Polecane posty

przemol87    187

@Rafiozo. Oby nie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Już sobie ludzie obiecywali pszenice po 950 zł/tona w czerwcu :) Bo susza była... Nawet propagandowy agrofoto.pl tak przewidywał.. i co? No nie sprawdziło się :/

@pawelol111: fajnie by było po 3 zł ale za kg :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

miesiąc temu po 2,5 w hurcie stary ziemniak był.

cena za bardzo się nie zmieni. Młody już powinien być za bezcen ( w porównaniu z innymi latami) a cenę trzyma.

czerwiec u mnie 14 mm. Susza większa niż w sierpniu zeszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Też jestem zaskoczony nieco ceną młodego,po 20tym czerwca cena zawsze słabiutka była. Ktoś ma info jak jak z popytem/podażą na giełdach ? pobliski ryneczek 35-40-zł za 15kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Zejście jest, Europa wyczyszczona z ziemniaka mało zagranicznego do nas przyjezdza to i cena się trzyma, w niektórych rejonach polski nie kąpią bo jest za sucho a co bedzie na jesieni nie wiadomo :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

U mnie wczesny sypie średnio, a z późne nawet międzyrzędzi nie zagaiły. Kopie półtora tygodnia i cały czas powyżej 21 zł z podwórka odbierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Irga na rynkach po 3zł. Ciekawe jak to będzie dalej. Aby zachod nie dowiózł to południe pochłonie nasze bulwy bo susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

no ta jesień i 2020r wiosna będą rekordowe ceny ziemniaka :) Kto posadził i nawadnia to trafił 6 w totka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Wyglada na to ze i ci co nie podlewaja bo cena sie zanosi ladna😀 kto by sie spodziewal takiej ceny po tak dobrym poprzednim roku. Jak tam kndycja ziemniakow na jesienny zbior?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Rekordy będą gdy nie będzie tanszego importu... Zajrzyjcie na igrit_pl , ogłoszenia o cebuli. Ludzie cieszyli sie, ze nie ma za dużo bo sucho a tu przywieźli z Azji i Afryki ( Egipt)...  Pasują mi duze ceny, mogłem więcej zasadzić :P @pala92 : u mnie bellarosa juz podsycha, brak wody... 3 razy grzybówka , 2 razy asahi i micro i kończą się :/ jednak w przyszłości trzeba kupić beczkę i deszczownie szpulową... 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mają być dotacje do deszczowni w wybranych powiatach, walka z suszą, dzisiaj minister mówił,w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
1 godzinę temu, KULAWA_KOZA napisał:

noi w kłosach poślad w pszenicy będzie :( zboże też bedzie drogie.

Zapomnij o dobrej cenie na zboze😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pala92 napisał:

Zapomnij o dobrej cenie na zboze😀

dlaczego zapomnij z rosji nie przywiezą bo nie mogą jedynie z ukrainy lecz tam powstają nowe kurniki i fermy trzody chlewnej a swinie też u nich coś jeść muszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

jakieś 40 km od mojej miejscowości jest wybudowany terminal przez który cały czas wjeżdża zboże ,kukurydza ,soja ,rzepak, nawet i śruta prosto z Ukrainy ,to są ilości bardzo duże ,wszystko jedzie wagonami na szerokich torach, tam jest przeładunek na tiry. To tak dla wyobraźni ,a przy okazji to całe ASF przy tym to utopia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
1 godzinę temu, PiotrUrbaniak napisał:

dlaczego zapomnij z rosji nie przywiezą bo nie mogą jedynie z ukrainy lecz tam powstają nowe kurniki i fermy trzody chlewnej a swinie też u nich coś jeść muszą

Bylem niedawno w Cedrobie to wiekszosc aut z rejrstracja Lxx czyli wiekszosc zboza z ukrainy kupuja. Na zbozu w najblizszych latach interesu nie zrobisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale Rosja od nas ziemniaki bierze tylko przez Mołdawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik276
      Czy stosowanie 3 oprysków naraz mogło spowodować uszkodzenie naci ziemniaczanej? Opryski stosowane razem: Amertil, Econom oraz Kristalon zielony. Ziemniaki trochę przyżółkły. Czy to zaszkodziło, i czy się odbudują? Prosze o szybką odpowiedź .
    • Przez dzikijohn
      Panowie co za "...." wymyślił te przepisy odnośnie badań ziemniaków na eksport?? Przecież inne kraje takich obostrzeń nie mają... Jak to zwalczyć?
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez memek26
      kupię kombajn do ziemniaków za rozsądną cenę Karlik na 0,70 Ha 
       
    • Przez mlekowy
      Witam wszystkich. Nie znalazłem tematu który opisywałby dokładnie ten problem dlatego zakładam nowy. I tu moje pytanie czy ktoś z Was zajmuje się bądź orientuje się jak wygląda przemysłowe obieranie ziemniaków (lub innych warzyw) i ich sprzedaż? Czy  jest zbyt na taki produkt? Czy będąc rolnikiem mogę założyć mini przetwórnie żeby móc to produkować i sprzedawać?  Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj