Polecane posty

Gość   
Gość

Moj sąsiad przebiera, jutro się zapytam i jak powie to napisze ale to na tiry idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

zolty- na hurtowni 22 zl czyli kupuja taniej, w sklepie najtansze 1,8 zl najdrozej 2,5 zl za kg, jak spotkam kuzyna to zapytam po ile aktualnie na rybitwach-ostatnio  19-21 worek

ja zaczalem sprzedawac po 1.3-1,5 za kg dla stalych klientow, takich ktorzy gdy sa po 0,2 to i tak placa co najmniej0,5 . kazdemu mowie ze w tym roku karta stalego klienta obowiazuje 😛


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

orientuje się ktoś jaka cena w Wolbromiu?

Wczoraj zaczęte wykopki, na dołkach ziemniaki piękne, na górkach sadzeniak, odpad i kilka sztuk handlowego.

Tak więc plon 50% względem poprzednich lat.

wieczorem ma brat podjechać, to będę wiedział jak z plonem na czystym piachu. Woj śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

I poleci jeszcze na dół bo Janusze biznesu pakują przemyslowke...i jeszcze import po 80gr


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715
18 godzin temu, przemol87 napisał:

I poleci jeszcze na dół bo Janusze biznesu pakują przemyslowke...i jeszcze import po 80gr

 A jak  zjazdowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Podobno 15-18


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

A jak sobie wyobrażasz dowożenie z zachodu, przyjedzie lufa i będzie stać na giełdzie. Kto chce to ściąga bezpośrednio do siebie i są to naprawdę spore ilości, po kilka wywrotek dziennie.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

ciekawostka z dzisiaj, ziemniak z holandi po 190e/t, pakowany(w Polsce) w woreczki2-5kg jedzie na Słowacje jako Polski😯

I jak kurde mamy wyrobić Polską markę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Obecnie nie ma zainteresowania ziemniakiem w ilościach tirowych...


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Te super plony na zachodzie, hm. To jak jednorożce wszyscy mówią nikt nie widział, w rzeczywistości biorą do szacunku późne odmiany które miały urosnąć po deszczu, a deszczu nie było..... , prawda jest taka plony rzeczywiste to 3 procent wyższe ale od ubiegłego roku a nie średniej wieloletniej, dodatkowo to co przyjeżdża do polski ciężko nazwać ziemniakiem jadalnym, na rynku jest głównie towar wadliwy którego nie chcą pchać do przechowalni bo nie poleży. Ogolnie prawdziwa sytuacja będzie widoczna dopiero po wykopkach czyli po 15 października . Moje zdanie na zachodzie niewiele taniej jak rok temu. U nas tez 1,5 zł/kg wyjściowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin159    1

U nas jak okazalo się, że pyra trzyma cene, to ludzie tak dbali ze teraz jak kopią to ziemniak ładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

trzeba poczekać aż janusze bez przechowalni i zaplecza się wyprzedadzą, i import wyhamuje wtedy cena pójdzie do góry, w mojej okolicy jednohektarowcy którzy sprzedają w detalui już nie mają ziemniaków bo im nie urosło. WLKP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Tez tak uwazam. Mysle ze cena powinna sie poprawic w drugiej polowie listopada. Ja licze na minimum 20zl/15kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Tylko żeby później nie okazało się, że wszyscy trzymają do wiosny w przechowalni i cena pierdyknie w dół, bo okaże się że towaru jest bardzo dużo. Każdy bo susza to trzeba trzymać i będzie drogo, ale mimo marnych plonów jak duży odsetek będzie trzymał to później zrobi się nadmiar towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

śląskie mały hurt (1-2t) po 1,5zł/kg, a najlepsze ,że z domu zabierają. Nie trzeba po giełdach,jarmakach się tułać. I raczej w okolicy nikt nie zamierza przechowywać, tylko w wolnych chwilach sortują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

niewiem jak w innych rejonach kraju ale u nas w WLKP już drugi rok konkretnej suszy i jak ktoś ma 20t/ha bez podlewania to cały w skowronkach z radości z podlewaniem u mnie około 40 t/ha w zeszłym roku było 50 ale w tym roku nie dałem rady wszystkiego podlać jak trzeba więc nie sądzę żeby przechowalnie pękały w szwach od nadmiaru towaru.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715

Bronisze wczoraj  20-23 irga żółty  18 i dół zejścia nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik276
      Czy stosowanie 3 oprysków naraz mogło spowodować uszkodzenie naci ziemniaczanej? Opryski stosowane razem: Amertil, Econom oraz Kristalon zielony. Ziemniaki trochę przyżółkły. Czy to zaszkodziło, i czy się odbudują? Prosze o szybką odpowiedź .
    • Przez dzikijohn
      Panowie co za "...." wymyślił te przepisy odnośnie badań ziemniaków na eksport?? Przecież inne kraje takich obostrzeń nie mają... Jak to zwalczyć?
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez memek26
      kupię kombajn do ziemniaków za rozsądną cenę Karlik na 0,70 Ha 
       
    • Przez mlekowy
      Witam wszystkich. Nie znalazłem tematu który opisywałby dokładnie ten problem dlatego zakładam nowy. I tu moje pytanie czy ktoś z Was zajmuje się bądź orientuje się jak wygląda przemysłowe obieranie ziemniaków (lub innych warzyw) i ich sprzedaż? Czy  jest zbyt na taki produkt? Czy będąc rolnikiem mogę założyć mini przetwórnie żeby móc to produkować i sprzedawać?  Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj