Polecane posty

Paramonov    73

Rybitwy przed wczoraj cenili 40 wczoraj gosciu sprzedal przy mnie wieczorem po 32 spora ilosc. Ogolnie sa dzialki gdzie ziemniak usech calkiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo91    1

Ten rok pokazał kto dyktuje cenę w Polsce za ziemniaki w tamtym roku u nas na północy susza jakiej nie pamiętam nie było co kopać a jak zaczynaliśmy około 15 lipca centrum Polski które miało w miarę opady i kopalo na siłę bo trzeba kapustę sądzić  6zl15kg w tym roku taka sama sytuacja z tym że rolę się odwróciły północ w miarę przepaduje deszcz nie są idealne warunki ale ziemniaki są w porządku znowu centrum susza i mamy 30zl15kg.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Podkarpackie od godziny 16 leje gęsty deszcz także jest dobrze, na rynku w Rzeszowie ziemniaki 3,5 zł/kg już od kilkunastu dni sie taka cena utrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
1 godzinę temu, marcincaja napisał:

Małopolska nawet litra na m2 a tak mialo padac

U mnie pada przez cały dzień, spadło z 10mm i ciągle kropi (powiat proszowicki)

Edytowano przez Torus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcincaja    23
Torus napisał:

1 godzinę temu, marcincaja napisał: Małopolska nawet litra na m2 a tak mialo padac U mnie pada przez cały dzień, spadło z 10mm i ciągle kropi (powiat proszowicki) To szału tez niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Kraków Rybitwy , Rumun przywiózł ziemniaki grube 5+ ,25zł za 15kg , handlarze rozebrali momentalnie.Ogólnie ziemniaka brak , cena 32zł + za 15kg , kapusta 4-5zł, bób 2zł .

Brak zainteresowania czosnkiem.Arbuz droższy jak w sklepach :) Papierosy z Ukrainy po 7-8zł Paczka LM, Malboro 9zł paczka .Wagony taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

Jakiej alternatywy handlarze szukają w mazowieckim zamiast irgi? i w co warto uciec od tej odmiany żeby w miarę schodziło w plennym roku? w tym roku mam jeszcze troche catani i oberona i o głowę biją irge pod względem plony i jakości bulw.

z góry dzięki za odpowiedź.

 

Edytowano przez bonanza13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie ma alternatywy. Albo sie mordujesz z Irgą i w latach urodzajnych masz lepszy zbyt i lepszą cene albo ryzykujesz zółtego i oddajesz po 3 zł za worek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    728

Irga jest może i stosunkowo delikatnym ziemniakiem, ale jest plenna i plonu daje, tylko w ostatnich latach brakuje wody. Jedyny jej ból, z powodu którego hamuję się z jej uprawą to rdzawa plamistość bulw ziemniaka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Dziś sprzedałem winetę 500kg po 2zł znajomemu z domu, zabrał nawet małe orzeszki ludziska biorą te małe po 1.5zł, jaki plon sredni macie ziemniaka na 4klasie?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Czesc, mam 1ha Lorda w miare ładnego, plantacja podlewana. Jak myslicie wykopac teraz z połowe i opylic czy trzymac na przechowywanie? Jak prognozujecie ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Ja teraz większą część sprzedaję, po 2zł. Na zimę nie dużo zostawiam bo zawsze jakieś straty i cena raczej będzie o połowę niższa tak myslę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

No własnie mi tez sie wydaje ze cena jesienia spadnie do 0,7-1 zł. Sprzedajesz na jakas stołowke czy handlarzowi, bo cena nawet nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pewno cenowo spadano a jeszcze ciut urosną.Ogólnie nawet jak by po 1zł na jesieni, był by rekord.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

No własnie chodzi mi o wrzesien-pazdziernik bo pozniej raczej beda drozec, pasowało by mi wykopac połowe tego Lorda bo mam jeszcze 2,5 ha Ignacego i Madeline i nie wiem czy mi sie do przechowalni wszystko zmiesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
1 godzinę temu, pawelol111 napisał:

Spadnie? Ciekawe skąd wezmą towar jak uschło zanim urosło

U Mnie w południowej częsci woj. Świętokrzyskiego ostatnio sporo spadło deszczu. Plantacje profesjonalistów wyglądają dobrze, jeśłi ktoś nie zasadził na mega suchych terenach to troche plonu bedzie. Jeśli na północy bedzie mało ziemniaka to nas tanszy z południa tam pojedzie. I to jest szansa na lepsze ceny. Nie wiem jak w Rumunii, oni w innych latach sporo zbierali od nas. Plantacje rolników nie dbających o ochrone juz zasychają. I to oni głownie dołują cene podczas wykopków, bo nie mają gdzie ich trzymac itp... i sprzedają od razu. 

Są rejony gdzie było silne gradobicie, ciekawe jak u @KULAWA_KOZA ?U mnie 2 ha dośc silnie uszkodziło ale jakoś przetrwały do tej pory. Spadek plonu na pewno będzie... Na krakowskiej giełdzie Rybitwy obecnie 25-28 zł worek więc prognozy sa dobre :)

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187
8 godzin temu, pawelol111 napisał:

Spadnie? Ciekawe skąd wezmą towar jak uschło zanim urosło

Cos tam urosło i w tym roku rumuni oddają nam to co przez lata do nich wozilismy. Dostępny jest jeszcze ziemniak z belgii włoch...


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

moje ziemniaki odmiany średniowczesne do tej pory "kulały"z braku wody teraz spadł deszcz dość obficie ale to już za późno ,niby zaczyna się zazieleniać krzaki zrobiły się małe pokurczone liści prawie nie ma wyglądają jak we wrześniu ziemniaki wielkości gołębiego jajka ,ale to nie tylko u mnie ,natomiast lord już lepiej tylko na pagórkach jest drobny plon szału nie robi takich ziemniaków jak żyję jeszcze nie miałem zresztą jak widzimy cena sama pokazuje co jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Jak giełdy utrzymuje się 2 zł ?  z domu handlarze 1,6 oferują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Wywiozłem dzisiaj na rynek denara. Wystawiłem po 2,50 zł/kg nie wiedziałem, że aż takie zainteresowanie. Moment 200kg poszło. Irga u handlarzy obok po 3 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik276
      Czy stosowanie 3 oprysków naraz mogło spowodować uszkodzenie naci ziemniaczanej? Opryski stosowane razem: Amertil, Econom oraz Kristalon zielony. Ziemniaki trochę przyżółkły. Czy to zaszkodziło, i czy się odbudują? Prosze o szybką odpowiedź .
    • Przez dzikijohn
      Panowie co za "...." wymyślił te przepisy odnośnie badań ziemniaków na eksport?? Przecież inne kraje takich obostrzeń nie mają... Jak to zwalczyć?
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez memek26
      kupię kombajn do ziemniaków za rozsądną cenę Karlik na 0,70 Ha 
       
    • Przez mlekowy
      Witam wszystkich. Nie znalazłem tematu który opisywałby dokładnie ten problem dlatego zakładam nowy. I tu moje pytanie czy ktoś z Was zajmuje się bądź orientuje się jak wygląda przemysłowe obieranie ziemniaków (lub innych warzyw) i ich sprzedaż? Czy  jest zbyt na taki produkt? Czy będąc rolnikiem mogę założyć mini przetwórnie żeby móc to produkować i sprzedawać?  Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj