Polecane posty

thefarmer    180

mi teraz hurtowi odbiorcy płacą 21,5zł/15 kg za galę to chyba dobra cena w porównaniu do innych.. Aha na Franowie ziemniak podskoczył do góry.

Edytowano przez thefarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Sytuacja ma się tak: jedzie belgijski towar po 16 zł za 15kg, dobra Irga za 20 zł do kupienia, można i taniej. Żółty 14 zł i niestety ale cenę żółtego psuje skrobiowy bo idzie po 9 zł za 15kg. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Dlatego ja sprzedałem po 15 zł to co mi się nie zmieściło do przechowalni, a reszta czeka na mrozy. Może koło grudnia-stycznia coś podskoczy. 

Edytowano przez matisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Zanim podskoczy to jeszcze spadnie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem ja czekam na razie do mrozów lub grudnia.Bo chce na tym zarobić a nie oddać żeby oddać choć i tak cena dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Po ile i Was jadalny luzem prosto z pola?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757
Dnia 18.10.2019 o 17:28, pawelol111 napisał:

Nikt tak nie sprzedaje.

U was napewno nie  ale sa strony gdzie tak ludzie sprzedają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Czy już wiadomo w jakiej mniej więcej cenie będą sadzeniaki kwalifikowane w najbliższym sezonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757
3 godziny temu, racyl napisał:

a póżniej swoje poniżej 0,50zł /kg

A kto to wie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Jak wygladaja ceny u was? Podobno ciągną ziemniaka z kąd się da. Czy to propaganda? Ja po 15-18 zl/15kg sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Wszyscy mówią że wioza ziemniaki z kąd się da, ktoś mówil ze z Litwy ktoś ze z Włoch Francji  jak to w końcu jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Daj ogłoszenie w necie że kupisz ziemniaka to się przekonasz ewentualnie jedz na gielde, zobaczysz na własne oczy.Nawet na takiej Zjazdowej na placu dostępny jest import, o halach nie wspomnę. 

 

Centrum 16brutto... jeszcze

 

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam przerabiał obore na przechowalnie na ziemniaki i niewiem jakiej grubości wybrać płytę warstwową lub styropian aby ziemniaki nie zmarzły  bez okrywania przy -15C sciany są postawione z pustaka 18cm w środku jest kanał powietrzny 12 cm i jest dana od wewnątrz cegła kratówka 16 cm okna są zamurowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Chodzi ci o strop dach czy o sciany? Z tego co mnie uczono to zawsze lepiej izolowac od zewnatrz czyli na sciany najlepszy chyba styropian, wydaje mi sie ze 10 wystarczy. 

Z kolei jesli chodzi Ci o strop podwieszany albo o docieplenie go to płyty warstwowe od srodka albo piana natryskowa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, matisz napisał:

Chodzi ci o strop dach czy o sciany? Z tego co mnie uczono to zawsze lepiej izolowac od zewnatrz czyli na sciany najlepszy chyba styropian, wydaje mi sie ze 10 wystarczy. 

Z kolei jesli chodzi Ci o strop podwieszany albo o docieplenie go to płyty warstwowe od srodka albo piana natryskowa.

 

chodzi mi o ściany  strop jest betonowy i do góry mam słomę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

No to sam styropian wystarczy, od razu bedziesz miał okazje zeby odswiezyc wizualnie budynek. U mnie na przechowalni mam sciane z Solbeta 24cm  + 10 cm styropianu i wystacza, ziemniaki nie przemarzaja, raz tylko jak było ok -20 to wstawiłem nagrzewnice gazowa zeby podbic temperature bo było ok 1-2stopni.

Edytowano przez matisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik276
      Czy stosowanie 3 oprysków naraz mogło spowodować uszkodzenie naci ziemniaczanej? Opryski stosowane razem: Amertil, Econom oraz Kristalon zielony. Ziemniaki trochę przyżółkły. Czy to zaszkodziło, i czy się odbudują? Prosze o szybką odpowiedź .
    • Przez dzikijohn
      Panowie co za "...." wymyślił te przepisy odnośnie badań ziemniaków na eksport?? Przecież inne kraje takich obostrzeń nie mają... Jak to zwalczyć?
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez memek26
      kupię kombajn do ziemniaków za rozsądną cenę Karlik na 0,70 Ha 
       
    • Przez mlekowy
      Witam wszystkich. Nie znalazłem tematu który opisywałby dokładnie ten problem dlatego zakładam nowy. I tu moje pytanie czy ktoś z Was zajmuje się bądź orientuje się jak wygląda przemysłowe obieranie ziemniaków (lub innych warzyw) i ich sprzedaż? Czy  jest zbyt na taki produkt? Czy będąc rolnikiem mogę założyć mini przetwórnie żeby móc to produkować i sprzedawać?  Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj