Polecane posty

Gość   
Gość

Jedno jest pewne.  Ktoś na pewno ma teraz rację co do tego jaka będzie cena luty/marzec tylko weź zgadnij kto  😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
20 minut temu, AleksanderX napisał:

Baju ,baju no to kupuj my poczekamy

Mam większość zakupione więc spoko 😆

@mk9422 na pewno nie ten pan " X " ⬆️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
6 minut temu, PRIMO napisał:

Mam większość zakupione więc spoko 😆

@mk9422 na pewno nie ten pan " X " ⬆️

No widzisz jaki z ciebie zaradny gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem kupić na wiosnę nawozy ale patrząc na to co się działo zakupiłem jakoś na początku listopada. Wtedy jeszcze nie było do końca wiadomo jak z cenami prądu będzie.   Zakupiłem ultre za około 1600 zł. Patrząc po cenach z poprzednich lat z tego samego okresu cena prawie identyczna.  GA niech nadal trzyma cenę za polifoski po 1750 zl to mało kto je kupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 minuty temu, AleksanderX napisał:

No widzisz jaki z ciebie zaradny gość

Nie zaradny tylko była gotówka to na co miałem czekać. 

Ps. nie cytuj poprzedniego posta. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, mk9422 napisał:

Miałem kupić na wiosnę nawozy ale patrząc na to co się działo zakupiłem jakoś na początku listopada. Wtedy jeszcze nie było do końca wiadomo jak z cenami prądu będzie.   Zakupiłem ultre za około 1600 zł. Patrząc po cenach z poprzednich lat z tego samego okresu cena prawie identyczna.  GA niech nadal trzyma cenę za polifoski po 1750 zl to mało kto je kupi 

U mnie polifoska 6 jest po 1690 i to mały worek w bb pewnie 20 dychy taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mojej okolicy niestety nie. Patrzę że jesteś z łódzkiego więc jakbym chciał przetransporotwać do siebie te nawozy te pewnie wyszło by jeszcze więcej jak 1750 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozumiem, w całej Polsce ceny są różne 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ares656    10

Wszyscy piszą o obniżkach, tylko nie wiem jakim cudem, co mi podeśla cennik to do góry. Rsm 1020netto  32. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

U mnie mocznik jest niewiele tańszy od polifoski 6 i kosztuje 1650 a polifoska 6 po 1760 saletra 1300 a saletrzak 1190 powiat kolno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To u mnie w centralnej Polsce troszkę taniej mocznik 1580 ,saletra 1225 ,canwil 1100 ,na dzień dzisiejszy mogę po tyle kupić ,oczywiście ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ares656    10
33 minuty temu, popec napisał:

.

Spodobał mi się twój komentarz, dawaj go z powrotem :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

jak nie potanieje azot to mam plan zwiększyć zasiew soi kosztem kukurydzy  i tak jak w tamtym roku nie stosowałem azotu w soi tak i w tym roku też zrobie.

w pszenicy ozimej po soi nie stosuje pierwszej dawki azotu, po kukurydzy już muszę coś dać ale tyle to mam, najgorzej jest z rzepakiem z którego powoli rezygnuje ale saletrosan też na pierwszą dawkę jest najwyżej 2 będzie mniejsza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Ja tam jestem w takiej sytuacji że mocznika  mam pod kukurydzę z tamtego roku. Sól potasowa część z zapasu mi zostało bo była suszaale tu cena niewielka różnica A tego najwięcej stosuje bo takie mam wyniki badań gleby. A z fosforu to mogę w tym roku zejść bo rok w rok średnio 200kg/ha fosforanu dawałem. Więc tylko saletre import kupię na zboża ozime bo sporo tańsza. I to najpilniejsze  A reszta to mi lotto. Sianokiszonki zapas na 1.5 roku to samo kiszonka z kukurydzy. Więc Ci co handlują nawozami aby nie obudzili się z ręką w nocniku. Tym bardziej że już wpłynął wniosek ws zakupów nawozów przez rolników bezpośrednio w firmach należących do skarbu państwa z pominięciem siatki złodziejskiej tj dealerskiej. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko takie firmy nie chcą się bawić w dostawy dla rolników. Dla nich lepiej jest sprzedać kilkaset ton do pośrednika, który sam przyjedzie i odbierze towar niż wozić do rolnika po kilka ton. Na końcu może okazać się że pośrednik ma taniej niż u producenta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Przy zakupie całego tira podejrzewam że zdawało by to egzamin. wiadomo że nie każdy tyle od razu potrzebuje ale można kilku sąsiadów z wioski się zgadać i już by było taniej.

Edytowano przez arturooo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Tak jest wszędzie, zwalają winę za ceny na co mogą (gaz, paliwo,prąd) ale zyski z roku na rok maja coraz większe, podobnie jest z mleczarniami. A na samym dole hierarchii jest rolnik i pokrywa wszystkie koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepiej zrobić zamieszanie że prąd czy gaz lub inne koszty się zwiększyły i wtedy nawozy do góry!!!  zakłady muszą mieć zyski  ...A co z rolnikami?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53

Wczoraj przywieziona saletra, kierowca mówił że w nocy ładowali pociąg a dopiero o 7 zaczęli auta a czekało ich 6. Moja mimo 220km od Puław była jeszcze ciepła przy rozładunku. Kierowca mówił że idzie prosto z produkcji bo nie mają nic na placu

Edytowano przez Adam86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj