Polecane posty

KULAWA_KOZA    156

Jak tam opady w Proszowicach i okolicy w niedziele o godzinie 19.00?Ponoć dobrze dolało , aż kukurydze powaliło .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Czy 22 zł za worek z domu przy ilośći 5 ton to przyzwoita cena bo mam taka ofertę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Nie chyba że towar słaby. Centrum 23-25 netto 

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

No towar w miarę gruby Lord, ja wiem że cena na giełdzie to ok 25 zł. Ale tu mam odbiór z domu i na raz 5 ton a nie bujanie się po giełdzie z dwoma tonami. 2-3 zł straty na worku to akurat koszty dojazdu na giełdę,  wjazd i czas na  koczowanie z towarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
13 godzin temu, Camry napisał:

takich ziemniaków jak żyję jeszcze nie miałem zresztą jak widzimy cena sama pokazuje co jest

ja jak zyje pierwszy ras zobaczyłem ziemiaki zwiedniete . w innym temacie narzekali na cene gryki , to w sam raz do gularzu bedzie . bo zawsze dla ciotek było a wtym roku tylko dla siebie ukopie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
3 godziny temu, matisz napisał:

Czy 22 zł za worek z domu przy ilośći 5 ton to przyzwoita cena bo mam taka ofertę. 

To jest niesamowite co w tym roku się dzieje, zazwyczaj to by się pytało "3 zł z domu to dobra cena?"

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

To akurat cena w hurcie... na stołówkę wstawiam po 35 ale małe ilosci.

Edytowano przez matisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam nawadniano Irgę i jest olbrzymia,denar nie nawadniany się chowa według irgi a to 2 różne typy ziemniaka.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Obserwując igrit chyba troche tak😐 za 20 zlsa oferty. Ale to i tak super cena😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Tak tyle ze jedz zobaczyc tego ziemniaka z igrit za 20 zl... Drobnica u nas ludzie takie maja niektorym krzaki uschly teraz to moze padac do woli i tak juz drobny zostanie :) tak wgl 3 zl roznicy niz na gieldzie a z domu wedlug mnie za duzo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Duzo? Załaduj 150 woreczkow na busa i jedz 100 km na giełde, kup wjazd, jedzenie, i swoj czas, policz sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Na mojej 10-cio hekrarowej plantacji 6 hektarów uschło generalnie nawet sadzonki nie odbiorę centralna wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72
18 godzin temu, matisz napisał:

Duzo? Załaduj 150 woreczkow na busa i jedz 100 km na giełde, kup wjazd, jedzenie, i swoj czas, policz sobie.

Tak bardzo duzo :) 150 workow to masz 450 zl roznicy :) oplaci sie kupic 3 zl taniej i jechac z kogos i masz 300 zl ale nie kurde lepiej puscic za darmo xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

3 zł różnicy to nie za dużo, znaczy się albo nie uprawiasz ziemniaków, albo młody jesteś i nie pamiętasz ceny 3 zł za woreczek......a co do sytuacji z ziemniakiem w Polsce to nawet Angolę się martwią .... jak na tym zarobić https://potatoes.ahdb.org.uk/publications/could-polish-shortfall-benefit-uk-packing-market

Edytowano przez szarywilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72
6 godzin temu, szarywilk napisał:

3 zł różnicy to nie za dużo, znaczy się albo nie uprawiasz ziemniaków, albo młody jesteś i nie pamiętasz ceny 3 zł za woreczek......a co do sytuacji z ziemniakiem w Polsce to nawet Angolę się martwią .... jak na tym zarobić https://potatoes.ahdb.org.uk/publications/could-polish-shortfall-benefit-uk-packing-market

Duzo duzo stary nie jestem ale jak zarobisz 200 na czysto za pare godzin siedzenia to jest spoko. Cene 3 zl pamietam ale co z tego wczoraj na placu sprzedalem od 25 do 27 a takto ponoc nawet 30 rybitwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Mowisz jakbys nigdy nie sprzedawal na gieldzie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134
Dnia 3.08.2019 o 09:13, szarywilk napisał:

...a co do sytuacji z ziemniakiem w Polsce to nawet Angolę się martwią .... jak na tym zarobić https://potatoes.ahdb.org.uk/publications/could-polish-shortfall-benefit-uk-packing-market

Angole mają teraz premiera wariata, który już zapowiedział że bezwzględnie wychodzą z unii na jesieni czy z umową czy bez. Jest więc duża szansa że dostaną bana na eksport do eu a to przełoży się na utrzymanie wysokich cen u nas.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubaczek    31

Ja sprzedaje na bieżąco, około tony tygodniowo na miejscowym rynku, cena 2.50zl a za worek 30zl, cena szok w tym roku, dodam że u mnie dosyć mocno o rodziły, odmiana denar jak narazie 40t/ha ale krzaki już wyschly, a późna gala miejscami na cięższej ziemi jeszcze zielona, ale plon myślę że będzie około 30ton, planuje wszystko magazynowac do wiosny, o ile się uda gdzieś to pomieścić, przechowuje ktoś ziemniaki w bb nie wentylowanych? Bo mam plan na ten rok kopać w takie big bagi bo wentylowane są jedynie 180cm wysokie a to dla mnie trochę za wysokie, a tak to bym do przymrozkow na podwórku przetrzymal aby odparowaly a później do magazynu po sam dach ustawił.


Rolnictwo z pasji, nie dla hajsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Nie ma warunków to po co magazynować? potem towar kiepskiej jakości będziesz miał i w niższej cenie będziesz sprzedawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik276
      Czy stosowanie 3 oprysków naraz mogło spowodować uszkodzenie naci ziemniaczanej? Opryski stosowane razem: Amertil, Econom oraz Kristalon zielony. Ziemniaki trochę przyżółkły. Czy to zaszkodziło, i czy się odbudują? Prosze o szybką odpowiedź .
    • Przez dzikijohn
      Panowie co za "...." wymyślił te przepisy odnośnie badań ziemniaków na eksport?? Przecież inne kraje takich obostrzeń nie mają... Jak to zwalczyć?
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez memek26
      kupię kombajn do ziemniaków za rozsądną cenę Karlik na 0,70 Ha 
       
    • Przez mlekowy
      Witam wszystkich. Nie znalazłem tematu który opisywałby dokładnie ten problem dlatego zakładam nowy. I tu moje pytanie czy ktoś z Was zajmuje się bądź orientuje się jak wygląda przemysłowe obieranie ziemniaków (lub innych warzyw) i ich sprzedaż? Czy  jest zbyt na taki produkt? Czy będąc rolnikiem mogę założyć mini przetwórnie żeby móc to produkować i sprzedawać?  Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj