Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matisz    121

Z domu sprzedaje po 14-15 stalym  odbiorcom więc nie jest źle, też woj. Świętokrzyskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Pisałem do Granum o ofertę na sadzeniaki to z tego co pamiętam ceny zaczynają się od 2400 do 3200 chyba za tonę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

zamawiacie już sadzeniaki ? ciekawe jakie będzie zainteresowanie, oby wysoka cena odstraszyła potencjalnych przyszłych plantatorów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Po nowym  roku trzeba będzie zamawiac. Też mam taka nadzieję,  w tym roku coś się weźmie za ziemniaki to nie bedzie tak żal tyle płacić.

Jedyny minus to to że ludzie będą swoje nadwyżki na potęgę sprzedawać.

Edytowano przez matisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

O takich cenach za rok mozna zapomnieć chyba że znowu susza albo powodzie nawiedzą Europe. Jesli bedzie urodzaj to mamy cene 2 zł/15 kg i częsć produkcji wyląduje w lesie. Sporo średnich rolników pyta o ziemniaki i wznawiają produkcję od 2 do 4 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    24

wręcz przeciwnie,właśnie realizuje dostawę z zamartego 

w tym roku zamawiałem już pod koniec października i dostałem o kilka ton mniej niż potrzebowałem  - cena 2,5 netto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3207

Ogólnie większość handlarzy teraz nie kupuje ze niby mają, a co roku zabierali ile byś nie miał,nawet o cenę się nie pytają,ale mam jeszcze kilku i płacą po 16 za zół teko i 22 za irgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759

Kupiony  wczoraj  sadzeniak kwalifikowany 2,5 brutto  irys i ricarda 2,3 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Podawajcie stopnie kwalifikatu

Ogólnie rzecz biorąc to w tym roku kwalifikatu jest tonazowo  mniej co automatycznie podniosło popyt i cenę..w wyniku czego wiele odmian jest już niedostepnych

w tym sezonie to trzeba zakończyć uprawę ziemniaka a nie ją zaczynać

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek88    1

Ja zamawialem już we wrześniu sadzeniaka. Z zamartego Jurek 2500 zl/t  z Holandii Sifra przez granum coś koło 3200 tona A ricarda 2500. Kosmos ceny, ale cóż nic się nie poradzi. Ale ogólnie sadzeniaka nie będzie. Trochę sprawę z jadalnym popsuła skrobiowka, żeby Łomża dała kary za niewywiazanie się z kontraktacji nie było by tyle skrobiowego na rynku. A hurtownie już się skrobiowki najadly i teraz sprowadzają towar z belgii. Więc potrzeba trochę mrozu to import się ciut ukruci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759
1 godzinę temu, przemol87 napisał:

Podawajcie stopnie kwalifikatu

Ogólnie rzecz biorąc to w tym roku kwalifikatu jest tonazowo  mniej co automatycznie podniosło popyt i cenę..w wyniku czego wiele odmian jest już niedostepnych

w tym sezonie to trzeba zakończyć uprawę ziemniaka a nie ją zaczynać

A klasa 

Żeby nie MR to na wiosnę zasadził bym hektar a tak to trzeba 7ha zasadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Ja nie odczułem, tak jak dp tej pory sprzedaje dwa razy w tygodniu po 200 worków a w tym tygodniu w sobotę będzie trzeci raz bo odbiorca chce się zabezpieczyć na świąt i okres miedzyswiateczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo91    1

Tak ceny lecą rolnicy jak było zapotrzebowanie po 25zl za 15 kg to twierdzili że mało teraz jest 13 i chcą sprzedać na siłę i nie patrzą na to że zbliżają się święta i ziemniak nie będzie szedł a pieniądze potrzebne..  Jeszcze ten import nie ciekawie zapowiada się nowy rok..  Ciekawe czy sadzeniak stanieje czy będzie "Płanie bierz Pan Kurła bo już się kończo i drożejo" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Vineta Europlant 2520 Denar 2550 Granum, miesiąc temu


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

U mnie w Legnicy na dzień dzisiejszy Vineta 2650 Gala Niemcy 3150 obie w klasie A. Cena brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Jak ktoś chce mam cennik z granum na wszystkie ziemniaki jakie mają w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759
56 minut temu, matisz napisał:

Jak ktoś chce mam cennik z granum na wszystkie ziemniaki jakie mają w ofercie.

Poproszę  jeśli można 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
57 minut temu, matisz napisał:

Jak ktoś chce mam cennik z granum na wszystkie ziemniaki jakie mają w ofercie.

Mi tez podrzuc. Masz pelna skrzynke😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik276
      Czy stosowanie 3 oprysków naraz mogło spowodować uszkodzenie naci ziemniaczanej? Opryski stosowane razem: Amertil, Econom oraz Kristalon zielony. Ziemniaki trochę przyżółkły. Czy to zaszkodziło, i czy się odbudują? Prosze o szybką odpowiedź .
    • Przez dzikijohn
      Panowie co za "...." wymyślił te przepisy odnośnie badań ziemniaków na eksport?? Przecież inne kraje takich obostrzeń nie mają... Jak to zwalczyć?
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez memek26
      kupię kombajn do ziemniaków za rozsądną cenę Karlik na 0,70 Ha 
       
    • Przez mlekowy
      Witam wszystkich. Nie znalazłem tematu który opisywałby dokładnie ten problem dlatego zakładam nowy. I tu moje pytanie czy ktoś z Was zajmuje się bądź orientuje się jak wygląda przemysłowe obieranie ziemniaków (lub innych warzyw) i ich sprzedaż? Czy  jest zbyt na taki produkt? Czy będąc rolnikiem mogę założyć mini przetwórnie żeby móc to produkować i sprzedawać?  Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj