Polecane posty

Gość   
Gość

Ja tam kasuje po 25 za irgę, a taki popyt ze ludzie dzwonią non stop,najbardziej po przebiórki i wydaje mi się ze oni je myślą ze sobie trochę odrzucą i do sadzenia będą mieli,jak ziemniaki drogie więc jaki sens na pasze.Zawsze miałem 40t z ha a teraz z 20t,

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy takich cenach to ludzie przemysłowe będą przebierać zawsze jakiemuś handlarzowi wcisną.Po ile sadzeniaki nie wiem.Ale ludzie będą  kupować bo kto widział 25zł za worek,kto ma kawałek ogródka będzie sadził.Po za tym jak gdzieś sklecony to zamiast się zagoić podobno gnije,takie plotki chodzą.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

A jak sytuacja z żółtymi, po ile na giełdach chodzi, jak płacą handlarze z domu...I jak tam panowie z plonami w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Zolte, Lubelskie z okolic Lublina. Kto jak daje? Mam propozycje po 1.3zl za kg za towar 4+


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757
3 godziny temu, pawelol111 napisał:

Też po 25zł biore. Ciekawe ile sadzeniak. Jakiś cwaniak dzwonił to za duże daje 21zł. Pogoniłem.

Dużo  daje wczoraj  20 zł irga na Broniszach u łapy

A jak zjazdowa ?

Edytowano przez PAN88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757
Dnia 12.09.2019 o 11:59, pawelol111 napisał:

20 na broniszach a na Siedlcach po 2.5zł

W tamtym tygodniu byłem na chłopskim rynku u was to ceny od 25 do 30 złotych  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No u mnie będzie 30t z ha irgi bo pole mam spadziste od miedzy do miedzy i czym niżej schodzę tym większe,i będę miał wyższe plony niż w tamtym roku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

Samo mazowieckie cny nie zrobi, a coś koledzy z innych woj nie chwalą się jak wygląda sytuacja, no i co jest za granicami....Sam jestem takich info bardzo ciekawy. Z obserwacji widzę,że na olx są ceny 20 zł do neg za irgę i jakoś nie znikają te ogłoszenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ceny kształtują markety,raz była promocja 1,5zł za kg a eksport stoi bo w kraju za drogo a żeby Mołdawia wzięła trzeba by po 1zł sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

W kauflandzie 5kg za 5.99. 

Na lokalnych rynkach po 2 zł/kg, u handlarzy 2.5zł/kg. 

Panowie co źle zrobiłem zdarzają się ziemniaki dużą ilością parcha. Gleba V ph 5.6. Zasobności składników bardzo duże. W lutym przed sadzeniem 30000l gnojowicy bydlęcej. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

susza. szczególnie w tym roku. u nas też jest parch na działkach gdzie nigdy nie było


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, masio513 napisał:

W kauflandzie 5kg za 5.99. 

Na lokalnych rynkach po 2 zł/kg, u handlarzy 2.5zł/kg. 

Panowie co źle zrobiłem zdarzają się ziemniaki dużą ilością parcha. Gleba V ph 5.6. Zasobności składników bardzo duże. W lutym przed sadzeniem 30000l gnojowicy bydlęcej. 

 

Ziemniaki nie lubią wapna to od wapna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Ziemniaki chyba jednak nie utrzymają wysokiej ceny

agrofoto.pl/artykul/zbiory-ziemniakow-beda-duzo-wyzsze-ceny-juz-zaczynaja-spadac/

Przypominam że każde sprzedawane ziemniaki w workach, paczkach czy nawet luzem oprócz numeru producenta muszą być oznaczone biało czerwoną flagą.

Edit: agrofoto cenzuruje linki dodając swoją domenę na początku adresu, aby przejść do artykułu należy zamienić początek na agronews com pl, zamiast spacji dać kropki.

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
Dnia 15.09.2019 o 20:35, Wiesi0 napisał:

Skrobiowe 10zł za worek 15kg.

Wiesiu jaka odmiana i gdzie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik276
      Czy stosowanie 3 oprysków naraz mogło spowodować uszkodzenie naci ziemniaczanej? Opryski stosowane razem: Amertil, Econom oraz Kristalon zielony. Ziemniaki trochę przyżółkły. Czy to zaszkodziło, i czy się odbudują? Prosze o szybką odpowiedź .
    • Przez dzikijohn
      Panowie co za "...." wymyślił te przepisy odnośnie badań ziemniaków na eksport?? Przecież inne kraje takich obostrzeń nie mają... Jak to zwalczyć?
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez memek26
      kupię kombajn do ziemniaków za rozsądną cenę Karlik na 0,70 Ha 
       
    • Przez mlekowy
      Witam wszystkich. Nie znalazłem tematu który opisywałby dokładnie ten problem dlatego zakładam nowy. I tu moje pytanie czy ktoś z Was zajmuje się bądź orientuje się jak wygląda przemysłowe obieranie ziemniaków (lub innych warzyw) i ich sprzedaż? Czy  jest zbyt na taki produkt? Czy będąc rolnikiem mogę założyć mini przetwórnie żeby móc to produkować i sprzedawać?  Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj