Polecane posty

wladirol    72
23 minuty temu, bizonlukaszZ056 napisał:

U nas każdy mówi że i tak rolnik musi kupić i tak także ja nie spodziewał bym się jakiś kolosalnych obniżek. Ale to jest wielka niewiadoma także każdy kupuje kiedy może albo kiedy go stać.

a ja uważam że każdy skład musi sprzedać żeby nie zostać z drogim towarem (kto im kupi drogi azot w czerwcu lipcu) a rolnik musi kupić tylko jak jest tanio to kupi 10 ton a jak drogo to ograniczy zakup do 5 ton przynajmniej ja tak zrobie i jak będzie znowu susza to przynajmniej mniej strace :-)

po zatym w tamtym roku było sucho i nie stosowałem ostatniej dawki azotu bo nie było sensu więc coś zostało w magazynie pewnie nie tylko mi, jeszcze zobaczymy jak przezimują oziminy duzo nie trzeba tydzień u mnie padało i było +5 dzień i noc teraz jest  ok -5 i straszny wiatr a to dopiero styczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko zauważ że większość punktów kupuje nawóz jak jest najtańszy i np teraz zarabia z 500 zł na tonie albo i więcej.  Więc jak przyjdzie obniżka to nadal zarobia  minimum te 100 zł. Więc dla takich składów jest nie na rękę robić obniżki.  Jak już grupa azoty będzie sprzedawala taniej i małe składy których nie stać na zakup dużych ilości wiosną zaczną mieć niższą cenę to wtedy i największe składy zaczną obniżać.  Narazie się słyszy że brak towaru i nie wiadomo kiedy będzie więc na obniżki nie ma co liczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Bo to specjalna zagrywka z brakiem towaru, wysyłają wszystko teraz na export żeby podbić sztucznie cenę w kraju 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, PATr napisał:

Bo to specjalna zagrywka z brakiem towaru, wysyłają wszystko teraz na export żeby podbić sztucznie cenę w kraju 

No co Ty, przecież oglądałem TVPiS w starym roku i minister mówił, że podwyżki to wina handlarzy, bo wyczuli piniondz u rolnika. To niemożliwe, że Narodowy Producent Nawozów+ działałby na niekorzyść mieszkańców wsi. :ph34r:

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie tak jest jak pisze PATr. Nie od dziś wiadomo że nawozy najtańsze są na przełomie wiosny/lata. Kto czeka z zakupami na jesień i zimę to nie ma co się dziwić później takim cenom. Co roku jest narzekanie w tym okresie że sztuczne nabijanie cen bo dopłaty albo już w lutym co niektórzy lecą z azotem na zboża i dlatego azot drożeje po niedługo będzie potrzebny itd. W tym roku jest dorabianie ideologii o suszowym. Na pewno te suszowe ma jakiś wpływ na wzrost nawozu ale bez przesady. W porównaniu z tamtym rokiem czy dwa lata temu to cena w npk czy soli potasowej  aż tak mocno się nie różni. Co najwyżej kilkadziesiąt zł. Jak zawsze wygrywają ci co kupują na przełomie wiosny/lata. Zaoszczędzone 200-300 zł na tonie w porównaniu z teraźniejszym okresem i suszowe też w kieszeni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Handlarze nawozu nabrali za bezcen , ceny podnoszą i pier**lą że braki , a import  kwitnie za niedługo producenci znowu będą płakać że rok na minusie hahaha może pora wysłać handlarzy na L4  trochę pohandlowac z rolnikami z pominięciem darmozjadów których nawet na tej stronie nie brakuje

co z tego że na przełomie wiosny lata jest najtaniej ??? jak dla rolnika brakuje bo stonka żeruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie każdego stać żeby w okresie letnim zamrozić kasę w nawozach ,w tym czasie też jest pełno innych wydatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Ursus932 napisał:

Nie każdego stać żeby w okresie letnim zamrozić kasę w nawozach ,w tym czasie też jest pełno innych wydatków

jak nie mają gdzie składować producenci to niech składują u rolników , bo jak będą składować u spekulantów to mogą zle skończyć

olx zawalony tańszym  importem tylko się pytają ileeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a dobrodzieje dalej niech pier**lą że będzie drożej  😀😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popec    6
1 godzinę temu, ordynator napisał:

jak nie mają gdzie składować producenci to niech składują u rolników , bo jak będą składować u spekulantów to mogą zle skończyć

olx zawalony tańszym  importem tylko się pytają ileeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a dobrodzieje dalej niech pier**lą że będzie drożej  😀😀

Chłopie to bierz import z olxa, a nie sie udzielasz w co drugim poście, jakby to miało coś zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Dwa ostatnie sezony jeżeli  chodzi o ceny nawozów fosforowych i potasowych to cena jaka była podczas jesiennych zasiewów praktycznie  wcale nie odbiegała  od tej z wiosny. Bynajmniej u mojego sprzedawcy tak było (różnica wynosiła góra 20 zł/t). Przypomnijmy sobie ceny fosforanu i soli potasowej jak ceny pszenicy oscylowała wokół 1000zł/t ,a rzepaku 2000zł/t. Jak to już ktoś zaznaczył ceny nawozów są najbardziej napędzane nie wiosną a gdy ruszą zaliczki dopłat. Zagrywka  z brakiem azotu i  jego eksportem jest chyba co roku. W tym roku ceny napewno bedą biły po kieszeni  i trzeba będzie z szusowego dołożyć🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Witam Szanownych kolegów w Nowym Roku

Czy coś w temacie RSM - waham się co kupić, jak ceny i dostępność w lubelskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Ultra 8 w bb 1525 netto przy całym aucie (małopolska) 

Ciekawe czy warto było się śpieszyć???. 

Azoty kupowałem końcem lipca. 

Saletra koło 900 brutto (dokładnie nie pamiętam) a za mocznik dokładnie 1010 netto- wszystko w bb i całe auta więc wtedy warto było się spieszyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
1 godzinę temu, Wojtek987 napisał:

Ultra 8 w bb 1525 netto przy całym aucie (małopolska) 

Ciekawe czy warto było się śpieszyć???. 

Azoty kupowałem końcem lipca. 

Saletra koło 900 brutto (dokładnie nie pamiętam) a za mocznik dokładnie 1010 netto- wszystko w bb i całe auta więc wtedy warto było się spieszyć. 

Oczywiście że warto był patrząc na dzisiejsze ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Panowie nawozy zaczynają jechać do dołu do Polski płynie importowany mocznik i będzie to samo co rok temu. Informacje z pewnego źródła więc nie dajcie się zrobić w butelkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, czareczek85 napisał:

Panowie nawozy zaczynają jechać do dołu do Polski płynie importowany mocznik i będzie to samo co rok temu. Informacje z pewnego źródła więc nie dajcie się zrobić w butelkę.

Skąd ten mocznik płynie? Bo przeważnie to wjeżdża ze wschodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

A ile to będzie tańsze? 20 zł na t

200 to już coś by dało, może i na statku taniej ale ten kto to będzie sprzedawał też zarobić chce i na pewno zedrze nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy umie liczyć to na imporcie też będą chcieli zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Co z tego że tam gdzieś go kupi po 600 a jak przypłynie doliczy koszty i zarobek i wyjdzie po 1200 a polski po 1250 to i tak polski nie stanieje bo to żadna konkurencja,

Gdyby był po 800 to wtedy by staniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Żadna konkurencja? U mnie w okolicy w ubiegłym roku większość stosowała wschodnie. 50 zł nawet na 10 tonach to 500 zł więc po co przepłacać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, czareczek85 napisał:

Panowie nawozy zaczynają jechać do dołu do Polski płynie importowany mocznik i będzie to samo co rok temu. Informacje z pewnego źródła więc nie dajcie się zrobić w butelkę.

Skąd te pewne źródło? Od ministra rolnictwa czy prezesa grupy azoty czy jeszcze kogoś innego? Nie ma jednej osoby odpowiadającej za cenę nawozów więc to jest takie gdybanie. Są trzy warianty mogą tanieć, podrożeć lub zostać na tym samy poziomie i nikt tego nie wie bo na cenę składa się wiele czynników i masa ludzi. To że ktoś gdzieś tam sprowadził 10 czy 100 tirów nawozów azotowych po tańszej cenie to jeszcze nic nie znaczy bo to kropla w morzu potrzeb. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zobaczymy co to będzie ,może troche potaniej Ale z drugiej strony czas siewu nawozów się zbliża a patrzę po okolic to mało rolników się zaopatrzyło w azot więc jeszcze zbyt będzie , nawet sam bym troche dokupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Nie liczcie że nawozy potanieją. 

Byłem przed chwilą w lokalnym składzie i jeszcze mają coś iść w górę przeważnie mocznik, saletrzak, NPK reszta chyba bez zmian. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj