozsiana saletra sie roztopiła w nocy ale dzisiaj 16 na plusie, straszny wiatr i słońce pewnie ci co rozsiali to 50% azotu stracili tak mi sie wydaje a może jestem w błędzie na rzepak rozsiałem saletrosan bo juz i tak za późno a pszenica czeka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RSM 32 przywiązą dopiero w czwartek, mówią że po 1100 brutto, no i trzeba się do soboty wstrzymać z pierwszą dawką, gdybym planował posiać granule na 1 rzut to w zeszło sobote by było już po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791
4 godziny temu, SpracowanyPraktyk napisał:

Poszła. W czerwcu kupiłem po 815zl netto. 

To akurat nie tajemnica. Też bym chciał tak kupić ale zawsze coś. W czerwcu trza będzie wapna nakupować i na usługę kombajnowania uszykować pieniążki, więc znowu na azoty nie starczy. Takie błędne koło.

2 godziny temu, wladirol napisał:

 pewnie ci co rozsiali to 50% azotu stracili tak mi sie wydaje

niby czemu mieli stracic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    108
15 godzin temu, KARGO napisał:

W hurcie mocznik 1270netto Saleta 1020netto z dowozem

U kogo takie ceny?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
wladirol napisał:

pewnie ci co rozsiali to 50% azotu stracili tak mi sie wydaje

napewno nie 50% ale straty jakies są napewno


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, wladirol napisał:

cena może zacząć naprawde spadać w kwietniu bo aktualnie wszyscy ruszyli do skupów i na pola po pierwszym marca, a mocznik w połowie kwietnia może potanieć. Ale  na Podkarpaciu juz ok 2 tydzień  nie padało sucho się zrobiło co prawda rozsiana saletra sie roztopiła w nocy ale dzisiaj 16 na plusie, straszny wiatr i słońce pewnie ci co rozsiali to 50% azotu stracili tak mi sie wydaje a może jestem w błędzie na rzepak rozsiałem saletrosan bo juz i tak za późno a pszenica czeka. 

Saletrosan to też azot więc też straciłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

Saletrosan to też azot więc też straciłeś? 

zgadza się dlatego pisze oczywiście ze straciłem ale co miałem w rzepak nie dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niektórzy tylko kupują na wiosnę bo idzie od razu w ziemię choć mają kasy fuul mi to śmierdzi tym ze sprzedawca napisze fakturę 3 razy wyższą i ktoś odzyska VAT i wyjdzie mu taniej niż w październiku ale w tym roku to wątpię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj