Polecane posty

jakubaczek    31

Warunki jako takie są, wiadomo nie jest to przechowalnia z prawdziwego zdarzenia ale swoje zadanie spełnia, w ubiegłym roku spałem na 3.5m do góry i przelezaly do marca, więc myślę że w bb będzie lepiej


Rolnictwo z pasji, nie dla hajsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136
9 godzin temu, jakubaczek napisał:

 ....za worek 30zl, cena szok w tym roku, dodam że u mnie dosyć mocno o rodziły, odmiana denar jak narazie 40t/ha ale krzaki już wyschly, a późna gala miejscami na cięższej ziemi jeszcze zielona, ale plon myślę że będzie około 30ton....

Będziesz milionerem po tym sezonie 😆


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
pawelol111 napisał:

A w następnym sezonie Polska ziemniakiem stoi.

tak albo będzie powódź albo susza albo cholera wie co. człowieku już po tamtym roku miał być dramat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Toż sie śmieje. Sam wiele lat to samo powtarzam. Tyle że kwaśne miny mają klienci jak po 2 zł płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego to jest h.j że po tyle, najlepze mają mini ci co na wsi pole mają a nie zasadzili sobie bo się nie opłaca jak worek był 5zl a dziś trzeba było 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nawet po te 2zł jak ktoś potrzebuję na zimę 100-200kg to się nie opłaca jak za posadzenie, wykopanie  i opryski musiałby zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759
2 godziny temu, Laope napisał:

jakie ceny na Broniszach irga catania,orjętuje się ktoś?

Wczoraj  irga  25 do 30 u łapy źółty 25i w w dół u producenta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Szkoda że w Polsce nie ma tak jak w Kanadzie, wtedy rolnictwo było by silne i rolnik wiedział by za co robi, a tak to jest jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
KULAWA_KOZA napisał:

Szkoda że w Polsce nie ma tak jak w Kanadzie, wtedy rolnictwo było by silne i rolnik wiedział by za co robi, a tak to jest jak jest.

kolego co ty porownujesz latyfundia w Kanadzie, gdzie tam jeden rolnik ma pola tyle co małopolska obszaru! u nas się podniecają kombinatem Kietrz, a popatrz w kanadzie bodaj w prowincji quebec jeden gospodarz ma 200tys ha! w Polsce raz się weźmie kase na kilka lat i jest ok. problem taki że nasi gospodarze lecą od razu po nowe cacka maszyny i ciągniki, nie ,zawsze potrzebne ale weź mu wytłumacz że na drugi rok ziemniak może jednak już nie płacić! ale z drugiej strony pogoda jest gwarantem ceny od taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcincaja    23
KULAWA_KOZA napisał:

Szkoda że w Polsce nie ma tak jak w Kanadzie, wtedy rolnictwo było by silne i rolnik wiedział by za co robi, a tak to jest jak jest. No ty to narobiony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
Dnia 10.08.2019 o 16:41, zetorlublin7341 napisał:

kolego co ty porownujesz latyfundia w Kanadzie, gdzie tam jeden rolnik ma pola tyle co małopolska obszaru! u nas się podniecają kombinatem Kietrz, a popatrz w kanadzie bodaj w prowincji quebec jeden gospodarz ma 200tys ha! w Polsce raz się weźmie kase na kilka lat i jest ok. problem taki że nasi gospodarze lecą od razu po nowe cacka maszyny i ciągniki, nie ,zawsze potrzebne ale weź mu wytłumacz że na drugi rok ziemniak może jednak już nie płacić! ale z drugiej strony pogoda jest gwarantem ceny od taka prawda.

z jednej strony masz racje, z drugiej strony to chyba dobrze że inwestuje czy w maszyny ciągniki, budynki. Kiedy ma to robić i się rozwijać jak uprawa nie przynosi zysków czy jak przynosi ? Na pewno nie jest tak że że gdy zarobi 100tyś na tych ziemniakach to przeznacza to wszystko na maszyny tylko wie ile może wydać na sprzęt a ile musi zostawić na czarną godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Ceny widać po olx idą do dołu, u Mnie mimo iż 80% ziemniaka jadalnego , to plon szacuję na 12-14 t z ha takie są plenne }

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A jak u was w tym roku z jakością? W Irdze z centrali masakryczne odrosty. Z jednego dwa sie zrobiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

U mnie gdzieś parcha sporo na lord i Denar. 

Sprzedaję po 2.5 zł. 

Irga i irys u handlarzy po 3 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik276
      Czy stosowanie 3 oprysków naraz mogło spowodować uszkodzenie naci ziemniaczanej? Opryski stosowane razem: Amertil, Econom oraz Kristalon zielony. Ziemniaki trochę przyżółkły. Czy to zaszkodziło, i czy się odbudują? Prosze o szybką odpowiedź .
    • Przez dzikijohn
      Panowie co za "...." wymyślił te przepisy odnośnie badań ziemniaków na eksport?? Przecież inne kraje takich obostrzeń nie mają... Jak to zwalczyć?
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez memek26
      kupię kombajn do ziemniaków za rozsądną cenę Karlik na 0,70 Ha 
       
    • Przez mlekowy
      Witam wszystkich. Nie znalazłem tematu który opisywałby dokładnie ten problem dlatego zakładam nowy. I tu moje pytanie czy ktoś z Was zajmuje się bądź orientuje się jak wygląda przemysłowe obieranie ziemniaków (lub innych warzyw) i ich sprzedaż? Czy  jest zbyt na taki produkt? Czy będąc rolnikiem mogę założyć mini przetwórnie żeby móc to produkować i sprzedawać?  Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj