Polecane posty

karban    33

700 kg saletrzaku... No sorry, to bedzie towar przemysłowy, sprzedawajcie to miastowym do jarzyniaków i na kila, ale te flagi polskie na tym to sobie darujcie. Ciekawe jak to to się będzie trzymać tym klientom, którzy biorą pare metrów do piwnic w zimie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
Dnia 4.10.2019 o 19:51, Wiesi0 napisał:

Ja mniej niż 700kg saletrzaku nie daje,ale sadze na 5,6klasie to się ludzie tu na forum śmieli.a podlewać podlewałem.

Nie pamiętam ile dałem dokładnie soli potasowej ale coś ok 400kg 60%

superfosfatu też ok 600kg.

Polifoska jakoś mi się nie sprawdza, małe rosną.Mieszanina superfosfatu i soli potasowej jest lepsza a niby powinno być to samo

Stonka to proteus

Zaraza,to rozmaicie,ale radomil musi być.

Asahi z 2 razy.

To jakie masz tam zasobności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174
9 godzin temu, Wiesi0 napisał:

A takie

wineta-jpg_e9d56d320fa9a328170258108a086

 

Raczej koledze chodziło o zasobności pola w składniki typu Potas/Fosfor....Tak domniemam. Sam patrząc na Twoje nawożenie zastanawiam się jak te ziemniaki smakują i przechowują się. Osobiście sypię plus minus około połowy nawozu co Ty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To ja sypie 40t obornika bydlęcego na jesieni plus na wiosne: 200 saletry zaksan, 150 soli, 200 polifoski 6. Nawożenie mineralne na jakieś 30 ton. Reszte ciągnie z gnoju. Nie czernieją po ugotowaniu, do wiosny leżą w workach i nie gniją, klientów detalicznych co rok więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187
23 godziny temu, zbyszek8201 napisał:

Raczej koledze chodziło o zasobności pola w składniki typu Potas/Fosfor....Tak domniemam. Sam patrząc na Twoje nawożenie zastanawiam się jak te ziemniaki smakują i przechowują się. Osobiście sypię plus minus około połowy nawozu co Ty.

O przechowywaniu i smaku nie decyduje tak dawka nawożenia co zbilansowanie składników. Ja daje ponad 200N i 300K, ziemniak smakuje dobrze a z przechowaniem nie ma najmniejszego problemu. Azotany w normie.Hodowcy odmnian zachodnich często dają instrukcję swojej odmiany i np w tym roku miałem odmianę której zapotrzebowanie na N wynosiło 275kg z N min.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Nie uprawiam irgi...Moze kwestia zbilansowana czyt. proporcji?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O demnie zawsze ruskie kupowali i wątpię żeby mieli ziemniaki,dla nich 1zł za kilo u nas MAX a na razie jest drożej.

Oni jak posadzą to najpierw wykopią niż urosną.Towaru na pewno nie mają żeby nie pochłonęli.

@pawelol111 Handlarz chciał cię wyru ze byś mu sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Handlarze na swoich punktach zjechac z ceny musza. Juz nikt nie płaci 22zł. Max 20 za worek. Wiem z pewnego zròdla ze jedzie bulwa ze wschodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Mój stały odbiorca też daje 15zl. A dzwoniłem do dwóch innych to 12 i 13 zł,  śmiech na sali.  

Woj. Świętokrzyskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi daje 17 za żółtego ale trzymam do mrozów.Bo jednak sporo ludzi trzyma w kopcach na AF a po zatym nadmiary które nie wejdą do przechowy walni tez są teraz upłynniane.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
2 minuty temu, Wiesi0 napisał:

Mi daje 17 za żółtego ale trzymam do mrozów

Co za odmiana i kalibrarz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jadalne ponad 5cm denar.Jak co roku najlepszy handel w grudniu i styczniu.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
4 minuty temu, pawelol111 napisał:

Bajki jak sie ma przechowanie. Ja połowe gonie na jesieni.

Ja sprzedaje od kad mam  co kopać 

A teraz bym coś  rzucił na  przechowanie bo będę miał mało towaru 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik276
      Czy stosowanie 3 oprysków naraz mogło spowodować uszkodzenie naci ziemniaczanej? Opryski stosowane razem: Amertil, Econom oraz Kristalon zielony. Ziemniaki trochę przyżółkły. Czy to zaszkodziło, i czy się odbudują? Prosze o szybką odpowiedź .
    • Przez dzikijohn
      Panowie co za "...." wymyślił te przepisy odnośnie badań ziemniaków na eksport?? Przecież inne kraje takich obostrzeń nie mają... Jak to zwalczyć?
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez memek26
      kupię kombajn do ziemniaków za rozsądną cenę Karlik na 0,70 Ha 
       
    • Przez mlekowy
      Witam wszystkich. Nie znalazłem tematu który opisywałby dokładnie ten problem dlatego zakładam nowy. I tu moje pytanie czy ktoś z Was zajmuje się bądź orientuje się jak wygląda przemysłowe obieranie ziemniaków (lub innych warzyw) i ich sprzedaż? Czy  jest zbyt na taki produkt? Czy będąc rolnikiem mogę założyć mini przetwórnie żeby móc to produkować i sprzedawać?  Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj