Polecane posty

wiko    110

Zaraz będzie z Cypru młody więc cena według mnie utrzyma się jeszcze do końca lutego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Napisano (edytowany)

Na igrit juz jest oferta na młody ziemniak z Egiptu i Grecji... Poszukajcie sobie w kujawsko-pomorskim województwie. U mnie w świętokrzyskim ziemniaków w kopcach jeszcze ludzie mają sporo. Powód jest dość banalny: mogą trzymać w piwnicy ale jak beda za darmo to piwnice trzeba posprzatać a kopiec sam się zapadnie i po problemie :) tak zwykle mówi mój kolega, plantator 1.9 ha kartofla. Na powaznie to skad mają wziąśc pieniądze na budowę przechowalni jak ziemniak zazwyczaj jest tani?

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

W mojej okolicy kazdy w przechowalni trzyma sadzeniaki a jak ktos zostawil cos na "woreczki" to trzyma w kopcu. W okolicy wszysty glownie na kontrakt. Wiec jak bedzie pogoda to bedzie i nagly wysyp ziemniaka a handlarze to szybko wykorzystaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo91    1

Ciężko przewidzieć co będzie sam jestem pośrednikiem i się zastanawiam spora część rolników już się wy sprzedała cześć czeka na lepszą cena jakieś młode zaczynają się pokazywać + import starych najlepiej jakby była stabilizacja to by wszyscy byli zadowoleni bo jak mocno po tanieje to źle aalle jak mocno po drożeje to też nie dobrze bo jeszcze więcej osób będzie się nakrecac na nasadzenia ale to tylko moje zdanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

A skąd sadzeniaka wezmą? Słyszałem że duże problemy są z jakością i ilosci A 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo91    1

Nie martw się dla chcącego nic trudnego nie każdy sądzi kwalifikat. Ale bądźmy dobrej myśli że w Nowym sezonie będą normalne ceny to producenci i pośrednicy będą zadowolenie pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Dziś kupiłem w Centrali Nasiennej sadzeniak klasa A, odm.  Bellarosa, kaliber 30-60 mm. Cena 185 zł/100 kg. Cena jak w zeszłym roku, ciekawe po ile bedzie jak przyjdzie nowa dostawa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Dziś kupiłem Soraye  600kg z centrali po 1800zł/t

Ogólnie za ziemniakiem szał.Jadalnego nie kupi poniżej 1zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126
Dnia 4.02.2019 o 14:34, Marl napisał:

Dziś kupiłem w Centrali Nasiennej sadzeniak klasa A, odm.  Bellarosa, kaliber 30-60 mm. Cena 185 zł/100 kg. Cena jak w zeszłym roku, ciekawe po ile bedzie jak przyjdzie nowa dostawa? 

Nie może być kalibrażu 30-60 bo maksymalna różnica nie może przekroczyć 20mm, na taką partię żaden inspektor nie wystawi świadectwa, więc albo źle przeczytałeś albo to jakiś lewy sadzeniak.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Chyba że kupił w Biskupicach koło Miechowa bo tam jest wszelaki kaliber i sadzeniak klasy A prosto od chłopa z pola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Większość sadzeniaków klas A i B pochodzi od chłopa z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, mikad napisał:

Nie może być kalibrażu 30-60 bo maksymalna różnica nie może przekroczyć 20mm, na taką partię żaden inspektor nie wystawi świadectwa, więc albo źle przeczytałeś albo to jakiś lewy sadzeniak.

Kupiony w CN Pińczów. Kliknijcie w link, zrobiłem zdjęcie etykiety. Mały błąd zrobiłem bo kaliber 35-60 mm. Zobaczcie, czekam na komentarze :)

LINK

Sadził ktos odmianę Cyprian??

Aha, w Proszowicach we wtorek: bellarosa 16.50 zł/worek. Popyt duży. Rano nieliczni rolnicy " trzymający cenę " wołali po 18 zł za worek ale chętnych do zakupu za taką kase brak :/

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Rozporządzenie mówi :

7) sadzeniaki w partii przygotowanej do oceny cech zewnętrznych powinny być posortowane w następujący sposób:

a) nie mogą występować bulwy, które przechodzą przez kwadratowe oczko sortownika o boku 25 mm,

b) bulwy, które nie przechodzą przez kwadratowe oczko sortownika o boku 35 mm, dzieli się na frakcje o wymiarach stanowiących krotność 5 mm,

c) w partii mogą znajdować się sadzeniaki kilku frakcji o różnych wymiarach, zwanych dalej "kalibrażem", posortowane w sposób określony w lit. b,

d) różnica między najmniejszym i największym wymiarem bulw w jednej partii nie może być większa niż 20 mm;

Jak widzisz masz rozkalibraż 25mm, taka partia sadzeniaków nie może zostać dopuszczona do sprzedaży. Za takie pieniądze ja bym poszedł z tą etykietą do piorin bo albo to jakaś lipa albo inspektor oceniający partię nawet jej nie widział. Jeżeli kupowałeś je teraz to sprawdź jeszcze wagę bo data etykietowania jest z listopada.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Napisano (edytowany)

@mikad : Takie są w CN, przysługuje do nich refundacja z ARiMR itp... Nie wiem skąd to mają, niby na etykiecie pisze. Pewnie nikt nie oglądał z piorin. Ja sam nawet nie wiedziałem, ze takie sa wymagania. Co do wagi to oczywiście brakuje 600 gram na każdym worku. Wyschły od listopada :) No ale nie ma sensu robić hałasu w firmie, troche z nimi handluje... mogłem się o rabat upomnieć :/ Mam nadzieje, ze przynajmniej czystość odmianowa została zachowana. Dzięki @mikad za informacje. teraz będe oglądał dokładniej worki :)

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
Napisano (edytowany)

@Marl poprostu ktoś cie(was) tam w chu*a robi. 

Wracajac do cen: ładny import po 13zl w centrum, chyba z NL

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

@Marl Tu nie chodzi o robienie hałasu tylko inspektor kut@sina powinien dostać po jajach że takie coś przepuścił, prawo musi działać w dwie strony, jak Ciebie wyniuchają że nie masz kartki we worku to nikt nie powie że nie ma o co kopii kruszyć tylko dostaniesz mandat, z eksportem ganiają a jak złapią to 12 koła kary i nikt nie wysłucha że to tylko jeden transport chciałeś puścić. Z wagą tak samo nie ma co się litować, jedź i reklamuj, za niezgodność masy towaru z etykietą GUM może przyłożyć 3 kzł bo opakowanie do 50 kg podlega pod towary paczkowane.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo91    1

Przemol87 pewne masz info o tym ziemniaku po 13 zł? Co to za odmiana kaliber i opakowanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

45+ odm zolta jadalna. Jesli to faktycznie NL to pytanie od ktorej strony do nas wjezdza


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Zuzanna kl E  2400 brutto niemiecka . A ziemniak jadalny żółty  po 1,20 kg opakowanie bb. Towaru juz malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Zamówiłem denara i lorda klasa A po 1700 zł brutto. Ktoś miał może holenderskie sadzeniaki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8
Dnia 8.02.2019 o 10:41, przemol87 napisał:

45+ odm zolta jadalna. Jesli to faktycznie NL to pytanie od ktorej strony do nas wjezdza

Do nas wszystko wjeżdża skąd tylko chce więc co tu dużo mówić -mogą nas za chwilę zawalić jakimiś śmieciami i cena spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Panowie mam pytanie. Ile macie jeszcze ziemniaków do sprzedaży i na jak długo wam wystarczy towaru? Mi zostało ok 60t co powinno wystarczyć na ok 6 tygodni. Plus 60t zamówione od znajomego rolnika. On też będzie miał wtedy posprzątany magazyn. Ziemniaki podaję 18-20zł.

Edytowano przez szzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu. U mnie na terenie irga 15 zł za 15 kg, cena w wolnym handlu. A w hurtowniach warzywnych w sąsiednich miastach są po 20 do 25 zł za 15 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik276
      Czy stosowanie 3 oprysków naraz mogło spowodować uszkodzenie naci ziemniaczanej? Opryski stosowane razem: Amertil, Econom oraz Kristalon zielony. Ziemniaki trochę przyżółkły. Czy to zaszkodziło, i czy się odbudują? Prosze o szybką odpowiedź .
    • Przez dzikijohn
      Panowie co za "...." wymyślił te przepisy odnośnie badań ziemniaków na eksport?? Przecież inne kraje takich obostrzeń nie mają... Jak to zwalczyć?
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez memek26
      kupię kombajn do ziemniaków za rozsądną cenę Karlik na 0,70 Ha 
       
    • Przez mlekowy
      Witam wszystkich. Nie znalazłem tematu który opisywałby dokładnie ten problem dlatego zakładam nowy. I tu moje pytanie czy ktoś z Was zajmuje się bądź orientuje się jak wygląda przemysłowe obieranie ziemniaków (lub innych warzyw) i ich sprzedaż? Czy  jest zbyt na taki produkt? Czy będąc rolnikiem mogę założyć mini przetwórnie żeby móc to produkować i sprzedawać?  Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj